Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt lehet valahogy...

Terhesség alatt lehet valahogy a testsúlyt tartani minimális hízással?

Figyelt kérdés

Biztos nagyon sokan lefognak pontozni de nekem nagyon fontos, hogy megtudjam tartani a testsúlyomat. Még nagyon az elején járok a terhességnek azonban a családomban nagyon nagy esély van a túlsúlyra, a testvérem a túlsúlya miatt hunyt el, édesanyámnak is nagyon nehéz a mozgás és mindketten a terhesség után kezdtek el lefelé menni a lejtőn és nagyon kövérek lettek. Más ezt nem fogja megérteni de eszméletlenül félek ettől, nem koplaltam idáig sem . Mindent megeszek, nem válogattam annyit de most szeretnék nagyon odafigyelni és 9 hónapig tényleg teljesen egészségesen élni. Nagyon fontos a kisbabám egészségese is , ezért nem akarok felelőtlenül döntéseket hozni a táplálkozásom változásában. Viszont el szeretném hagyni a fehér lisztet,kenyeret, túl sok cukros ételt stb de még nem tudtam az orvosomat megkérdezni ezt megtehetem-e. Nagyon rettegek, szeretném megtartani a súlyom, nekem ez nagyon fontos. 52 kilogramm vagyok és 165 centiméter 29 éves.

Köszönöm szépen mindenkinek!



2022. okt. 29. 22:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Egyeztess dietetikussal, az a biztos, nem a gyakori kérdéseken adott tippek.
2022. okt. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

A súlyodat nem tudod tartani végig, mert ahhoz az kéne, hogy fogyj. Hisz magának a magzatnak, méhlepénynek, magzatvíznek is van súlya, mármint a végére önmagukban ezek együttesen kb. 8 kg-t kitesznek. Vizesedésről nem is beszélve.

Tehát ha te 52 kg körül mennél szülni, az azt jelentené, hogy szülés után 42-44 kg lennél.


Ha neked ez megnyugtató lenne, javaslom, keress fel egy dietetikust, és kérd meg, hogy dolgozzon ki neked egy egészséges étrendet, amit a terhesség alatt tarthatsz. De azt tényleg ne akard, hogy a kezdősúlyoddal menj szülni.

2022. okt. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Elhagyhatod a fehér lisztet, kenyeret, nagyon cukros dolgokat… mások cukorbetegséggel és IR-rel is kihordanak terhességet. Ez viszont nem garantálja azt, hogy nem fogsz hízni.

Én is abszolút ajánlom dietetikus segítségét, ne kezdj saját kútfőből diétákba terhesség alatt.

2022. okt. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Természetesen felfogok keresni dietetikust és van is már időpontom de azért van a gyakori kérdések,hogy kérdést írjuk ki kedves első válaszoló.
2022. okt. 29. 22:59
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem írtam oda,hogy a súlymegtartáat úgy értem,hogy a 10 kilogramm persze rendben van de mondjuk 65 felé már nem szeretnék menni mert onnan már nem nehéz még többet hízni, ez kimaradt. Nem vagyok hülye nem szeretnék fogyni, isten őrizzen
2022. okt. 29. 23:01
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

Az előttem lévők már leírták a lényeget, fordulj dietetikushoz, egyeztess az orvosoddal.


Súlymegtartásra kalóriaszámlás a módszer. Számokban, ha jól emlékszem: első trimeszterben kb. 100-200 kalóriával van többre szüksége egy kismamának, második trimeszterben 300-400, harmadik trimeszterben 500-600.


Tehát ha a súlytartáshoz valakinek 2000 kalória a jó, az terhesség alatt kb. 2100-2300-2500. De ez függ az aktivitástól stb., ez egy elnagyolt példa, az arányok érzékeltetésére.


Boldog babavárást 😊

2022. okt. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

Igazából ha már tartod a nem kettő helyett eszel, hanem csak a tényleges kalóriaszükséglettel többet, akkor valószínű hogy nem lesz gond.

Én terhessegi cukor miatt az első várandósságom 27. hetétől 160 g-os étrendet tartok, most a második terhesseg végefele járok ott súlyban, mint amennyivel az elsőt kezdtem. Magyarul első gyermekem születése után pár hónappal 10 kg-al voltam kevesebb mint mielőtt terhes lettem. Elvileg a szoptatás mellett is lehet fogyni, ha az ember kicsit odafigyel :)

2022. okt. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
GDM miatt az elejétől diétázom. 170g ch, napi 6x eszem. 8 kg-ot fogytam teherbeeséshez képest, 34 hetes vagyok. 2 kg a babám. Nyilván volt miből leadnom, kb 12 kg súlyfelesleggel kezdtem. Amíg a babád jól fejlődik, tarthatsz ellenőrzött diétát.
2022. okt. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

Nagyon egyszerű a dolog. Ha nem eszel ész nélkül, "kettő helyett", nem fogsz elhízni.

A baba miatti plusz kalóriaszükségletet kb egy szendvics fedezi.

Azt is vedd számításba, hogy vizesedhetsz is, ami szintén plusz kg, de nem maradandó, kb már a kórházban, de legkésőbb az első egy-két hétben el is tűnik.

2022. okt. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
29%

Én esküszöm a kefírre terhesség alatt. Minden nap délelőtt megettem egy 450 grammos kaukázusi kefírt, délben rendes ebéd, uzsonnára saláták, zöldségek, este pedig szintém rendes vacsi. Én tk kenyeret ettem néha, nem ettem cukrosakat, ha nagyon kívántam az édeset, akkor 1 db túró rudit ettem.

Szülés után 2 héttel ugyan annyi voltam, mint a kezdősúlyom.

2022. okt. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!