Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen esetben lehet be enni...

Milyen esetben lehet be enni fájdalom csillapítót? Fejfájásra is vagy csak ha nagyon elviselhetetlen? Nem mertem eddig be venni panadolt, pedig elvileg lehet szedni. Ti hogy gondoljátok? 17hétben vagyok

Figyelt kérdés
2022. szept. 23. 11:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Ugy, hogy a fájdalommal, szenvedéssel többet ártasz a babának mint 1 szem gyógyszerrel.

Nekem a panadol semmit nem hat. Emellett migrénes is vagyok.

Én terhesen is simán beszedtem az algopyrint. (Dokim tudott róla)

2022. szept. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Te tudod, mennyire fáj, mitől fáj, milyen gyakran, ezeket mind érdemes számításba venni.

Van amikor a fejfájáson segít egy kávé is, vagy két óra alvás. Ilyen esetben nyilván nem vennék be semmit. Ha rendszeres probléma, akkor is más irányba indulnék, napi szinten nem kapkodnék gyógyszert. Ha kivételesen van erős fejfájás, érdemes meggondolni, hogy ne szívasd magad, inkább végy be egy gyógyszert, ami segít.

2022. szept. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Rossz a közérzetem, fáj a fejem, lázasnak érzem magam, de nincs lázam. Pihentem de nem javult sajnos.. Már gondolkodom hogy veszek be egy panadolt azt lehet elvileg szedni csak nemakartam ha nem muszály
2022. szept. 23. 11:53
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Rubophent is lehet, én azt szeretem terhesen többször is.


Egyébként pont a fejfájással nem szabad játszani, ugyanis árthat a magzatnak, Czeizel egy videóban beszél róla.

De mindenki azt csinál amit akar.

2022. szept. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Vettem be egy felet később meg a másik felet. Köszi a válaszokat
2022. szept. 23. 12:03
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
én algopirint vettem be valamikor a 12. hét környékén. nem lett semmi baj
2022. szept. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
Nekem terhesen is algopirint adtak a kórházban.
2022. szept. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%
Migrénkor vettem be mikor már nagyon rossz volt. Egyszer segített, egyszer viszont semmit nem hatott még hánytam is utána.. azt mondta a védőnő, hogy inkább szedjem be mint szenvedjek.. de picire azért nem veszem be.
2022. szept. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért lett a 6-7 lepontozva.


Nálunk is terheseknek is és szoptató anyáknak is algopirin van a kórházban... ha baj lenne tőle, nem adnák

2022. szept. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért pontoznak le, mert ők hősnek képzelik magukat, akik semmit nem vesznek be, mert az biztos árt, és mindenki egy gyenge, felelőtlen anya, aki be mert venni fájdalomcsillapítót.

Találkoztam már ilyen hülyével.

Még biztos a kórházban sem tudják, és direkt adják 🤦🏻‍♀️

Az ilyeneknek úgyis hiába magyarázza még egy teratológus is.

2022. szept. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!