Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem számít veszélyeztető...

Miért nem számít veszélyeztető körülménynek, ha a munkám fizikailag megterhelő, stresszes és fokozott a fertőzésveszély?

Figyelt kérdés
Gyógypedagógus vagyok, babát szeretnék. Orvos függő, hogy kiír-e?
2013. nov. 22. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A fizikailag megterhelőt és a stresszest még értem, de a fokozott fertőzésveszély itt miben áll?
2013. nov. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A stresszt esetleg még értem, de a többit nem! Régen sem volt veszélyeztetett terhes egy bolti eladó, vagy fizikai munkás sem. De ha még nem is vársz babát, akkor honnan tudod, hogy a terhességed veszélyeztetett lesz?
2013. nov. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Fizikailag a szénlapátolás a megterelő, stressz pedig mindenhol van, és szerintem a fertőzésveszély is átlagos. Szerintem egy patikában vagy kórházban pl. nagyobb.

Veszélyeztetett terhes meg nem a "körülményektől" leszel, hanem ha neked vagy a babának van valami baja, pl. vérezgetsz.


De egyébként igen, biztosan van olyan orvos, aki bármivel kiír.

2013. nov. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondolsz, hogy gyerekekkel, vagy emberekkel foglalkozol meg mondjuk kórházban kell dolgoznod és ez okozza a fertőzésveszélyt? Gyógypedagógusként sokat kell emelgetned? Amúgy szerintem ha megkéred az orvosod, kiír táppénzre. Nálunk legalábbis nem szoktak ebből gondot csinálni.
2013. nov. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Veszélyeztető körülmény maximum, ha veszélyes, mérgező anyagokkal dolgoznál, és nem megoldható az áthelyezés más munkakörbe. A stressz minden munkahelyen megvan, az nem veszélyeztető tényező. A fokozott fertőzésveszély enyhe túlzás, az inkább az a kategória, ha laborban dolgoznál vérrel, vizelettel, széklettel.

A fizikai megterhelés viszont akkor igaz lehet, ha tényleg emelgetsz 10 kilónál nagyobb gyermekeket, esetleg valamilyen fejlesztő torna alkalmával. (bár én is emelgetem a 13 kilós fiamat minden nap, és egy szem görcsöm sincs). Igazából ennek a fizikai megterhelésnek akkor van jelentősége, ha keményedések, esetleg görcsök, vagy vérezgetés jelentkezik, akkor rögtön táppénzre vesznek.


Amúgy meg nagyon egyszerű: fogadsz magánorvost, az kiír valamilyen indokkal, ha megkéred.

2013. nov. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ovisokkal dolgozom, sokat emelek és folyamatos a pelenka csere, folynak a nózik, repkednek a vírusok. Ápolatlan gyerek is van, piszkos, tetves is volt. Herpesz is előfordult. Tudom, hogy más iskolában, óvodában is hasonló a helyzet, csak kiváncsi voltam, mire szàmítsak majd. A veszélyeztetett kategóriára kérdeztem csak rá, nem tudom előre hogy az leszek-e.
2013. nov. 22. 18:48
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A tapasztalatom az, hogy bármelyik orvos kiír, ha kéred. Nem csinlnak belőle nagy hajcihőt. Én csk annyit mondtam, hogy fáradt vagyok, és m tappénzen is voltam.
2013. nov. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Elmész egy magán dokihoz, és ír egy ajánlást a házidokinak, hogy vegyen fel táppénzre. Még nem hallottam olyat, hogy ebből valaki is problémát csinálna. Ne aggódj.
2013. nov. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!