Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki veszélyeztet terhes volt...

Aki veszélyeztet terhes volt milyem okból kifolyólag lett az? És mire vigyázott hogy ne legyen nagyobb baj?

Figyelt kérdés
2019. jan. 28. 12:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Méhnyak elégtelenségem van. 6 hónapig csak wc-re, meg egy zuhanyra kelhettem fel. A 18. hétre a fekvés ellenére is elkezdtem nyílni, és nagyon megrövidült a méhnyakam is, ezért méhszájzáró műtét kellett. Ezután már fejjel lefelé megdöntött ágyban, kórházban feküdtem végig a terhességet.

Ennyit tudtam tenni, hogy betartottam, és kitartottam -bár sokszor magyon nehéz volt.

GDM-em is lett, azzal annyit tudtam tenni, hogy szigorúan betartottam a diétát.

2019. jan. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez nagyon durvàn hangzik és a baba egészséges lett?
2019. jan. 28. 13:30
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, minden rendben van vele! Hál' Istennek, és az orvosunknak, aki nagyon odafigyelt ránk!
2019. jan. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igaz én nem voltam, hanem vagyok, de azért válaszolok...

Első körben azért mondtak veszélyeztetettnek, mert volt egy vetélésem korábban, plusz autoimmun pajzsmirigy beteg vagyok... Amivel nem tudok mit kezdeni, szedem a gyógyszeremet és gyakran járok az endokrinológusomhoz.

15 héttől kiderült a GDM (várható volt sajnos, mert előtte inzulinrezisztenciám volt), így onnantól meg amiatt is mondták... Tartom a szigorú diétát, mérem a cukromat. Szerencsére nőgyógyászati, anatómai problémám nincs eddig, azok igényelnek nagyobb pihenést, odafigyelést, szóval az én esetem nem vészes.

2019. jan. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mikor terhes lettem 11 hónapos volt a fiam, úgyhogy elsőre a korábbi csaszar miatti rövid idő miatt lettem veszélyeztetett.


Ikreket várok, úgyhogy ez lett a másodlagos


Mindkét lepény a mehszajon tapadt, ott összeérnek és teljesen fedik.


Szóval én jelenleg többszörösen veszélyeztetett vagyok, 23 hetes vagyok, egelore minden tendben remelem jó sokáig így is marad. Próbálok sokat pihenni, de nem mindig sikerül

2019. jan. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Volt egy vetelesem amit muszeresen fejeztek be a 10-héten ,majd 2011ben vereztem 12 hétig a kisfiammal , harmadik terhesség szinten barnazassal indult hála égnek nem lett baj de alapbol magas ruzikoju veszelyeztett terhes lettem ! Majd volt egy méhen kívüli terhességem , így a mostani 6 hetes jó helyen levo terhességem szintem magas rizikóju veszélyeztett terhességnek minőségül
2019. jan. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A nőgyógyász a papíromra azt írta hogy kímélet, fokozott ágynyugalom. Volt egy enyhe egyszeri vérzésem probálok minnél többet pihenni. Köszönöm az eddigi válaszokat ☺️
2019. jan. 28. 14:52
 8/10 anonim ***** válasza:
Én GDM miatt lettem veszélyeztetett, ráadásul nekem nem elég a diéta, az inzulinozást, állandó mérést, 3 óránkénti megtervezett evést nem tudom megoldani a munkakörömben, ezért táppénzre is kellett jönnöm. Vicces valahol, hogy amióta nyugodtabb és kipihentebb vagyok, csökkenteni lehetett az inzulinegyégeket, mert javulni kezdtek a cukraim, persze a diétát kőkeményen tartom.
2019. jan. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Koraterhessegi verzes es ikerterhesseg miatt vagyok terhes. Remelem mas nem lesz
2019. jan. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Már az elején magas rizikójú besorolást kaptam mióma miatt. A 16. héten határérték magas vérnyomást állapítottak meg, ekkor már nem dolgozhattam. Majd enyhe gdm, szerencsére diétával tudom tartani.

Minden könnyebb házimunkát elvégzek, egyedül a porszívózást hagyom a páromra, mert nagyon emeli a vérnyomásom. Csak mindent szépen lassan, ami először fura volt, mert mindig pörögtem.

2019. jan. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!