Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Halvány pozitív teszt hogyan...

Halvány pozitív teszt hogyan lehetséges ovuláció nélkül? Lehet csak kémiai?

Figyelt kérdés

4. Hónapja próbálkozunk a férjemmel. Endokrinológushoz járok mert pajzsmirigy alulműködésem van, ami gyógyszert szedek, illetve inzulinrezisztens is vagyok, amit diétával kezelek. A ciklusaim így 28-29 napra álltak be.

Ebben a hónapban voltam kontrollon és a 20. Napi vérvétel eredményemen nagyon alacsony volt a progeszteron, mindössze 5, az ösztrogén viszont nagyon magas. Azt mondta peteérésem sem volt valószínűleg. Késett a menstruációm, de azt hittem a felborult ciklus miatt, azonban szombaton délután pozitívat teszteltem. Nagyon halvány volt így vasárnap reggel megismételtem és az is pozitív volt bár ez is csak halványan.

Ez hogy lehetséges? Lehet hogy csak kémiai?

Ma is teszteltem reggel de még mindig halvány a 10es teszten. A 25-ösön éppenhogy látni a csíkot de nézni kell hozzá. Nem kellett volna már erősödnie ennyi idő után? Illetve hogyan lehet, ha peteérésem sem volt elvileg?

Mindig kovetem lh teszttel és negatív volt akkor, mikor kellett volna lennie, illetve a labor is ezt mutatja.



2022. nov. 21. 13:43
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
100%

Itt van szó szerint:

"Lehet azért alacsony a HCG mert még nagyon korai terhesség - ha nem tudod pontosan mikor volt tüszőrepedésed, lehet, csak 10 napja, ezek a tesztek talán már akkor is hozhatnak hasonló pozi eredményt.

Ha idősebb a terhesség, akkor nem olyan jó a hcg érték."


Mivel a kérdező írta, hogy a terhessége később fogant, tehát fiatalabb, mint naptár szerint gondolnánk, így ebben nem tudom, mi a riasztó, vagyis a soraimban.

Tényleg azt gondolom, vagy kötekedsz, vagy unatkozol, vagy nem tudtad helyesen értelmezni, amit írtam.

2022. nov. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
100%

#31! A végével nem is volt problémám, az elejébe "kötöttem bele". Szerinted.

De Mind1 is, holnap kiderül, remélem a kérdező jó híreket hoz.🤞

2022. nov. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
100%

Szorítok én is a kérdezőnek!


Ebben legalább megegyezünk. :)

2022. nov. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:

Voltam endokrinológusnál és vérvételen is (addigra nem jött még meg a 2.-nak az eredménye) így azt mondta, hogy ír fel progeszteront, holnap megnézi a leletet és írja kell e szedni vagy sem.

A vérvételi értékek:

Progeszteron: 61.04 nmol/L

HCG: 171.5 IU/L (referencia értékek előző kommentemnél)

Tehát hcg szépen duplázódott, viszont a progeszteron lejjebb ment, így holnaptól gondolom elkezdhetem használni.

Ultrahangra december 7.ére van időpontom.

Illetve férjemnek is elmondtam ma, szerintem még nem tudatosult benne.

2022. nov. 23. 19:56
 35/45 anonim ***** válasza:
100%

Szuper! Látod, minden rendben lesz. Szeded szépen a progreszteront és nem lesz semmi baj. Sokan szednek. Legalább időben kiderült, hogy kell.

#2, meg a többi

2022. nov. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, mi újság azóta? Írjál majd az uh után!
2022. nov. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 A kérdező kommentje:

#36 azóta szedem a progeszteront. Tüneteim nincsenek, csak a kis mensi szerű görcsök meg érzékeny mellbimbók. Kicsit aggódom hogy se hányinger se semmi, mert az elvileg nem jó jel.

Amúgy 7.én lesz az uh. Írok majd utána akár pozitív akár nem.

2022. nov. 27. 10:46
 38/45 anonim ***** válasza:
100%

37


Nekem egyik terhességem alatt sem volt.


Ez a 3. Terhességem.

2022. nov. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen korán pont jó tünet az enyhe görcs (nekem is volt), hányinger később jött, de sokaknak meg nem is jön egyáltalán.

Ezek jó hírek! :)

2022. nov. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
100%
Hogy vagy kerdezo?😊
2022. dec. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!