Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik a terhesség végéig...

Akik a terhesség végéig táppénzen voltak, miért voltak azon? (Bele nem számítva a nem megfelelő munkahely)

Figyelt kérdés
2022. okt. 26. 22:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nővérem. Második hónapban vérzett, kiírták veszélyeztetettnek, progi pótlással.


Utána harmadik hónap után felkelhetett, majd megint vérzett, úgyhogy visszafektették, mert nem jól tapadt(?) a gyerek (akkoriban még nagyon nem értettem mi van).

2022. okt. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hármas ikreink vannak. 10.hétig dolgoztam, de sokat görcsöltem, így a az orvosom pihenést javasolt. 14.heten véreztem, utána 1 hónap teljes ágynyugalom volt. 26.héttől pedig a kórház protokollja miatt kórházban feküdtem.
2022. okt. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Az elsőnél 10x véreztem. Progeszteron hiány majd rosszul tapadó lepény miatt. Majd toxémia, lányom Iugr baba volt, rögtön leszállították másik város Pic osztályára. 3 bélgyulladás


Másodiknál szintén véreztem 5x, progeszteron hiány, majd hematoma miatt. Magasvérnyomás + az előzmények. Második lányomat is kisebbre saccolták. Durva összenövések, 2 órás műtét. 3 bélgyulladás


Harmadiknál 1x véreztem, előzmények, magasvérnyomás. 2 sürgősségi császár, megkeveslett magzatvíz, harmadik lányomat is jóval kisebbre saccolták. 3 bélgyulladás

2022. okt. 27. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nővér vagyok, onkológiai vonalon dolgoztam, sugaras és kemós betegekkel. Így azonnal elmentem táppénzre,mert féltettem a babát. Maszekban dolgoztam ugyan egy webshopos áruházban a 32.hétig, de az könnyű munka volt.
2022. okt. 27. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

8 év után jött össze a baba, lombikkal. A leszívás előtti pár nap óta táppénzen vagyok. Így terveztem, de egyébként is úgy alakultak a dolgok, ha minden áron dolgozni akartam volna menni, akkor sem bírtam volna.


Kezdődött azzal, hogy beültetés után 2 nappal a progeszteronpótlás miatti elájultam, szétvertem a homlokom, 6 öltéssel varrták össze. Utána is folyamatosan le-lezuhant a vérnyomásom, jóformán örültem, ha wc-ig, konyháig eljutok, és le tudok huppanni a székre ájulás nélkül.

Mikor a terhesség miatt elkezdett a HCG termelődni, kései túlstimuláció jelentkezett nálam. Erős hasi fájdalmaim voltak, felpuffadtam, mozogni, aludni alig bírtam. Tele volt a hasüregem vízzel, vérhigítót kellett szúrnom 7. hétig, de akkor egy hematóma miatt bevéreztem. Akkor azonnal leállítottak róla, és feküdnöm kellett.

Amint ezen túlvoltam, "csak" a terhességi tünetek maradtak, meg a szédülés. 🙂 Meg a gyengeség a vérszegénység miatt.

Ma 23 hetes vagyok. Most sem érzem, hogy lenne erőm bejárni, főleg, hogy kollégáimtól mást sem hallok, minthogy milyen stresszes lett odabent a légkör. Az idegeskedés egyáltalán nem hiányozna.

2022. okt. 27. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem vártak vissza a 2 baba közt, plusz véreztem az elején, rettentő sokt kellett volna ingáznom.


Az első terhesség alatt ezt megtettem egyébként, de így a munkahelynek és nekem is jobb volt

2022. okt. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
20. héttől vagyok táppénzen, sok keményedés, és görcsök miatt+ a vérnyomásom is elindult és az első várandósságomnál voltam kórházban magas vérnyomással
2022. okt. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigy alulműködéssel a háziorvosom azonnal táppénzre vett. Meg sem kérdezte, hogy akarom-e gyakorlatilag. De amúgy sem dolgozhattam azon a munkahelyen, így jól is jött ki.
2022. okt. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Gyed lejart, 4 honap volt meg a maaodik baba megszületeséig, munkahelyem felajánlotta, hogy szabi + táppénz lehet. Éltem vele.
2022. okt. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Gyorsétterembe dolgoztam, ahol miután szóltam se változtattak azon, hogy 10 órában dolgozzak a hét kb. 5 napján. Amúgy 6 órás munkarendbe voltam, kérdés nélkül kellett volna túlórázzak. Pedig folyamatosan hánytam. Volt, hogy kiabáltak amiért kifutottam:D Hát, ja, aztán pislogtak, amikor eljöttem táppénzre, hogy miért?
2022. okt. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!