Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A húgyúti fertőzés vagy...

A húgyúti fertőzés vagy “felfázás” mennyi idő után veszélyezteti a magzatot?

Figyelt kérdés

Kilenc hetes terhes vagyok és 2-3 héten keresztül kerülgetett a “felfázás” (ami sajnos majdnem két éve visszatérő és eddig sehogy nem sikerült kikezelni, mert nem találták meg,hogy mi okozza) viszont szedtem eddig egy konkrétan kismamáknak húgyúti fertőzésekre készített gyógyszert, ami nem antibiotikum.


Az hatásosnak bizonyult egészen a múlt hét szerdáig, amikor is elkezdett nagyon csípni a hólyagom környékén pisilés közben és után is, a gyógyszer sem hatott. Csütörtökön mentem és megkérdeztem a nőgyógyászom, hogy milyen antibiotikumot tud ajánlani, ami nem veszélyes a magzatra. Az orvos azt mondta, hogy vizelet tenyésztés nélkül nem tudja megmondani, hogy milyen antibiotikum lenne célszerű. Szerencsére készültem erre, vittem reggeli első vizeletet, amit le is adtam a laborban, azt mondták ma lesz eredmény, az orvos mondta, hogy ha megvan, hív.


Ma felhívtam, mert ő nem hívott, de nem tudott még semmit. Nem kaptam semmi antibiotikumot, azóta a fájdalom rosszabb lett és szinte állandó, folyamatosan kell pisilnem, pár csepp jön csak, az viszont kegyetlen fájdalmas. Csak azt a gyógyszert szedem rá, amit ezelőtt is, de egyáltalán nem segít. Nem tudom mit tegyek, nem is a fájdalom a legnagyobb baj, hanem nagyon félek, hogy ennyi idő alatt árthat a magzatnak ez a kezeletlen gyulladás.


Járt valaki hasonlóan, hogy valami miatt nem sikerült hamar kezelni a húgyúti fertőzést/ gyulladást? Lett valami hatása a magzatra?



2022. nov. 22. 00:33
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére akkor írt gyógyszert.


Viszont a tünetek alapján ez tényleg felfázás...


Egyébként terhesen fogékonyabb rá sajnos az ember.

2022. nov. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!