Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Alacsony vérnyomásra mi a jó?...

Alacsony vérnyomásra mi a jó? Kávé vagy kóla segíthet?

Figyelt kérdés
14+5 hetes vagyok. Alapból is alacsony a vérnyomásom (100/70 körüli), de tegnap a védőnő 80/60-at mért. Nem mondott rá semmit, de ezek után nem csoda, hogy még mindig gyakran szédülök, rosszul vagyok. Minden reggel megiszom egy 3in1 kávét, de ezek szerint így is alacsony. Igyak inkább rendes kávét vagy esetleg napi egy pohár kólát?
2015. ápr. 16. 08:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok de a koffein nem megoldás mert rövid ideig valóban felmegy a vérnyomás de vissza is esik. Én teszteltem, kb fél óráig magasabb volt aztán még alacsonyabb mint elotte :( állandóan meg nem lehet koffeint inni.

Esküszöm a sok vízre, az többet segít.

Egyébként ettől Függetlenül rendes kávét ihatsz reggel bár az csak a reggeleket teszi könnyebbé.

Az enyém is alacsony, 95/60 körüli. Napközben néha 100 felett is van. Mondtam a védőnőnek hogy állandóan fáj a fejem, vérnyomásom 90/60 volt, azt mondta nem is csodálkozik rajta.

2015. ápr. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Rendes kávé is segít (kevés tejjel) és rengeteg víz, sajnos én évekig szédelegtem, senki nem mondta, hogy többet kéne innom. Sok sok víz és az is segít nekem hogy reggelire sósat eszek, pl. pirosaranyat teszek a kenyérre vagy szardella pasztát, vagy megsózom a paradicsomot. Tudom nem egészséges, de legalább nem szédülök.
2015. ápr. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Főtt étel reggelire. Amikor tudtam, menekítettem egy tányérral az előző napi ebédből.
2015. ápr. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

a 3in1 nem kávé :D Nyugodtan igyál rendes kávét. Kóla nem szerencsés, főleg a későbbiekben okozhat kellemetlenséget, ha kínozna a gyomorsav.

Plusz mellé bőséges folyadékbevitel ajánlott. :)

2015. ápr. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%

kávé.


kólát ne igyál, egészségtelen.

2015. ápr. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én iszok napi két kávét. Orvos is mondta, nyugodtan. egyébként élhetetlen lenne a mindennapok. Néha kólát is, de azt csak mostanában, előrehaladott terhességnél. Félidő előtt azt nem ittam, kávét is csak egyet akkor, de igazit.
2015. ápr. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
28%

Kávé. Hasonlóan ment a terhességem, én napi 2-3 rendes kávét letoltam, hogy ne aludjak el a munkahelyemen.


Kólát ne nagyon igyál, a benne levő foszforsav gátolja a kálcium beépülését a csontozatba - a magzatnak nem biztos, hogy jót tesz, ha kevés kálcium kerül a csontvázába.

2015. ápr. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kávé ugyanúgy gátolja a kalcium felszívódását, ahogy a vasét is.

A 3in1 egyébként ugyanúgy kávé, mint a főzött. Óriási tévedés, hogy az instant kávé kevesebb lenne (más és mű), mint a főzött. Ugyanúgy kávébabból készül, csak épp fagyasztásos eljárással.


Sok víz és mozgás.

Nekem 80/55 a vérnyomásom, de megfelelő folyadékbevitel és egészséges táplálkozás mellett nem szédülök vele.

2015. ápr. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Zöld teát szokták ajánlani kávé helyett - egyenletesebben-hosszabban élénkít.
2015. ápr. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!