Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kezdtétek el beszerezni...

Mikor kezdtétek el beszerezni a babának a dolgokat? 56-os méretű ruhából mennyit érdemes venni? Mik azok,ami nagyon hasznos és mi az ami felesleges?

Figyelt kérdés
2022. dec. 3. 14:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
73%

Szülés utan is tudtok venni ezt azt ha valamit keveselsz

A mellszívót tartom meg fölösnek megvenni előre..majd ha hazamész.

Valaki úgyis segít és sztem azért van annyi használt mert fölöslegesen megveszik

2022. dec. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Szerintem meg pont a rövid ujjú body a praktikus, mert az én márciusi babámra mindig egy rövid body+ vékony felsőt vagy rövid body+rugit adtam. Szerintem két hosszú ujjú egymáson kényelmetlen.
2022. dec. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, nekünk meg van pelu kuka (na mondjuk szerintem fölös, mert így is vegyibe dobaljuk q sima és pelus kuka között és így is 2 naponta visszük le 😄 ellenben a pelenka kuka meg azóta is itt van (szag nem jön ki ugyan belőle, de ha kinyitjuk akkor irtó budos gratiszba) de drága is bele az utantolto + hely már kB nincs benne viszont a kazettába meg mindig van zsák 🤨 pelusbol mi sok 1-t használtunk el, lassan kezdjük q 2-t. Mi viszont 51 cm és 3070 g hoztuk haza a kicsit
2022. dec. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ha nincs ellenedre a használt babaholmi és van olyan ismerősöd, 56-os ruhánál különösen érdemes kölcsönkérni (vagy használtan venni). Ez a méret ritkán van leharcolva, simán lehet, hogy egyből 62-es kell majd nektek. A másik, hogy azért sem érdemes szerintem ebből a méretből nagybevásárlást tartani, mert az elején tapasztalod ki, hogy milyen ruhatípusok jönnek be nektek. 5-5 body, rugdalózó mindenképpen legyen, ahogy hidegebb időben valami meleg cucc is (bundazsák pl.).

Pelus: nekem azt tanácsolták és bejött, hogy érdemes egyből 2-es méretet venni (54 cm és 3380 g volt a kiindulás). Pelenkakuka helyett nekem bejött a sima, jól záródó tetejű pedálos szemetes: olcsóbb, jó volt bele a standard szemeteszsák és nem is bűzlött. De tényleg jó valami kuka a pelenkázó környékén.

Szülés után is lehet vásárolni, bár akkor a kismamáknak általában nincs rohangálós kedvük, viszont a rokonság - jó esetben - lelkesen segít. De nem kell azon pánikolni, hogy mi van, ha szülésig nem sikerült még megvenni a babamérleget ;). Na ez szerintem tényleg az, amit bőven ráér akkor venni/bérelni/kölcsön kérni, ha tényleg szükség van rá (amúgy nagyon jól tudja az anyukát idegesíteni).

2022. dec. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!