Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kezdtétek el beszerezni...

Mikor kezdtétek el beszerezni a babának a dolgokat? 56-os méretű ruhából mennyit érdemes venni? Mik azok,ami nagyon hasznos és mi az ami felesleges?

Figyelt kérdés
2022. dec. 3. 14:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Fehér body legyen..


Ha balesetes a baba azt tudod a legkönnyebben rendbetenni.


Nehéz megmondani mi kell és mi felesleges, mert mi magunk is mások vagyunk.



Tehát itt képesek lepo tozni, mertazt mondom, hogy pelenkakuka nélkül meghaltam volna, mert neki “nagyon egyszerű”volt egyenként zacskózni, és kivinni a nagyba.. ami nálam nem működött, mert az elején minden szoptatáskor kakiltak.., ami 8-10 pelust jelentett..

Innen jön a ruha, hogy ebből 2-3 balesetes lett naponta, tehát a ruha,ennyiségre is hatással. An.

Viszont a H&M-ből egy 10-es body nem vészes és meghozzák 3 nap alatt, ha kell.



Vagy nekem felesleges volt a cumisüveg.. így a sterilizáló is.


2 gyerekkel egyet sem használtam, de egy tápszeres, vagy pótlásos gyerek anyukája biztosan nem fogja ezt mondanu.


Nem használtam babafészket, de sokan esküsznek rá.


3,5 kg-os babám 1 hónapig zömmel 50-es ruhát viselt (51 cm volt)

Más pedig 62- eset adott kb születéstől


Emiatt nem találsz egységes listát sehol.


Kabát nem kell az biztos.. pólók is feleslegesek..


Sokan utálják a harisnyát, én szerettem.

A nagyobbik gyerekemnek a talpasnadrágok nem voltak jól, pedig jótalálmány a talpas rugi is.

De hosszabb lába volt, mint szélte..


( jelenleg is 2 számmal hosszabb naci kell neki, mint a magassága..mindenbe gumit kell húzni neki …ovis.. )


Nem mindegy mikor születik..

Nyáron más ruhák kellenek, mint télen.



Tehát inkább kérdezz konkrétumokat!

2022. dec. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

1. Vagyok.. magam örömére vettem 1-2 db ruhát 12. Heti uh után


Amúgy 20: heti után kezdtem vásárolgatni.


Most 3. Baba lesz..ha minden jól megy(7 hetes csak)


Tulajdonképpen semmit nem kell màr vennem…

Magam örömére talán veszek ezt azt de 20. Hét után

Plusz egy másik szövöttkendőt

2022. dec. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A második trimeszterben kezdtem, a 18. Heti uh után.

56-os ruhából főleg szülés után rendeltem, előre keveset vásároltam, mert tartottam tőle, hogy feleslegesen vásárolok be.

2022. dec. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Márciusi elején érkezik a baba, kezdetnek mondjuk 56méretből 10db hosszú u.body,5 rövid, 5lábas nadrág,10 zokni,harisnya, pár rugdalózó és egy vastag meleg bundazsákra gondoltam. Ez elég vagy többre van szükség?
2022. dec. 3. 15:39
 5/14 anonim ***** válasza:
74%

4. Làtod


Errôl beszèltem.. azonnal valaki lepontozott


🤣🤣🤣🤣


Szerintem elèg..


Pulcsit talàn vennèk mèg,


Bundazsàk felesleges lesz màrciusban, elèg egy vastagabb plèd

2022. dec. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szintén március elején érkezik én egy közepesen vastag szörös overált vettem és egy bababhordozóba való plédet. Én nem ülök vele itthon ,mert van egy nagy gyerköc akit vinni kell így szüksegünk lesz a vastagabb dolgokra és mostanában még április közepén is esik a hó.
2022. dec. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

20 hetes vagyok de 3 rugin kívül még nincs semmi. Első babával sem álltunk mindjuk jobban, kiságy volt már, más nem. (Nincs meg, úgy volt, egy gyerek lesz, 7 éves)

Akkor 27 és 32 hetesen 2 körben vettünk meg mindent, úgy gondolom ez így akkor jó volt, hasonlót tervezek most is. Magam örömére veszek max ezt-azt addig.

2022. dec. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk most októberben született meg a pici. Mi nem sok 56-os ruhát vettünk neki, kB 5 db body és 5 db kezeslabas rugi, de pár darabot kaptunk kölcsön. 1 Pulcsi, 1 overall v bundazsak 56-os méretben. Nekünk 51 cm született a csöppség. Pár türcsi, 2-3 db matracvedo és kB 5 db lepedőt vettünk. Sapka, kis kesztyű a karmolas ellen. 3-4 db takaró (vastagabb, vekonyabb) de mindezt úgyis érezni fogod. Az q lényeg h elsőre legyen mit raadni meg otthon, aztán utána úgyis tudtok még venni hozzá amire szukseget van.
2022. dec. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én nem.vennék olyan sok.56 os ruhát..inkább 62 (68 majd )

Nekem pl az 56 os kicsi volt annyival születtett a fiam.

2022. dec. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%

Rövid ujjú márciusra fölösleges.

Inkább egy kis kabátka ha sétáltok majd.nrkem pl kesztyű se kellett a "karmolások"miatt pedig nagy körme volt,sose kqrmolta ki magát meg ugyis levágod neki

Én imádtam a babafészket,mindig nyugodtan aludtam hogy nem esik le meg ilyesmi.

Énvettem cumisüveget és szopizott a babám de víznek jóvolt és utána a tápszernek.

Ami iszonyat fölösleges cumisüveg melegítő,sterilizáló (vagy ki forralod vagy kimikrózod)

Hallotam popsitörlő melegítőről az nagyon vicces :Dminek az? Nekem a kuka se kellett kivittem minden nap a szemetet és nem büdösödött ott.

Sztem a bundazsák is jódolog később mégjobb lesz ha már sokkal többet kocorog nem kell betakargatni.

1es pelus max 1 csomag inkább 2eset vegyél az majdnem ugyanakkora

2022. dec. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!