Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem ajánlott nyers...

Miért nem ajánlott nyers hússal dolgozni a konyhában és meddig érvényes ez, csak az első trim. Végéig vagy végig a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
2010. szept. 30. 11:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
elvileg végig, de pl. ezek a tescos húsok nem valószínű, hogy fertőzöttek. ha kezet mosol utána, szerintem nem lehet gond.
2010. szept. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Toxoplazmózist kaphatsz. Az rád nem ártalmas, viszont a magzatra igen! Akár meg is vakulhat tőle!

Azt hiszem, csak a terhesség elején kell, amikor még nincs méhlepény.

Én azért mellőztem a marhahús darabolását...


És a csirke/pulyka/hal mehet, csak a marha veszélyes. (azt hiszem, a sertés is "biztonságos")

Meg a macskakaka veszélyes nagyon!

2010. szept. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Én mindig domestos-os vízben megmostam csirkemell darabolás után a kezem, körömkefével.
2010. szept. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, nekem második terhességem, de én úgy tudom, hogy fogdosni szabad a nyers húst, csak lenyelni nem.

Attól, hogy fogod a húst, meggyúrod és csinálsz belőle mondjuk fasírtot, attól nem leszel toxoplazmás, max ha meg is kóstolod. Egyből kezet kell mosni utána és kész.

Nem kell azért túlzásokba esni.

Toxoplazmás lehetsz mosatlan gyümölcs-zöldségtől is, nem csak a hústól.

2010. szept. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
U
2010. szept. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóval értek egyet.Vagy akkor ne is egyen az ember lánya húst a terhesség alatt?Esetleg rendeljek?

Venni kell kézfertőtlenítőt,utánna alaposan kezet mosni,kifertőtleníteni a mosogatót,és ennyi.Nem kell tűlzásokba esni.

2010. szept. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell parázni, a toxót tudják kezelni ha már elkaptad, akkor is, azért nézegetik mindig.

Nekünk 5 macskánk van, és dolgoztam nyers hússal nem egyszer, semmi bajom nem lett.

2010. szept. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy csak megenni nem szabad a nyers húst! Végül is egy családanya nem mondhatja azt, hogy most 8 hónapig nem csinál semmi húsos ételt ...
2010. szept. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan lehet nyers hússal dolgozni terhesség alatt is! Nekem 2gyerekem van, egy apjuk, minden áldott nap főzök, hetente többször hust is kell készíteni, mert kell az ember szervezetének. Minden nő sztem főz otthon a férjének, gyerekeinek. Szép is lenne ha egészen addig amíg meg nem szülünk, nem nyúlhatnánk húshoz. :D Ara kell nagyon odafigyelni, hogy ne veygük a kezünket a szánkhoz, a vágódeszkát amin szeleteljük, jó alaposan fertőtlenítős vízzel elmossuk. Én is domestost használok. Mikor nem voltam kismama akkor is mindig fertőtlenítettem a nyers húsos deszkát, pultot stb.
2010. szept. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

11:21.nak

na pont a tescos husok a leggázabbak:-(((((

2010. szept. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!