Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezek lehetnek közeledő szülés...

Ezek lehetnek közeledő szülés jelei, vagy semmit nem jelent?

Figyelt kérdés
38+5 kismama vagyok. Már több, mint egy hete minden nap részletekben távozik a nyákdugó. Hol kevesebb, hol több. Esténként nagyon keményedek és menzesz szerű görcseim vannak, néha elviselhetetlen nyilallás a jobb combhajlatba. Viszont rendszeres fájásokig eddig nem jutottam el. Éjjel is arra kelek, hogy keményedek. Ilyenkor érzem, hogy a baba is izeg-mozog. Holnap lesz egy hete, hogy orvosnál voltam. Másfél centire volt nyitva a méhszáj. Nappal ezek a tünetek sokkal enyhébbek. Mindig este kezdődik és mindig azt hiszem, hogy itt az idő. A baba nem igazán szállt még le. Emiatt nagyon szúrnak a bordáim fekve. Igazából tudom, hogy nem lehet megjósolni, csak annyira nem szeretném ezt még hetekig. Soha nem tudom, hogy akkor most közeledünk végre vagy sem. Külföldön élek és itt nincs NST, csak terminus túllépés esetén és indítani is max 41 hét után. Nagyon nem érzem ezt megnyugtatónak, mert sajnos annyi ijesztő történetet hallottam. Kicsit kezdek szorongani. Köszi, ha válaszolsz!

2022. szept. 25. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Külföldön az sem opció, hogy bemenj a kórházba, csak 41. hét után? :/
2022. szept. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Vérzés, magzatvíz szivárgás, erős görcsök esetén lehet bemenni. Az orvosom tud ezekről és azt mondta teljesen normális mindaddig, amíg a fentiek nem jelentkeznek, vagy nem változik a baba mozgása. Igazából napközben nincs is mivel bemennem, mert akkor el is múlik. Este pedig szintén nem beszélhetünk rendszeres fájásról, vagy olyanról, ami sürgősségi ellátást igényelne. Valószínűleg haza küldenének, hogy jósló fájások. Igazából valószínűleg türelmetlen is vagyok meg sokáig vártunk a babára és túl is szeretnék rajta lenni. Szeretném, ha már kint lenne egészségesen. De tudom, nem kívánságműsor ☹️.
2022. szept. 25. 18:27
 3/7 anonim ***** válasza:
97%
Az a baj, hogy ezek a panaszok hetekig is tarthatnak szülés előtt de bármikor beindulhat, akár ma is. Remélem mielőbb túllehetsz rajta!
2022. szept. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Hát nekem a hasam sosem szállt le például,és 5 gyerekem van.A nyákdugót viszont soha nem láttam,csak a szülőszobán.Szóval sanszos,hogy neked már kezd indulni a buli,főleg,hogy már nyílik a méhszáj is.Én biztosan megnézetném magunkat ezek alapján,mert az 5.gyerekkel nekem pl annyira lightos és rendszertelen fájásaim voltak,hogy csak a covid miatti kötelező pcr teszt miatt mentünk még kórházba,hogy nehogy kintragadjon a férjem,erre kiderült,hogy gyakorlatilag 4 ujjnyira nyitva vagyok,és onnantól 1 óra múlva babáztunk.
2022. szept. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Holnap felhívom az orvost, mert amúgy csak pénteken mennék hozzá és elmondom neki, hogy nyugodtabb lennék, ha megvizsgálnának. A combtő nyilallásnál is arra gyanakodtam, hogy nyílik a méhszáj.
2022. szept. 25. 18:55
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 36.héten ment el a nyakdugóm. Tuti az volt, orvos látta. Onnan minden éjjel keményedtem. 38hetesen már beékelődött.

A mehszaj nekem a 17.hettől 1 ujjnyira nyitva volt, egy szerencsetlen tanuló miatt.


Én így is mégis napra pontosan szültem.

2022. szept. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
36 hetesen ment el a nyákdugóm. 41 hetesen szültem császárral. Szerintem nem jelent semmit.
2022. szept. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!