Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A veszélyeztetett terhesek,...

A veszélyeztetett terhesek, akiknek nincs segítségük, hogy oldják meg a mindennapi teendőket?

Figyelt kérdés

Nekem az első babám lesz, és veszélyeztetett terhes vagyok. Eléri a méhszájam a lepény. Akik így vannak, azok mit csinálhatnak és mit nem szabad?

Nagyon aggódós vagyok sajnos és nem tudom hogy én vagyok ilyen vagy más is így gondolja? Sokat fekszek de nem egész nap


2022. okt. 21. 13:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak közel volt hozzá 12 hetes uh szerint, de előtte, 7 hetesen egy nagy hematóma miatt véreztem, akkor szigorú fekvésre voltam ítélve. Később sem csináltam megerőltetőt.

Lakásban élsz? Milyen teendőid lennének, amikre nincs segítséged? Mennyire fontosak azok?

Nálam a férjem átvállalt akkor mindent. Vagy főzött vmit (nem igazán tud, de félkész kajákkal megoldotta), vagy rendeltünk.

Takarítást, a cicák ellátását ő intézte. Így is szaladt a lakás néha, de hát végtére is számít ez, ha a babáról van szó? Mondjuk nekünk van robotporszívó, az igen nagy segítség, főleg cicák mellett.

2022. okt. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
56%

Nem érzem hogy bármi csipcsup teendő fontosabb lett volna mint a baba vagy az én egészségem és ne tudott volna várni amígy hazaér a férjem.


Koszolni nem koszolsz a lakásban ha feküdni kell, max elhasználsz pár tányért, de ha vesztek papírtányért elmosni se kell, a kaját én rendelném, vagy valami egyszerű szendvicset ennék. Amikor hazaér a párod nen jelentesz több kupit, mintha egyedül élne és magának kell intézni a dolgait, szóval ne sajnáld csak amennyire egy agglegényt sajnálnál.

2022. okt. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%
Ha nincs férj vagy nem tud segíteni akkor ételt rendelni kell, takarításra két hetente egyszer fizetni takarítót és akkor nem is úszik el annyira a ház. Bevásárlást is sok helyen lehet már házhoz kérni.
2022. okt. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%

2-es: "Nem érzem hogy bármi csipcsup teendő fontosabb lett volna mint a baba vagy az én egészségem és ne tudott volna várni amígy hazaér a férjem."

Sok mindenkinek nem "csipcsup teendői" vannak, hanem pl. egy nagyobb, 2-3 éves - gyerek, akit el kell látni és nem várhatod meg a gyerek etetésével vagy ellátásával az estét, mire hazaér a férj.

2022. okt. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
32%

Kedves 4

Itt nincs nagy gyerek.

Bár őszintén azt sem értem ,hogy mindenkit bevágnqk az ágyba!ha nem okozott barnazást vérzést akkor nyilván nem kell feküdni.

Mind a két gyerekemmel rajta vol a méhszájon és mindent ugyan úgy csináltam. Nem ertem hogy egy ilyen dolog miatt ami nem okozott gondot nem lehet megfőzni vagy éppen kimosni....!szerintem ez már túlzás amit művelnek!

2022. okt. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is veszélyeztetett terhes vagyok, szivárgott a magzatvizem, ami aztán vissztapadt, hál'istennek.

Van egy másfél évesem, aki mellett egész nap ott kell lenni mint fejben, mint fizikailag.

Próbálom nem túlterhelni magam, de ugye ott vannak a mindennapi teendők, amiket meg kell csinálni. Persze mindent csak ésszel. Este ha az apukája hazáért, segít a többi házimunkában.

2022. okt. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
*mármint a magzatburok tapadt le, 6os voltam
2022. okt. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Volt barnázásom többször is, de már vagy 5 hete nincs, De még mindig sokat pihenek

De azért készítek vacsorát, reggelit be teszem a mosást stb.

2022. okt. 21. 15:03
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Mivel első baba és otthon vagy (ha jól értem), akkor viszonylag könnyű berartani a pihenést. Igazából ilyenkor az orvos által adott utasítást kell szem előtt tartani. Ha azt írta elő, hogy csak WC-re, illetve fürdeni kelhetsz fel, akkor azt kell berartani, ha óvatosan és módjával, de egy kevesen mozoghatsz, akkor nincsen gond azzal sem, ha picit otthon tevékenykedsz. A lényeg, hogy ne terheld túl magad. A baba fontosabb, mi t a háztartás.


Nálam a második babával volt a 20. hétig a méhszájon a lepény. Mivel nem vereztem, teljes pihenést nem írtak elő, de pl. nem emelhettem meg, fokozottabban ügyelnem kellett arra, hogy mit csinálok, mennyire terhelem magamat. Hát egy pici, éppen járni tanuló totyogó gyerek mellett nem volt egyszerű, ráadásul segítségem sem volt, csak akkor, ha a férjem éppen nem dolgozott.


Nem tudom, hányadik hétben vagy, de ha még az elején, akkor simán lehet, hogy feljebb fog még húzódni, de addig is tartsd be az orvos ajánlását.

2022. okt. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én pont ebben a helyzetben vagyok, volt egy erős vérzésem is, picit levált a lepény széle.


Szerencsére elmúlt hamar a vérzés, de nekem van egy 1,5 évesem itthon, nem tudok feküdni. Őt el kell látni, etetni, pelenkázni, játszani vele, satöbbi. A férjem dolgozik, nem tudom szabit kivenni most.


Igyekszem kímélni magam, fekszem a kicsi mellett vagy ülök, de igazi örökmozgó, nem egyszerű. Próbálom nem felvenni, csak ha tényleg muszáj, nem emelgetek, nem hajolgatok.


A komolyabb házimunkát hanyagolom, tehát nem most fogok nekiállni fürdőt takarítani meg ablakot mosni, de egy mosást berakok és főzök.


Ha nem lenne gyerek, szerintem nem lenne gond, ha feküdnék, nem lenne nagy kupi, kosz és a házimunka is kevesebb lenne, úgyhogy szerintem te még nem is vagy rossz helyzetben.

2022. okt. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!