Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek? Kicsit több mint...

Mit tegyek? Kicsit több mint 1 hónapos terhes vagyok de már nem bírom a munkát. Majdnem minden egyes nap túlóra több mint 9 vagy 10 óra. Egész nap állok emelek súlyokat 3-15 kilóig. Napi 4 és 10 fok között és már nem birom. Egész nap rosszul vagyok.

Figyelt kérdés

Tudom mindenki le fog hurrogni hogy van akinek rosszabb a terhesség. De első babám és így is nehezen jött össze és nem szeretném ha bármi baj történne.

Házi orvos ki tudna írni szabira vagy bármi?

Ma is 4 kor kelltem és épp hogy végeztem munkába. És még 1 óra mire haza érek.



2022. okt. 11. 19:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%

A nőgyógyásznak mondd el, hogy ilyen körülmények között dolgozol, és hogy nem bírod, félsz hogy probléma lesz.

Ő ki tud állítani egy igazolást, és az alapján a háziorvos pedig táppénzre tud venni.

2022. okt. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
95%

Nyugodtan írasd ki magad, az orvos sem fog ellenkezni.


Van aki simán bírja, van aki csak az ülő munkát, van aki azt se, mindannyian különbözőek vagyunk és a terhességeink is. Azt tedd amit jónak látsz.

2022. okt. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
8%

Nézd. A terhesség nem betegség hanem állapot.. Amíg nem állapítja meg a nőgyógyász, hogy élő terhesség, és nem vagy veszélyeztetett nem fognak kiírni.. Persze sima mezei tápra elmehetsz, de ez nevetséges kategória.

Sem az emeléstől sem az állástól nem lesz semmi bajod.

Hol van még a 9.hónap,a szülés és ami utána jön?

2022. okt. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
88%

Egyébként terhesség alatt járnak bizonyos felmentések, pl túlóra (hivatalosan!) nem elrendelhető meg ilyesmi, ha a munkáltatód nem tudja biztosítani a kellő körülményeket a munkavégzéshez, akkor teljesen indokolt táppénzre menned, nem te lennél az egyetlen. Ahogy írták, nőgyógyász megírja a papírt, a háziorvos meg tp-re vesz.

A #3 meg vagy nem volt még terhes, vagy sajnálom a gyerekeit az empátiája teljes hiánya miatt. Sokaknak jár az első trimeszter extrém fáradékonysággal és rosszullétekkel, ez hiába nem betegség, hanem "csak" állapot, attól még nem lesz fittebb az ember, ahogy a 37. héten sem javasolnak ugrabugrálós tornát, mert bár nem vagy beteg, azért a testednek vannak korlátai, amiket érdemes figyelembe venni.

2022. okt. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
92%

Abban igaza van a 3 válaszolónak, hogy amit alapból megszoktál az egészséges terhessegnek nem árt.Meg hogy elég korán kiiratnad magad,bár bőven nem te lennél az első és nem is az utolsó.Ha amúgy a pénz jó volna jelentsd be a terhesseged és kapnod kellene valami könnyített munkát.Illetve miért maradsz mindig túlórázni? Nem mondhatod hogy neked most ilyen olyan dolgod van?


Amúgy kiírnak táppénzre ha elmondod amit itt leirtal

2022. okt. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
74%

Jajj mar 3-as, elhiszem, hogy te vagy a szuper-martir anyu, aki mindent is kibir es a szules napjaig dolgozott a meglevo 5 gyereke mellett, de attol meg masnak nem kell ebbe belebetegednie!


Terhesseg nem betegseg, de te vagy nem voltal soha terhes meg vagy semmi bajod nem volt igy nem erzed at; hogy ez igenis nehez tud lenni! En pl a 6. honapig hanytam es hanyingerem volt szinte vegig, voltam ketszer korhazban is emiatt, borzasztoan szarul voltam, az agybol is alig tudtam kikelni. Az 5. het ota nem dolgoztam, akkor kezdodott nalam a veszes hanyas. Brutalis volt.

De ja, gondolom a szulesig dolgoznom kellett volna igy is 🤣

De egyebkent ilyenkor az ember ketszer annyira faradt, foleg az elso trimeszterben, nem kell ehhez hanyas se, hogy nehezen birja a munkat es a bejarast.

Nem bun pihenni terhesen.

2022. okt. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem bírod, ilyen körülmények mellett inkább írasd ki magad. Őszintén megmondom, én is úgy vagyok vele, hogy a terhesség nem betegség, viszont 8. hónapig dolgozom csak, hiába nincs fizikailag semmi bajom, kiírja a nőgyógyász a javaslatot táppénzre, mert mentálisan már túlságosan leterhel. Ez van. Az első trimeszterben én is olyan fáradt voltam egyébként, hogy néha az iroda wc-ben folyt a könnyem, hogy nem bírom ki délutánig… sajnos az eleje tényleg tud nagyon sz@r lenni. Sokaknak még utána is.
2022. okt. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Nem sajnos nem mondhatom azt hogy nem túlórázok mert emiatt meg amiatt. Az összes kollégám ugyan akkor jön el mint én ők is túlóráznak ők is nagyon fáradtak. Nem egy olyan hely ahol foghatjuk magunkat és munkaidő lejártakor haza mehetünk.

Ém minden erőmmel próbálom össze szedni magam de már lelkileg is ki vagyok bukva. Ugy terveztem hogy 7. Hónapig simán napi 1 -2 rosszullétel végig dolgozom de ez nagyon nem úgy tűnik hogy össze fog jönni.

2022. okt. 11. 19:44
 9/25 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos általában ez nem úgy szokott lenni, ahogy elképzeljük.

Én is pont ugyanígy gondoltam az elején, ahogy te, hogy majd november környékén (holnap töltöm a 28 hetet) megyek csak táppénzre, addig nem.

Aztán a második ultrahangon, ahol már nem csak petezsák látszódott, kiderült hogy ikrek lesznek, szóval egyből veszélyeztetett státusz. Aztán pár hétre rá a placenta is rálógott a méhszájra, szóval hiába terveztem úgy ahogy, június közepe óta itthon vagyok.

De én úgy vagyok vele, hogy ezerszer inkább legyek elővigyázatos, mint hogy bármi baj történjen.

2022. okt. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%
Csak nem Kométás vagy? 😅
2022. okt. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!