Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a NIPT teszt pozitív...

Ha a NIPT teszt pozitív 93%-ban down szindrómára, azt már vehetem készpénznek, ugye?

Figyelt kérdés
Tud valaki konkrét esetet, hogy valamelyik ilyen vérteszt tévedett?
2022. nov. 29. 11:15
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
87%

"ez is valószínűségen alapul"

Ez nem igaz. Mint a Nifty, Prena és Panorama tesztek, vagyis non invazív magzati genetikai teszt az anyai vérben fellelhető magzati kromoszómákat vizsgálja. Tehát nem, nem valószínűségszámításon alapszik.

2022. nov. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 97 %volt és sajnos be is igazolódott, én is rem~nykedtem, hogy én leszek az az egy akinek téves😔
2022. nov. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Sajnálom utolsó :( Hány hetesen vesztetted el a babádat?
2022. nov. 29. 14:11
 14/26 anonim ***** válasza:
48%
11. Nem így van. Erre csak az invazív vizsgálatok képesek. Légyszíves olvass utána, mert megtévesztő amiket állítasz. A nipt teszt elemzi a méhlepényből származó DNS-t (cfDNA-t), hogy meghatározza a kockázatot a vizsgált rendellenességekre. Még egyszer kockázatot állapít meg, nem ad diagnózist. Ettől nagyon pontosak, mint mondtam lelkes támogatójuk vagyok, de szerintem ezt fontos tudni, mielőtt megcsináltatja valaki. Még fontosabb lenne tudni mielőtt valamit állítasz. És ezért fontos ezt tudni, hogy van remény, de igaz, hogy igen csekély. A cvs fog biztosat mondani.
2022. nov. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűséget mond, de nem valószínűségszámításon alapszik - mint a kombinált teszt - hanem konkrét vizsgálatokon, amit az anyai vérből kinyert magzati DNS-en tudnak elvégezni.
2022. nov. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
27%
15. Jaj istenem. Nehogy véletlenül utána olvass, hanem pontozz eszetlenül. Ha konkrétan azt vizsgálja miért mond valószínűséget? A cvs vagy amnio miért nem? Miért vannak fals eredmények, még az invazív vizsgálatoknál nincsenek? Szerinted a kockázat megállapítása mi a fenét jelent? Segítek, egy valószínűséget számít ki. Ez egy nagyon bonyolult, összetett algoritmus, ami extrém megbízható, hiszen dns-t elemez ezért nem olyan megbízhatatlan mint a hormonokat vizsgáló kombinált. De tudod legyen igazad, úgyis lusta vagy utána nézni.
2022. nov. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

12 vagyok

14.hétben volt a megszakítás, 10.héten volt a vérteszt, 12.hétre lett eredmény, majd biopszia ami 3 nap alatt meg is lett, mert az elsődleges vizsgálat a hibás gén megléte volt.

Pénteken megbeszéltem dokimmal és hétfőn már műtött.

Azért mentem olyan korán ha baj van akkornehogy szülni keljen.

2022. nov. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Most voltam ultrahangon még egyszer, minden értéke tökéletes. Tarkóredő, orr, szív, áramlás... Az hogy lehet, hogy semmi nyoma a betegségnek?
2022. dec. 1. 17:34
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos van ilyen, ezért is születik meg, 20-30 éves kismamának,mert nincs semmi az uhn, nem küldik további vizsgálatra, mert minek.
2022. dec. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
9%
Amniocentézisre nem küldtek vagy nem mész? Egyébként melyik non invazív tesztet csináltattad meg?
2022. dec. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!