Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Már megszült kismamák! Ti...

Már megszült kismamák! Ti hogyan készültetek fel a szülésre?

Figyelt kérdés

Elsősorban a lelki részére gondolok, de persze egyéb praktika is érdekel pl intim torna vagy egyéb dolog.

Én már nagyon félek, sokszor érzem úgy nem lesz elég erőm hozzá, halálfélelem is már többször rámtört alvás közben, félek, hogy lelkileg szinte meggyőzöm magam arról, hogy nem fog menni:(

Ti hogy csináltátok?És segített?

31 hetes kismama


2010. szept. 28. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Ne aggódj. Amikor odakerülsz, akkor az lesz a legfontosabb, hogy nemsokára látni fogod a babádat. Én semmit nem csináltam, tehát tanácsot nem tudok adni, de menni fog. Én is nagyon féltem, hogy milyen lesz, de nekem jobb volt, mint amire gondoltam. Könnyű szülést kívánok.
2010. szept. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A legvégére már várni fogod, hogy beinduljon a dolog. A szülésre, főleg az elsőre nem lehet fölkészülni. Amikor elindul, hidd el, te is izgalommal teli örömöt fogsz érezni. Erről a hormonok is gondoskodnak majd. Amit megtehetsz, hogy felkészülsz lelkiekben, hogy a fájások kezdetekor már lazítani kell. Ha tudsz relaxálni, ott, akkor sokat segít. Meg az, hogy elképzeled amikor nagyon fáj, akkor a gyermeked hogyan jövöget egyre kijjebb és kijjebb. Mást nem lehet. A szülésre csak a harmadikkal tudtam igazán ráhangolódni és fölkészülni.
2010. szept. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én 37 hetesen szültem, úgyhogy váratlanul ért. De nem féltem, mire oda kerülsz, te sem fogsz, mert mikor azt mondják, hogy pár órán belül megszületik a babád, akkor csak az lebeg a szemed előtt. A fájdalom persze nagy, de tényleg igaz, hogy ahogy megszülsz, az agyad rögtön elfelejti a fájdalmat. én sem emlékszem rá, pedig azt hittem, hogy emiatt majd soha többet nem akarok szülni, de nem, már semmi emlékem róla, és szívesen belevágnék újra :)
2010. szept. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Elolvastam amit lehet, hogy jönnek a fájások, kitolás, hogy kell levegőt venni, ennyi. Csak hogy ne érjen semmi meglepetésként, ami történhet. Simán szültem elsőt 5 óra alatt.

Arra gondolj hogy nagyon természetes dolog, mindenki megszületett valahogy :) Ha pedig nem menne simán, akkor ott vannak a dokik hogy segítsenek.

2010. szept. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekm jót tett, hogy bemehettem még jóval a szülés előtt a szülőszobába látogatásra. Amikor jött a nagy nap, már szinte haza jártam. Én egyáltalán nem aggódtam a szülés miatt, gondoltam, úgyis ki fog jönni, innen már nincs visszaút.
2010. szept. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, jó nektek, hogy már túl vagytok rajta, és dajkálhatjátok a picúrt:)
2010. szept. 28. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!