Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek? Kicsit több mint...

Mit tegyek? Kicsit több mint 1 hónapos terhes vagyok de már nem bírom a munkát. Majdnem minden egyes nap túlóra több mint 9 vagy 10 óra. Egész nap állok emelek súlyokat 3-15 kilóig. Napi 4 és 10 fok között és már nem birom. Egész nap rosszul vagyok.

Figyelt kérdés

Tudom mindenki le fog hurrogni hogy van akinek rosszabb a terhesség. De első babám és így is nehezen jött össze és nem szeretném ha bármi baj történne.

Házi orvos ki tudna írni szabira vagy bármi?

Ma is 4 kor kelltem és épp hogy végeztem munkába. És még 1 óra mire haza érek.



2022. okt. 11. 19:13
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
83%
Én is úgy terveztem, hogy dolgozok amig bírok. Első baba sajnos elmen 7.héten,nem a meló miatt. 2.nál jobban féltem és fájt is a hasam amíg nem emelkedett ki a méhem nem tudtam ülni, kellemetlen volt, itt is volt kis pecsételés, kiírattam magam, nem ér annyit hogy baj legyen.
2022. okt. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
86%

A helyedben en kiiratnam magam terhestappenzre. A masodik trimeszterben gyakran elmulik a rosszullet, es tobb energiaja lesz a kismamanak, ha ugy erzed, vissza mehetsz dolgozni a rosszulletek elmulta utan.

Az elso trimeszter nagyon kemeny, folyamatos emelygesek, hanyas, hasmenes, es allando faradtsag. Engem estenkent a hideg is razott. Pihenj, ha arra van szukseged, es egy pillanatra se legyen lelkiismeretfurdalasod.

2022. okt. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
83%
Ha a munkahely nem tud biztosítani könnyített munkát, elmész nőgyógyászhoz, ezt szépen elmondod neki mi a helyzet, ír egy leletet amit elviszel a háziorvosnak, ő pedig 9 kóddal felvesz táppénzre.
2022. okt. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

13 vagyok

Fontos hogy a leleten rajta legyen hogy javasolja a táppénzt!

Azzal vesz fel a házi!

De ezt a nődoki biztos tudnifogja.

2022. okt. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
82%

A terhesség betegséggel azonos tüneteket okoz.

Semmi különbség nincs a vírus miatti és a terhesség miatti hányinger között.

A baleset utáni vagy a terhesség okozta derékfájdalom között.

Attól, hogy valami tünetet a terhesség okoz, nem valamilyen betegség, még nem kevésbé sz.r.

Úgyhogy ritka primitív dolog azzal a klisével élni, hogy a terhesség nem betegség...

2022. okt. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
77%
Esetleg ha még korainak tartod elmondani a munkahelyen a terhességet, és emiatt nem akarsz elmenni táppenzre, akkor beszélj a haziorvossal hogy írjon ki sima betegszabadságra (15 napra van lehetoseg). Ha normális, akkor megteszi. A munkahelyen pedig mondhatod akár, hogy derékfajas miatt nem tudsz dolgozni.
2022. okt. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
77%

A sima betegszabi beleszamit a csedbe, gyedbe is azzal úgy jatsz. Nézd egy kB 4-5 hetes terhessegnel meg inkább petezsak és szikholyag van, szóval élő embrió nincs. Alapból az első 3 hónapban bármi történhet (ami többnyire valami durva genetikai rendellenesség miatt következik be) ha nagyon nem bírod és valóban ilyen szadista a munkaltatod, akkor amint élő embriót azonosit a doki ezeket mond el neki és kérj javaslatot 9 kóddal tappenzre vetelre. A 9-es kódú tp nem számít bele a gyed és csed összegének megallapitasaba így amiatt se kell "aggodni" :)


Addig pedig kummants, ne emelj annyit, ne pakolj annyit, ne te légy a munka hőse. :)

2022. okt. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
11%

Kedves Mindenki!

3 piszok nehéz, komplikált veszélyeztetett terhességet vittem végig. 3 császárt, ebből 2 sűrgősségi. A 2.császárnál 2 órás műtétem volt.. Mindhárom gyerekem csoda, hogy megfogant, és az még nagyobb csoda élnek, kettőnél az is, hogy én.


Ha valaki nem értette a mondanivalóm, az nyaljon sót..


Elhiszem és tudom milyen mikor dög fáradt vagy, rosszul vagy ect. De ha már ennyire az elején nem bírja, mi lesz később? Holott se vészes hányása, se semmi komolyabb problémája. Hogyan fogja bírni a szülést? Mi lesz szülés után?

Na ezen kellene elgondolkodni, meg rákészülni..



3# voltam, és nem, nem vág földhőz ha lepontoztok.

2022. okt. 12. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ha megtudják hogy terhes vagy lehet egyből el is bocsátanak snmunkahelyedről.Sajnos sok olyan esetről hallottam hogy a munkáltató meg tudta hogy terhes a munkavállaló egyből elbocsátották.Bár előbb utóbb úgy is kiderül hogy terhes vagy.
2022. okt. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
89%
Nem rúghatják ki, mivel az után, hogy fennáll a terhesség ténye, akár tudta a munkáltató, akár nem, nem bocsáthatják el semmilyen okból…
2022. okt. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!