Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek fenyegető vetélés...

Akinek fenyegető vetélés gyanújával a nőgyógyász táppénzes állományt javasolt, az hogyan közölte a munkahelyén?

Figyelt kérdés

Megmondta-e egyből vagy elsőnek Ő is nőgyógyász javaslatára, háziorvossal írattata ki magát. Ilyenkor hogy közölte, főleg ha a háziorvos 9-es kóddal írta ki Őt?

Kirúgni nem rúghatnak ki, jogszabályilag, mert nekem azt mondták nem vagyok köteles elsőnek szólni főleg h élő embrió még nincs csak petezsák.

Szakemberektől csak azt hallani, akkortól áll a védettség, ha voltam nőgyógyásznál, s a 6. héttől.

4 hét után aki elment táppénzre, közölte-e vagy sem, kirúgták-e vagy maradt a munkehlyén?



2015. okt. 25. 09:25
 1/3 anonim ***** válasza:
mindenképp nőgyógyász javaslatára, háziorvossal írattatasd ki magad - nem kell erről még tudnia senkinek, csak nektek és az orvosoknak, így biztonságos
2015. okt. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én vidáman mentem be egy szerdai napon, hogy terhes vagyok és könnyített munkát kérek. (Nehéz fizikai munka az eredeti). Majd másnap elkezdtem barnázni, irány orvos, azt mondta egy ideig pihenni kell.. felhívtam a munkahelyem, hogy egyelőre nem dolgozhatok, ha nem lesz gond akkor 12 hetes korom után leszek feloldva a pihenés alól.

9-es kóddal voltam táppénzen.

Akkor is védett vagy ha még nem is tudsz a terhességről. De csak nőgyógyász javaslatára kerülsz táppénzre, előtte a háziorvos ha jó fej max 1-2 hétig tud felvenni valamilyen egyéb indokkal de ez táppénzcsalás, ha egyébként semmi bajod.

2015. okt. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hànyszor kérdezed még ezt???


A szakemberek akikre hivatkozol idiòtàk. Akkor sem rúghatnak ki ha te még nem is tudod a terhességet. Utàna miutàn kiderült jelzed és vissza kell venniük. Tehàt 4 hetesen sem rúghatnak ki. Mivel nőgyógyàszhoz nem kell jàrni,innentől a munkàltatò sem kötelezhet terhesgondozàsra. Az màs,hogy józan ésszel elmegy az ember a sajàt érdekében. Ha 9-es kóddal vesz fel az orvos abbòl kiderül minden,miért nem 8-as kóddal vesz fel??? Elviekben ezt is kellene tennie amúgy ha jól tudom.

Mégegyszer nem rúghatnak ki!!!!!!!! Se 4 se 3 se 5 hetesen!!! Az megint màs,hogy aha bejelented,de elmegy a baba utàna simàn kirúghatnak. Max ezért nem éri meg elmondani. Ezt meg 8- as kóddal simàn lehet, hasmenéses fertőzés pl simàn kìr ìgy az orvos és túl vagy azon a 2 héten amìg lesz szìvdobogàs. Ha meg nem lesz akkor a melóba nem tudtàk meg és emiatt ki sem rúghatnak,hogy gyereket szeretnél.

2015. okt. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!