Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas vérnyomásból alacsony...

Magas vérnyomásból alacsony vérnyomás?

Figyelt kérdés
Vasárnap bementem a kórházba magas vérnyomással 36 hetesen (150-160/90) bent is tartottak és gyógyszerekkel sikerült beállitani 120/80ra így csütörtökön haza is engedtek. Itthon is 120/80-t mértem, viszont ma reggel óta alacsony 80-90/70-80. 4x2 dopegytet szedek és 2x1 isoptint. Most vagyok 37 hetes. Létezik hogy most már kevesebb gyógyszer kellene vagy ez normális? Holnap megyek nst-re gondoltam utána felmegyek a nőgyógyászati osztalyra is beszélni egy orvossal.

2022. okt. 1. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen beszéld meg egy orvossal, minimum telefonálj be. Nem lenne jó, ha elszédülnél és megütnéd a hasad.

Én arra tippelek, hogy csak egyszeri vérnyomás kiugrásod volt, valójában pedig nem is az.

2022. okt. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, még annyit hogy én 165/100-as vérnyomásra 3x1 Dopegytet kaptam és elég volt ez az adag.
2022. okt. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én 220as vérnyomással kerültem kórházba.

Arra kaptam 4x1 dopegytet.

Utána 110 és 135 között volt sokszor

De volt amikor nekem is lement 80-90re

Nekem akkor azt mondta az orvos hogy szedjem ugyanúgy a dopegytet abban a mennyiségben

Nem baj hogy 80-90 amit mérek

2022. okt. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Te semmiképp nem variáld meg magadtól a gyógyszeradagolást. Kérdezz rá az orvosnál, de valószínűleg azt fogja mondani, ha nincs panaszod, hogy szedd továbbra is így egyelőre, amíg be nem áll stabilan.
2022. okt. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Felhivtam a korházat és azt mondták akkor 4x1 dopegytet szedjek, isoptint ugyanúgy
2022. okt. 1. 15:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagyon szar dolog ez a terhességi magas vérnyomás, én a 28. héttől küzdöttem vele. A végén már a 4x2 Dopegyt plusz Cordaflexet is kiröhögte a vérnyomásom, volt hogy egy napon belül mértek nekem is ilyen qurva alacsony 90-et, majd órákkal később 190-et. 37+6 született a kisfiam, szerencsére minden rendben vele, most 7 hónapos.
2022. okt. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor szerencsésen végződött. Remélem nekem is hamarosan kibújik a babó. Meg remélem ilyen nagy kilengés nem lesz. Vegulis fokozatosan lett normál tartományba, korhazba sem voltak kilengések. Előző terhességemnél viszont toxémiám volt na az durva volt.
2022. okt. 1. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!