Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Halvány pozitív teszt hogyan...

Halvány pozitív teszt hogyan lehetséges ovuláció nélkül? Lehet csak kémiai?

Figyelt kérdés

4. Hónapja próbálkozunk a férjemmel. Endokrinológushoz járok mert pajzsmirigy alulműködésem van, ami gyógyszert szedek, illetve inzulinrezisztens is vagyok, amit diétával kezelek. A ciklusaim így 28-29 napra álltak be.

Ebben a hónapban voltam kontrollon és a 20. Napi vérvétel eredményemen nagyon alacsony volt a progeszteron, mindössze 5, az ösztrogén viszont nagyon magas. Azt mondta peteérésem sem volt valószínűleg. Késett a menstruációm, de azt hittem a felborult ciklus miatt, azonban szombaton délután pozitívat teszteltem. Nagyon halvány volt így vasárnap reggel megismételtem és az is pozitív volt bár ez is csak halványan.

Ez hogy lehetséges? Lehet hogy csak kémiai?

Ma is teszteltem reggel de még mindig halvány a 10es teszten. A 25-ösön éppenhogy látni a csíkot de nézni kell hozzá. Nem kellett volna már erősödnie ennyi idő után? Illetve hogyan lehet, ha peteérésem sem volt elvileg?

Mindig kovetem lh teszttel és negatív volt akkor, mikor kellett volna lennie, illetve a labor is ezt mutatja.



2022. nov. 21. 13:43
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:

Ma reggel is csináltam egy x-epilt meg egy facelle-t. Erősségre nem változott, ugyanúgy halvány. Holnap megyek endokrinológushoz, hogy ránézzen az értékeimre meg a tsh-mra, ha már ott vagyok csinálog még egy hcg tesztet, hogy emelkedik e egyáltalán.

Amúgy szerintem nem lesz baba, nagyon úgy érzem, hogy meg fog jönni. Majd írok mit mondott a doki.

2022. nov. 22. 09:39
 22/45 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon drukkolok nektek! Csak hogy egy kis vigaszt nyújtsak: nekem a 6. hétig olyan menstruációs görcseim voltak, hogy volt, hogy arra keltem, hogy na biztos megjött. Szinte vártam, hogy mikor önt el a vér. Aztán teljesen rendben ment a terhességem.
2022. nov. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! Hát nekem tegnapig voltak mensi szerű görcseim, ma nem igazán van. Plusz a hcg-m se túl bíztató, bár tény, hogy később volt az ovu-m, mint mikor kellett volna.

Holnap nézetek egy hcg-t azért, illetve endokrinológushoz is megyek.

Írok, majd mit mondott, meg az új értékről, hátha valaki olvassa majd.

2022. nov. 22. 14:28
 24/45 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 20-as válaszoló! Hasonló helyzetben és időben voltam várandósságban, nekem akkor orvos mondta, 200-300 körüli érték már megnyugtató. Tudod, ez nem orvosi oldal, hanem tapasztalatokat osztunk meg.
2022. nov. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező drukkolok, hogy szépen duplázódjon az érték!
2022. nov. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
100%
Direkt utánanéztem, jól emlékeztem, nem írtam hülyeséget: "HCG hormon értéke a terhesség folyamán a következő módon változik: 3. hét 5 – 50 hCG szint (mIU/ml) 4. hét 3 – 426 hCG" (forrás WEBbeteg, egy szülész-nőgyógyász aláírásával)
2022. nov. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #24!

Úgy kezdődik, hogy nem tudhatod, hogy a kérdezővel egy időben voltál terhességben, mivel ő maga se tudja, hol tart, csak azt, hogy korai terhességről van szó! A kommentjében csatolta a leletében megadott tartományt, aminek megfelel, ahogy a #26 kommentben megadottnak is. Az, hogy neked hogy alakult, az övét semmiben nem befolyásolja. Az övé holnap fog kiderülni, ha látszik, hogy megfelelően nőtt-e tegnap óta, teljesen független attól, hogy másoknak mennyi volt valamikor.

#20

2022. nov. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
100%

Annyit tudunk, hogy érzékenyebb teszt halványan jelzi. Ezek a tesztek 10 dpo-tól már működhetnek. Annyit írt is a kérdező, hogy későbbi ovuláció után foganhatott. Én pedig írtam, ha idősebb a baba, azaz 4 hetes körüli, amit mensi elmaradása körüli tesztekkel szoktak észlelni, akkor az első vérvételen 200-300 körüli érték a megnyugtató. Mivel a babája lehet ciklus végi, így ez az érték nem biztos, hogy rossz, amit írt.

Semmi rosszat nem írtam. azt írtam, hogy idősebb terhességnél az a jobb, ha ennél kicsit több, de akár így is lehet siker, fiatalabb terhességnél beleférhet. Nem vitatkozni szeretnék, de nem értem, miért kötsz belém, hiszen nem írtam semmi durva dolgot és ha utánaolvasol, akkor látod, stimmelnek az értékek. Szerintem nem értelmezed jól amit írok.

2022. nov. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
100%
#28! Én nem kötözködöm, hanem te írtad, hogy "kicsit alacsony" és "200-300között nem ártana már lennie", miközben egyik sem igaz. Akkor lenne igaz, ha pontosan tudnánk az ovuláció időpontját és annak a kornak az alsó határa 200 lenne. Ez pedig nem így van. Így indokolatlan aggodalomra ad okot, amire semmi szükség. Pont elég akkor aggódni, ha holnap az látszik, hogy nem nőtt megfelelő mértékben.
2022. nov. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
100%

És úgy folytattam, hogy ha a baba később fogant, akkor nem olyan alacsony az érték. De mindjárt visszaolvasom pontosan.

Indokolatlan aggodalmat semmiképp nem ébresztettem, a kérdező is látta, hogy nincs az egekben a Hcg.

2022. nov. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!