Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt halvány...

Terhesség alatt halvány rózsaszín “folyás” együttlét után? Mitől lehet?

Figyelt kérdés
7 hetes vagyok és az utóbbi kb 3 együttlétünk után figyeltem meg, miután a férjem elment bennem, hogy a sperma halvány rózsaszín volt. Alap járaton nem a sperma ami rózsaszín, hanem valami, ami a hüvelyemben van és kifolyik a spermával. Máskor napközben vagy wc-zés után nem tapasztalok hasonlót, csak ilyenkor. Nincsenek görcseim sem. Bocsánat, ha túl részletes voltam, viszont megijedtem kicsit, hogy mi lehet ez. Hétfőre van időpontom nőgyógyászhoz, megemlítem majd neki, remélem nem valami rossznak az előjele ez.. tapasztalt valaki hasonlót?

2022. nov. 3. 23:35
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Én tapasztaltam ilyet mindkét terhességem alatt, gondolom a szex kikezdte a hüvely nyálkahártyáját. Szerintem nem kell aggódnod, de mindjárt jön a sok lecseszés hogy ennyivel rohanj az ügyeletre.
2022. nov. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Nyálkahártya el van vékonyodva. Nem kell ügyeletre menni, de legyetek óvatosabbak fertőzésveszély miatt. Használjatok síkosítót.
2022. nov. 4. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Bármi lehet.

Attól, mert x vagy y-nak ez vagy az volt, neked még lehet más.

Most mindjárt jönnek a lepontozók, akik csak a saját tapasztalatukat fogadják el, mert ha nekik az volt, szinte biztos, neked is az van.

Különben meg nem tudom, hogy jön valaki ahhoz, hogy interneten laikusként olyan tanácsokat osztogassson, hogy ne menj orvoshoz.

Én ha kb tudom is egy dologra a választ, ami nem igényel orvost, soha nem írom, mert nem vagyok ahhoz senki, hogy ilyen jellegű dolgot tanácsokat osztogassak.

Jó lenne, ha mások is megfogadnák ezt...

2022. nov. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a méhszájam érzékeny alapból, és terhesség alatt még inkább az volt. És az vérzett néhányszor az elején.
2022. nov. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálam hüvelygyulladás okozta(nem terhesség alatt). Könnyebben megpattantak az erek…
2022. nov. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Amit még észrevettem az a nagyon halvány sárga folyás. Nem teljesen fehér, de nem is erősen sárga. Ezt ezelőtt egy alkalommal vettem észre, mivel nem társult hozzá semmi más, sem viszketés, szúró érzés vagy kellemetlen szag, így nem fordítottam rá nagy figyelmet. Ma viszont megint kicsit sárgás volt. Nem mondanám teljesen sárgának, de nem is teljesen fehér. Sajnos volt már egy nem fejlődő magzatom tavasszal, ott mondjuk több héten át folyamatosan barnáztam és nagyon erős görcseim voltak. Most nincsenek görcseim, viszont ezektől a színes folyásoktól eléggé félek..nagyon szeretném, hogy most rendben legyen minden!
2022. nov. 4. 13:19
 7/8 A kérdező kommentje:
Persze tudom, hogy senki nem lát belém, ahogy mondtam hétfőre van időpontom dokihoz, de addig nem akarok végig stresszelni, mert az többet árt a magzatnak, mint használ. Ezért jól esik hasonló tapasztalatokat olvasni, ahol nem volt semmi gond a picivel ilyen esetben. Megnyugszok ezektől kicsit.
2022. nov. 4. 13:22
 8/8 anonim ***** válasza:

Írta, hogy megy orvoshoz, és bocsi ha nem sz@ratom be a kérdezőt egy rózsaszín folyástól ami egyértelműen kontakt vérzésnek tűnik. Amúgy egy ilyenre azt mondta nekem egyszer az orvosom hogyha nincs görcs, és csak rózsaszín, akkor ne menjek be, mert felesleges. Én volt, hogy azért bementem, de nem találtak semmit. Sőt, amikor már mondtam a panaszaim az ügyeletes dokinak, és mondtam hogy mit mondott az orvosom, akkor egyet is értett vele, hogy szerinte biztosan nincs baj, és ez ki is derült, miután megvizsgált.

Itt gyakorin is szerintem a "rohanj orvoshoz most!" esetekben is 90%ban nem találnak semmit. Nagyon gyakori az ilyen kis vérzés terhesen is, hiszen terhesség alatt különösen vérbő a nyálkahártya, bármikor megpattanhat egy ér, de ha valaki aggódós, akkor ezt beszélje meg az orvosával, meg hogy pontosan milyen esetben kell bemenni az ügyeletre.

Szóval maximum megnyugtatásként írom, hogy 90%ban nincs baj ilyenkor, nagyon fel van ez fújva, de ha valaki nagyobb biztonságban érzi magát akkor hívja fel az orvosát, vagy menjen be az ügyeletre, ahol szintén elmagyarázzák, hogy milyen esetben kell bemenni.

2022. nov. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!