Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy "oldottátok" meg?

Hogy "oldottátok" meg?

Figyelt kérdés

Van egy másfél eves kisfiam és 4 hónapos terhes vagyok.

A védőnő mindig azt hajtogatja próbáljam meg nem emelgetni .

Na mármost pont abba akorszakba vagyunk hogy mindent megkell mutogatni

Tippek esetleg?:)


2022. nov. 22. 19:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
21 hónap van a két kisebbem között. Megtanítottam kézen fogva lépcsőzni, bemászni az etetőszékbe, a kádba, leengedtük a kiságyat és segítettem csak bemászni, de nem emeltem be. Ügyes volt, megértette, és még szerintem boldog is volt, hogy egyedül rendezkedhet. :) A mutogatás alatt nem teljesen értem, mire gondolsz, mutogass neki olyat, amit lát lentről is. :)
2022. nov. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Úgy értem megkell mutatni ami magasabban van így felkell emelni.pl ablakból kiakar nezni vagy ilyesmi.

Polcról ő akar játékot választani.

A kiságy levan engedve nekem is de ugye ki be kell emelnem.viszont már nagy hassal hogy megy ez?a rácsok kivetele nem.korai?kieshet nem?:D

2022. nov. 22. 19:39
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk is 21 hónap a korkülönbség, én nem csináltam ebből nagy ügyet, ugyanúgy felemeltem a lányom napjában többször, pl feltettem a pelenkázóra, betettem a kiságyba, villamosra is kézben vittem fel, mert ott azért jó nagy lépcsőfokok vannak, stb. Semmi bajom nem lett, sem nekem, sem a kisfiamnak. Én egyébként az orvosomat kérdeztem erről, ő azt mondta, hogy az a súly, amihez a szervezetem hozzá van szokva rendszeresen, az nem számít megerőltetésnek és ha én nem tapasztalok semmi kellemetlenséget közben vagy utána, akkor nyugodtan emelgessem a lányomat.
2022. nov. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Veszélyeztetett terhes vagy? A lányom másfél éves volt, amikor terhes lettem. Sajnos későn indult el és amikor elindult is sokáig tartott, míg kevésbé szorult rá, hogy felvegyem. Tehát sokszor kellett vinnem, nem lett semmi bajom, pedig veszélyeztetett voltam. A védőnő egyszer nem mondta, hogy ne emeljem. Persze nyilván nem jó, ha állandóan fel kell venni,de ha van segítség, például apuka, akkor ő át tudja venni nagyrészt a feladat nagy részét.
2022. nov. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy,.

19 hónap van köztük..

Emeltem, szoptattam, pedig veszélyeztetett voltam..

Ha elfáradtam, akkr csak guggoltam hozzá stb..


De ezt a terhelést megszoktad, épp csak kevesebb, már az is elég.



Most a 3. Van úton.. már senkit nem érdekel mennyire terhelem magam🤣


Cska sokkal nagyobb 2 gyereket emelgetek..

2022. nov. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
2,5 év van közöttük, nálunk pont a terhesség végére jutott el oda, hogy ha megunta a sétát vagy a motort akkor cipelhettem haza...
2022. nov. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
Ha veszélyeztetett terhes vagy, akkor van ennek jelentősége. De egészséges terhesség esetén nyugodtan felemelheted a gyerekedet. Nyilván ha megerőltetőnek, túl nehéznek érzed, akkor ne, de amíg bírod, nyugodtan.
2022. nov. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%
2.5 év van a gyerekeim közt. Ugyan úgy emelgettem a fiam, aki akkor 17kg volt. Az ég világon semmi bajunk nem lett
2022. nov. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Hát még konkrétan nem mondták hogy veszélytetett vagyok,de igazából már mindenki az :D

Köszi a válaszokat nem aggódom túl hálistennek csak gondoltam meg kérdezem.persze van apuka csak sajna sokat dolgozik altatás 99%ban enyém.

És milyen az első 6 hónap 2 kisgyerekkel?

Nektek mennyit segít az apuka?

2022. nov. 22. 20:39
 10/15 anonim ***** válasza:

Én most vagyok a 35. héten a második babával,van egy 2,5 éves kisfiam,aki itthon van velem.Néha muszáj felemelnem,de nem volt semmi probléma belőle.Szerintem egy normális terhességnél ha nem csak hasból emeled,akkor nem lehet gond.Ehhez szokik hozzá a tested.

Mi is ketten vagyunk a férjemmel,nincs a közelben segítség,de ő kiveszi a részét,fürdet,altatni is szokott most már,viszi sétálni,bicajozni a kisfiunkat,hogy tudjak kicsit pihizni.Én úgy tervezem,hogy egyikünk majd az egyiket,másikunk a másikat altatja,nyilván az elején inkább én fogom a picit,de meglátjuk,hogy milyen természete lesz.Nekem szerencsém is van,mert még emberi időben hazaér a férjem a munkából,nem műszakozik,lehet home officeban is néha,így legalább délután tud segíteni.Ha nem így lenne,lehet,hogy nem vállaltunk volna második babát szerintem így,hogy nincs rokon a közelben.Vagy kicsit később,mikor már legalább ovis a kisfiam.

2022. nov. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!