Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Alacsony vérnyomásra/vérnyomás...

Alacsony vérnyomásra/vérnyomás ellen van valami tippetek?

Figyelt kérdés
14 hetes vagyok. Mióta kiderült a terhességem, szinte állandóan alacsony a vérnyomásom. Ma délelőtt 88/47-et mértem. Rosszul is érzem magam, szédelgek. Vérszegény vagyok, arra szedem a Neo-ferro-folgammát. Az orvosom azt mondja, ha nem változik a vérnyomásom, akkor befektet megfigyelésre és gyógyszerrel beállítja. Ezt szeretném elkerülni. Valami bevált módszer? Homeopátia? Bármi!!!
2010. nov. 16. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kávé? Fekete tea?
2010. nov. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Cékla a vérszegénység ellen,gyenge kávé,tea,sok folyadék alacsony vérnyomásra.
2010. nov. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
azt hiszem te vagy az aki nyugodtan ihat akár erős kávét is. :)
2010. nov. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Víz!!! de legalább 3-4 liter naponta. Hasonlóval küzdöttem, ez segített.
2010. nov. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is alacsony volt (általában 90/50) az elején, a dokim teát és kávét javasolt. Attól függően persze, hogy melyiket szeretem jobban.
2010. nov. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sokat iszom, főleg mentes vizet. Ha teázom, akkor sem erős teát iszom, mert félek, hogy nem tesz jót a kicsinek. A kávét nem bírom, hányok tőle.

Megpróbálok még többet inni, és kipróbálom az erősebb teát. Nem árt a babának?

2010. nov. 16. 18:16
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy árt a babának, igyál nyugodtan erősebbet.Szerintem azzal többet ártasz, ha folyamatosan rosszul vagy és szédelegsz!Képzeld el, ha véletlen összeesnél, és pont rosszul.Szerintem sosem bocsájtanál meg magadnak, ha pont ettől lenne vmi baja a babának!!!Sőt, én a helyedben legyűrnék kávét is, ha kell!Tudom azt írtad, hogy nem bírod, de próbáld meg sok tejjel!Hátha.Szerintem ez jobb, mint a kórházban feküdni és gyógyszerezni magad!Nem?Kívánom, hogy gyorsan találj vmi megoldást!

20h km

2010. nov. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A kávéval amúgy az a gond, hogy hirtelen felviszi a vérnyomást, megemeli a pulzusszámot, de amikor elmúlik a hatása, a vérnyomás a kiindulópont alá esik vissza. a tea hatása valamivel enyhébb, és tartósabb, mert nem koffeint, hanem teint tartalmaz, ami nagyon hasonló ugyan, de nem pont ugyanaz. Én inkább az erősebb fekete teát javasolnám ezért.
2010. nov. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!