Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért fontosabb a doktoroknak...

Miért fontosabb a doktoroknak szánt "hálapénz"-en vacilálni, mint saját lelkünket helyrerakni egy műtét után?

Figyelt kérdés
Egy szülésnél ok, boldog voltam én is, szívesen adtam a dokinak is és a szülésznőnek is bőven. De amikor elvesztettem a második babámat, egyszerűen nem tudtam és nem is akartam ezzel foglalkozni.A párom mikor megkérdezte, hogy mennyi pénzt adjunk a dokinak, aki műtött, majdnem elküldtem melegebb éghajlatra.Szóval olyan kellemetlen ez az egész.Én szívem szerint nem is adnék senkinek, attól jobban megy a műtét?Vagy jobban oda figyelnek rám?Ha gondom van úgy is szólok és kötelesek ellátni!A pénz nem orvosság minden bajra.Persze ez csak az én véleményem.
2010. okt. 26. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Én nrm tudnék fizetni egy dokinak.

Mindegy mit csinált hogy missed ab v. szülés.


Missed-nél csak papiron láttam a Dr.-nő nevét nem láttam - altatás után jött be.- utánna se láttam igy esélyem se lett volna meghálálni.


szüléskor ügyeletesnél szültem de meg se fordult a fejünkben a férjemmel hogy fizessünk.


Nem figyelnek jobban v. kevésbé én igy vettem észre és szerintem már régen rossz hogy fizetni kelljen azért hogy valamelyik eü-s odaüljön az ágy végébe és legyen egy pár kedves szava.


Tény hogy sokszor mufurcok és gyakran kedvesek is kb. fele - fele arányban fordul elő.

2010. okt. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha gondom van,úgyis szólok,kötelesek ellátni:ezzel azért vitába szállnék.Bár kötelesek LENNÉNEK ellátni,mégsem teszi meg mindegyik orvos v nővér.Csak egy példa:Bent feküdtem már az utolsó hetekben,mikor beepéztem sajttól,és egész éjszaka hánytam és ment a hasam.Egy másik szobatársamnak is ez volt a baja,mindketten ikreket vártunk.A fogadott dokim elutazott.Rimánkodtam egy hányáscsillapítóért,nem kaptam,pedig legalább 4 orvosnak szóltam és v 3 szülésznőnek(ők maguktól nem adhatják be,csak ha a doki elrendeli).Megelégeltem a dolgot,és felhívtam a dokimat,aki Pesten volt,ő adta ki az utasítást a szülésznőnek,úgy h felhívatta magát telefonon.Egy mozdulat volt,és már az infúziómba volt nyomva a gyógyszer,5 perc múlva kutya bajom nem volt.A másik lánynak nem volt orvosa,jóval tovább kínlódott szegény,mint én..

Természetesen amúgy igazad van,tragédia után én sem adnék pénzt,nem is járna ezen az eszem.De sajnos sok kórházban,sok orvos így működik.

2010. okt. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kérdést magadnak kellene feltenni, mert ezek szerint te azért adtál neki.

Én nem adtam volna, az tuti. Nem is kell, kapnak fizetést. Hogy mennyit, az más kérdés, de nekem sem ad senki pluszpénzt csak mert kevés a bérem.

2010. okt. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szülés után mi is adtunk az orvosnak hálapénzt, mert tényleg hálás voltam neki.

A missed ab műtétem nem úgy sikerült ahogy kellett volna, aznap még bejött elnézést kérni és többet nem láttam, pedig 4 napig bent voltam. Az éppen aktuális ügyeletes orvos látott el mindig gyógyszerrel, és az ov főorvos jött ellenőrizni. Hétvégén is.

2010. okt. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lemaradt: eszembe sem jutott bárkinek is pénzt adni, örüljenek neki, hogy nem jelentettem fel.
2010. okt. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!