Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy oldottátok meg a pihenést...

Hogy oldottátok meg a pihenést veszélyeztetett terhesként, ha volt már "nagyobb" gyerek?

Figyelt kérdés

Erősebb vérzés, és pici méhszájnál való lepény leválása miatt feküdnöm kéne, de van itthon egy örökmozgó 1,5 évesem.


A férjem nemrég kezdett új helyen, nem tud szabit kivenni, mert még bőven próbaidő alatt van, 2-3 napot sem, nemhogy 2-3 hetet.


Mozgósítható nagyszülő szintén nincs a közelben. Fizetett segítséget nem is tudom, honnan akaszthatnék, senkit nem ismerek, akinek lenne bébiszittere.



#Veszélyetetett
2022. okt. 18. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Sok olyan játék amit ülve, fekve lehet, lego, babázás, autózás, olvasás.


Lényegében nem emeltem, és többet pihentem, de az otthoni teendőket ami a gyermekkel kapcsolatban volt elláttam

2022. okt. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Facebookcsoportból babysittert keresni.
2022. okt. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Esetleg többi családtagtól, baráttól próbálj segítséget kérni, legalább játszoterezesre.

Én sokat meséltem neki, gyurmáztunk, rajzoltunk. Az asztalnál építőkickaztunk, golyót gurigattunk. (Ő ülve, én fekve)

Nekem férjem, nagyszülők is besegítettek, így minden oké volt, már feljelhetek. De nagyon el akartam kerülni a kórházat, így komolyan vettem a pihit.

2022. okt. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%

Hát először is mindenki gondolja végig a gyermekvállalást...

De nálatok ez már nem téma, úgyhogy fogadd el, sokat fog sírni a nagy.

Még csak akkor fog jönni a dackorszak, amikor megszületik a baba.

Sok lesz a baleset, sok lesz az üvöltés, sírás és a kicsivel is nehezebb lesz, mert nem egy nyugodt környezetbe érkezik.

Felesleges beszélni arról, hogy 0 segítséggel ilyen kis korkülönbséggel miért nem szabad gyereket szülni, tanácsot pedig nehéz adni.

Csak annyit emelgesd a nagyot amennyit feltétlen muszáj és minél bababarátabbra alakítsátok a lakást, mert amíg szoptatod a kicsit, 6x megpróbálja kinyírni magát a nagy.

Minden legyen rögzítve, semmit ne tudjon magára burítani.

Ha ki van teregetve, ti a másik szobában legyetek és csukd az ajtókat, hogy ne tudjon pelenkacsere közben kiszaladni és felmászni a konyhapultra.

2022. okt. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Olyanokat játszottam vele, amit ülve is lehet. De annyiból szerencsém volt, hogy ő egyedül is jól el tudott játszani. Sétálni többnyire az apja vitte, vagy közösen. Egyedül nagyon nehéz volt, főleg a vége felé. Akkor aludtam napközben, amikor ő is.
2022. okt. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

4-es, te hülye vagy?


Nem azt kérdeztem, mit csináltatok a naggyal, ha megszületett a testvére, hanem hogy mit csináltatok, ha feküdni(?) kellett volna terhesség miatt.


Nem is értem, hogy jön ide a kommenteld.

2022. okt. 18. 18:07
 7/8 anonim ***** válasza:
64%

Nekem 2 év van a gyerekek közt.

A kicsivel a 17.hétig 7x véreztem, onnan pedig elkezdett nyilni a méhszáj.

Segítségem 0 volt. Ülve játszottunk, csak annyit emeltem amennyit muszaj volt. Napra pontosan született a kicsi.


4! És köszönjük, a dackorszak minket elkerült eddig, már 4 eves a nagy, 2 a kicsi. Baleset, üvöltés, féltékenység sosem volt. A lehető legjobb (volt) mindig minden.

Azért mert neked frusztrációd van, vagy te kikészültél ebben, az nem azt jelenti, hogy mindenhol ez van.

2022. okt. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én nagyfiam 5 éves, így már jobban megérti hogy már nem emelgetem - hiszen már olyan nagyfiú hogy el sem bírom... A nyár folyamán meg szépen leszoktattam arról, hogy minden "azonnal kelljen neki". Sokat beszélgetünk a kisbabáról. És szerencsére érti, hogy sűrűbben le kell dőlnöm, mert elfáradok. Sokat olvasok neki (már harmadszor beteg mióta ovi van), levélnyomdázunk stb. Egy másfél évessel ezeket nyilván nem tudod megbeszélni és ilyen módon lefoglalni, de próbáld kevésbé emelgetni, esetleg vedd magad mellé és mesélj neki az ágyban, közben építőkocka, zenélő játék stb.
2022. okt. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!