Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi vált be hányinger ellen?

Mi vált be hányinger ellen?

Figyelt kérdés
7 hetes terhes vagyok, 2 hete egyfolytában hányingerem van, már odáig jutottam hogy napi 1x alig bírok enni.😔 teljesen kész vagyok tőle, szedem a vitaminokat, b vitamint is kaptam rá, de nem használ. Gyömbér teát is mondták, de belekostoltam és attól is rosszul vagyok.
2022. nov. 11. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Hideg kóla.
2022. nov. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Probalgatni kell, sajnos legtobbunknek ez van.

Kesobb jobb lesz ( vagy nem ).


Savanyu kemenycukorka, gyomber, kola, citromos viz, reggeli felkeles elott meg az agyban kekszet elragcsalni , felszivja a savat.

De igazabol az ido segit, ez a hormonok miatt van. Nagy tobbsegnek a 2. trimeszterre elmulik.

2022. nov. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Hideg citromos víz, vizes állagú jégkrém, mentos cukorka.

Nekem ezek voltak.

2022. nov. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
A jó hír, hogy nagy eséllyel hamarosan elmúlik. A rossz, hogy lehet semmi sem fog beválni ellene. Nekem a korpovit keksz segített.
2022. nov. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Hát semmi, sőt nekem 20. hétig tartott. Én annyira nem tudtam enni hogy kaptam Daedalont, na az bevált.
2022. nov. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat😊 kiprobálom hátha segít valamelyik. Remélem tényleg hamar elmúlik.
2022. nov. 11. 13:16
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
Üres kenyér és víz 😐
2022. nov. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%

Étkezési tanácsok:

● Hányinger esetén célszerű azelőtt étkezni, mielőtt valóban éhes lenne az illető, mivel az üres gyomor fokozhatja a hányingert

● Snack (pl. sós kréker) fogyasztása reggel felkelés előtt és az éjszaka folyamán csökkentheti a napközbeni hányingert

● Lassú, kis adagokban, 1-2 óránként történő étkezés javasolt (a telt gyomor szintén fokozhatja a hányingert)

● Általában a hideg szilárd ételek jobban tolerálhatók, mint a meleg ételek.

● Nem javasolt a kávé, fűszeres és kifejezetten erős szagú ételek, savas vagy nagyon

édes ételek fogyasztása, ezek helyett főleg magasabb fehérjetartalmú, sós, alacsony zsírtartalmú ételek fogyasztása javasolt (pl. perec, kréker, toast, gabonafélék, diófélék).

● Borsmentatea ivása vagy borsmenta tartalmú cukorka fogyasztása csökkentheti az étkezés utáni hányingert

● Italfogyasztás minimum 30 perccel étkezés előtt javasolt.

● Javasolt a hideg, tiszta, savanyú vagy szénsavas italok fogyasztása (pl. gyömbér,

limonádé) kis mennyiségekben.

● Hányingert provokáló tényezők kerülése (pl. erős szagok - dohányfüst, parfüm,

kemikáliák, autóvezetés, villogó fények).

● Közvetlen az étkezés után történő fekvés (különösen, ha a bal oldalán fekszik),

fokozhatja a hányingert azáltal, hogy csökkenti a gyomorürülést.

● Az étkezés utáni fogmosás, a nyál kiköpése, a gyakori szájöblítés csökkenti a

panaszokat. Kevésbé mentolos fogkrém használata javasolt (az erős mentolos íz is

fokozhatja a hányingert)

● Vastartalmú gyógyszerek, étrend kiegészítők kerülése javasolt a tünetek elmúlásáig

(a vas fokozza a gyomorirritációt, hányingert és hányást provokálhat).

● A terhesvitaminok bevétele lefekvés előtt, snackkel együtt javasolt (ne reggel,

éhgyomorra!)

● Gyömbér tartalmú ételek fogyasztása csökkenti a hányingert (pl. nyalóka, cukorka,

tea, üdítő, gyömbérgyökér).

Gyógyszeres kezelés

● vény nélkül kapható készítmények

○ B6 vitamin (Jutavit/Béres B6 20 mg): 10-25 mg 6-8 óránként (max. dózis: 200

mg/nap)

○ dymenhidrinat (Daedalon 50 mg): 25-50 mg po. 4-6 óránként (a Daedalon

végbélkúpban más hatóanyag is van, ami terhességben nem javasolt!)

2022. nov. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%

Kóla, keksz, banán-ezt bírtam enni jó pár hétig.


Kitartás neked is, és próbálgasd neked mi segít.

Pár falatokat próbálj enni, inni.


És nyugi, a bébi elveszi a neki kell ő jól van.

Te ne gyengülj le, ne száradj ki!

2022. nov. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!