Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mibe öltöztessem majd az első...

Mibe öltöztessem majd az első babámat, milyen ruhákat vegyek neki?

Figyelt kérdés

Első baba, álrilis elején fog születni. Szerintetek milyen ruhákat vegyek neki? Áprilisban még hideg van. Utána be indul hamar a meleg. Melegebb időre való ruhákat hanyas méretben vegyem?


Köszi



2022. nov. 6. 11:36
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Április*
2022. nov. 6. 11:36
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Az 56-os maximum 2-3 hónapig tart ki, utána 62 kell, és aztán nagyon hamar már 68. Nem emlekszem pontosan és nem is minden babánál így történik, de a 74-es méretet olyan fél és 1 éves kora között hordta és 80-at kezdte 1 évesen. Vannak olyan ruhák is amik nyúlnak és több mereten át jók, szerintem a rövid ujjú body mindig kell télen-nyaron.
2022. nov. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

56-os 2-3 hónapig? Nálunk 1 hónapig sem tartott.


Én a helyedben minimum 5 db hosszú ujjú bodyt és nadrágot vennék az 56-os méretből, pizsirugit, kis zoknikat. 62-es méretből vennék ugyanezt csak kicsit többet. Kabátot nem vennék, úgyis felcsúszik, esetleg egy vékony overált bár nagyon sokat gondolom úgy sem lesztek kint az első hónapban, utána már jobb idő lesz. Aztán úgyis kitapasztalod :).


Igazából én azt hittem nagyobb a különbség az 56 és a 62 között, így nekünk a 62es méretet sikerült atugornunk.. 68-as viszont sokaig tartott. És a 68-as méretet 3 hónap előtt kezdtük hordani. Ott már 10+ volt mindenből.

2022. nov. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Mi például 74/80-as méretet hordunk és 7 hónapos a lányom, emiatt nem érdemes előre megvenni a ruhákat, tényleg ki kell tapasztalni. Főleg mert ahány márka annyi méretezés. 52-es méret szerintem felesleges, 56/62-t vennék vegyesen a kezdeti időszakra aztán meglátod hogy nő a baba.


#3as vagyok.

2022. nov. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.


Vettem 56-os és 62-es ruhákat, csak az a probléma nem tudom nyáron milyen lesz rá jó. Én az a tipus vagyok, aki előre próbál tervezni.

2022. nov. 6. 13:41
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha április elején születik, akkor 62, vagy 68 méret kell neki a nyári melegben. Nem venném meg előre, könnyen beszerezhető, pepco, tesco mindenhol van, de a rendelt ruha is pár nap alatt megjön. Úgysem tudod sokszor raadni, hamar kinövi ha a méret sem stimmel, akkor egyszer sem, felesleges előre megvenni, ráadásul az én lanyom pl. egy hónappal hamarabb született, akár ez is előfordulhat.
2022. nov. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges előre betárazni, mert nem biztos, hogy úgy nő, ahogy te gondolod. 2 hónapig használtunk az 56-os ruhákat, a 62-es méretűeket is kb 2 hónapig, 4-5 hónapos korában kezdtem 68-as ruhákat ráadni, azt hittem, nyáron már 74 kell, de még bőbven jó volt a 68 is, most keverve vannak már 74-es méretűek is, de akad pár 80-as is.

Teljesen márkafüggő, hogy miből milyen méretet veszek. Lidl-aldiból még jó a 62-68 (ott ilyen dupla méretezés van), pepco/sinsay/reservedből meg 80-as kell.

2022. nov. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Akkor most kezd el elengedni az előre tervezést az élet minden területén.
2022. nov. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
56-os/62-es rövid ujjú rugi és fölé pizsama rugi,ha hideg lesz az idő. Most is csak ezt hordja a házban pedig 1 éves. Kintre max fölé egy egybe overall.
2022. nov. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem március közepén született a babám. Június elején a nyári ruhakbol még 56os kellett, junius végére már 62, 68asba őszre nőtt bele :) 74es-80 méretben karacsonyoztunk és 80-86os méretben szulinapoztunk.


Most 3 és fél éves múlt, 98as ruhákat hord.


Nagyon nagyon baba és ruhamarka függő.

Ő 50cm és 2700g volt szüléskor.


Tudom írtad hogy előre tervezel, de szerintem a májust várd meg a nyári ruhákkal. De ha aprilisi lesz akkor szerintem pár 62es és pár 68as nyarival nem tudsz mellé lőni.

2022. nov. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!