Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha vki terhesség alatt is...

Ha vki terhesség alatt is nagyon odafigyel arra hogy mit eszik, nem zabál, egészségesen étkezik, akkor miután szült, meghízik, vagy csak a bőr nyúlik ki a terhespocak miatt a hasán?

Figyelt kérdés
Sok embertől hallottam h terhesség alatt ennyi meg ennyi kgot hízott, és azon gondolkodtam h vajon így lenne ez akkor is, hogyha vki nagyon odafigyelne. Vhogy nehezen tudom elképzelni h meghízna

2022. nov. 17. 11:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%
A terhesség mindenképp "hízással" jár. Tudod ott nő egy gyerek akinek van súlya meg a magzatvíz, esetleg vízesedés. Szóval súlygyarapodás nélkül nincs terhesség
2022. nov. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%

szülés UTÁN nem attól hízik meg az ember, amit a terhesség alatt evett. max rajta marad a súly, de nem akkor hízik meg hirtelen :D

meghízni akkor hízik meg, ha több kalóriát eszik, mint amennyit eléget. azaz mint bármilyen más élethelyzetben...

2022. nov. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%

Valószínűleg ahogy írod, hogyha nagyon oda lenne figyelve, akkor nem lenne akkora felesleg.

A másik ráható rész, pedig a genetika/gének. Valaki csak eszik-eszik mégsem van látszata, ez terhességnél is ilyen..

2022. nov. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Na meg nekem egy honap volt mire nem ugy néztem ki mint aki még mindig legalább 30 hetes terhes 😅 ez valahogy kimarad a filmekből.. hogy a pocak nem azonnal tűnik el..+én szülés után vizesedtem be iszonyatosan a lábaim mint egy elefántnak kb 😂
2022. nov. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ha nagyon odafigyel, akkor nem szed fel (sok) zsírt terhesség alatt. Egy keveset mindenképpen, főleg a törzsre, mert ez védi a babát, illetve néha a fenék-combra, hogy stabilizálja kicsit az anyát a plusz súly ellen, de ezek, ha szülés után is "normálisan" eszik/mozog az anya, idővel visszaállnak.

Az viszont más kérdés, hogy kinek hogy zajlik a terhesség. Van, akit annyira elkapnak a falási/kívánóssági rohamok, hogy nem tud ellenállni, és lényegesen többet hízik, mint kellene, míg másoknak szerencséje van, és nem esik nehezére ellenállni az egészségtelen vagy hizlaló ételek túlzott fogyasztásának. Ezen viszont nem hiszem, hogy lehet változtatni, max. megpróbálni olyan trükköket bevetni, hogy először eszik az ember egészségeset, és ha jóllakott, max. akkor enni hizlalót - de ez sem biztos, hogy beválik. Én az első terhességem alatt pl. kihánytam a csokit, akármikor ettem is, a másodiknál viszont volt egy hónap, amikor mekis kaján kívül más nem maradt bennem, pedig amúgy évente max 1-2x járok. Szóval még terhességenként is más lehet.

2022. nov. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a baba súlyát és a vizesedést szedtem magamra, amikor kijöttem a kórházból, kevesebb voltam, mint terhesség előtt és nem figyeltem oda semmire sem, egyszerűen nem volt etvagyam terhesen.
2022. nov. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Én 17 kiló minusszal mentem szülni. A kórházból 23 minússzal mentem ki. Egyszerűen terhesség alatt jól tudtam lakni pár falat (tényleg 2-3 kanál) ételel is.


Viszont a kívánósság szoptatás alatt beütött és akkor 25-öt 4 hónap alatt fel is szedtem.

2022. nov. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%

Amit terhesen eszel, attól nem szülés után hízol meg.

Én terhesen nem szedtem fel semmit, szülés után meg igen, mert rendszertelenül ettem, nem jutott idő mozogni.

2022. nov. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
54%
Én terhesen kevesebb étellel is jól laktam, de napi 5x ettem. Cukorterhelésem sem lett a legjobb, de nem lett kimondva a terhességi diabétesz. 54 kg voltam terhesség előtt és 52 terhesség után 10 nappal. Műtét közben mondták is, hogy nem nagyon van a hasamon zsír. Legközelebb kicsit jobban elengedném magam. Szülés után a szoptatás alatt megivott rengeteg gyümölcslétől feljött 4 kg. Azt tartom azóta is. 😄
2022. nov. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Egyik terhességemnél sem jött rám 10 kg-nál több, egyrészt szerencsés alkat vagyok, másrészt ugyan nem figyeltem direkt oda, de sosem voltam ez a kétpofára zabáló, állandóan nassoló, éjjeli zugevő alkat, a normális életstílusomat tartottam. Szülés után mindkétszer azonnal visszaállt a súlyom, a szoptatás alatt a naggyal híztam, a kicsivel fogytam, úgyhogy jelenleg kevesebb vagyok mint mielőtt terhes lettem volna velük, kb a 20 éveskori súlyomnál vagyok. A hasamon a bőr nem nyúlt ki és nem lett striás sem, szép maradt. Ami megsínylette ezt a témát azok a melleim, de azt meg fogom műttetni, ha eljön az ideje (a kicsi még szopik).
2022. nov. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!