Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez normális ilyenkor? Vagy...

Ez normális ilyenkor? Vagy jelezhet bajt is?

Figyelt kérdés

Első baba, és új is vagyok, baba-mama fb csoportokat hagynám egyelőre.


21. hét, 3 napig fájt a hasam, olyan erős tompafájdalmam volt, ami csak álldogálás ill séta hatására múlt el.


Tegnap sétáltam 4 km-t kb, azóta nem fáj a hasam, bár nem tudom, hogy a gyereket érzem vagy a bélmozgást, nem tudom még megkülönböztetni, mellső-fali a lepényem, az elején a méhszájon volt, most már feljebb kúszott.


Voltak mások is ilyen helyzetben? Esetleg teljesen tünetmentesen csinálták ezt az időszakot? Annyira, hogy a homlokukra csaptak, hogy "el is felejtettem, hogy terhes vagyok?"


Köszönöm szépen a válaszokat


Egy aggódó, elsőbabás kismama.


2022. nov. 27. 10:31
 1/7 A kérdező kommentje:
Valaki? :(
2022. nov. 27. 11:32
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem nyilalgatott, húzódott inkább. Arra azt mondták teljesen normális, mert nyúlnak a szalagok. Mikor volt ilyen tompább fájdalom az nálam puffadáskor volt. Ha erős görcs vagy vérzés jelentkezik akkor orvoshoz kell menni.
2022. nov. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2, köszönöm, nekem is olyan volt, de mára elmúlt minden fájás és tünet, az álmosság is.
2022. nov. 27. 11:57
 4/7 anonim ***** válasza:

Nyúlnak a szalagok,énmost ugyanígy vagyok vele hogy fáj még ha pihenek akkor is :)

Igazából a csoportokba sok a rémsztori nem isbaj ha hanyagolod ;)

Véleményem szerint a babamozgását úgy tudod megkülönböztetni hogy ugye a beleid jól fennt vannak :D a baba meg lennt kb a köldöködnél.

Én is azt hittem mindig hogy kucorog a gyomrom de nem, az a kis budorék vagy simítás tuti az :)

2022. nov. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4, köszönöm, csak hirtelen elmúlt a napokig tartó hasfájás, ez ijeszt meg 😊
2022. nov. 27. 19:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Az sose baj ha nem fáj :)
2022. nov. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Voltak mások is ilyen helyzetben? Esetleg teljesen tünetmentesen csinálták ezt az időszakot? Annyira, hogy a homlokukra csaptak, hogy "el is felejtettem, hogy terhes vagyok?"


Jelenleg 29 hetes vagyok, a 25. héten még semmi hasam nem volt, így amikor nem mocorgott a baba, akkor valahogy ki is ment a fejemből, hogy terhes vagyok.. :D Most egy kicsit nagyobb már a hasam, de még mindig nem zavaróan nagy, így még mindig van, hogy meglepődök, mikor a fiam neki áll boxolni..

Szerencsére az egész terhességem nagyon jól telt, az első trimeszterben fáradt voltam, de azon kívül semmi tünetem nem volt, a második trimeszter maga volt az áldás (kivéve a rengeteg pisilést) jobban éreztem magam, mint valaha, és most a harmadikban kezdett el néha begörcsölni a vádlim, de magnézium szedéssel ez sem olyan durva..

2022. nov. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!