Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13 hetes terhes vagyok, a...

13 hetes terhes vagyok, a párom elhagyott amint megtudta a babát. Próbáltam sokszor beszélni vele, elmondtam neki, hogy szeretem, sajnos eddig nem érdekelte. Mit csináljak? Szeretem és nagyon hiányzik, van rá esély, hogy visszajön hozzám? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2008. jan. 3. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj ezt neked kell tudni,hogy milyen kapcsolat volt köztetek,hogy vissza jön e hozzád.Ezt sajnos itt mások nem fogják tudni megmondani neked.Reménykedj-szorítok,hogy csak bepánikolt,de én úgy gondolom ha elég idősek vagytok egy baba elkészítéséhez akkor tudnotok kellett-->neki is ,hogy ez mivel járhat.Én azt mondom próbáld megértetni vele a helyzetet és ,hogy mindketten ott voltatok mikor a pici létrejött,amúgy meg ha nem akarja válallni ,de genetikai vizsgálatra kerül a sor,ugyis gyerektartást kell fizetnie-én így tudom,de azért nézz utánna ezeknek.Sajnálatra méltó,hogy a párod hibájából aki a legkönnyebbnek azt gondolja,hogy lerázza magáról a felelősséget ,egy pici még meg nem született életet bűntet ,aki a saját vére.Drukkolok neked ,hogy jól alakuljon és remélem te nem gondolkozol azon,hogy emiatt te is feledod a picit.Hidd el ha ketten is maradtok-egy ideig(mert biztos találsz magadnak mást)a pici kárpótólni fog minden keserűségért és ő lesz életed értelme,szemed fénye.Fel a fejjel!!!

Egy 13hetes kismama

2008. jan. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ne haragudj hogy ezt írom,de szerintem aki ilyen az nem érdemli meg hogy még te könyörögj neki.Az élet legszebb dolga fog veled történni,ő pedig nem érdemli meg sírjál utána.Majd akkor fog jelentkezni mikor végigfut a kis agyán hogy mit tett és hogy mit veszített.Sajnálom hogy ezt kellett írnom.Fel a fejjel,és összpontosíts a babára,ő nem hagy cserben és nagy szüksége van rád.

Sok sikert:)

2008. jan. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az előttem szólóknak igazuk van! A babával törődj inkább, én is egyedül voltam terhesen, meg még mindig egyedül vagyok a 2 hónapos kis kópéval, de hidd el, egy felelőtlen apánál ez is jobb. És meg van az az előnye, hogy nem vitatkozik veled nevelési kérdésekben. Szorítok neked!!!
2008. jan. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mekem úgy tűnik, hogy a kapcsolatod megítélése nem áll reális alapokon. Nem kényszerítheted rá az akaratodat egy másik emberre. Gondolom a baba véletlen volt. Hiszen ha az a férfi akit párodnak mondasz akarta volna a gyereket, valószínűleg nem hagyott volna el. Nagy felelőtlenség amit tettél. De ez már mindegy. Férfit találsz különbet, nem ilyet, aki nem vállalja a következményeket.

Mostantól felnőttként kell viselkedned mert felelős vagy egy gyermekért. Hagyd azt a pasit a francba. Koncentrálj arra, hogy hogyan fogsz egyedül boldogulni a kicsivel. Miből fogtok élni, kitől kaphatsz segítséget?

Ha azzal foglakozol, hogy elhagytak azzal a gyerekedet is boldogtalanná teszed.

Mellesleg... pasit visszaszerezni könyörgéssel... lehetetlenség. Légy ragyogó, mint a kismamák, vidám és bizakodó. Az a vonzó.

Hozd rendbe a lelked és koncentrálj a babára! :)))

2008. jan. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
ezt az én párom is igy fogadta.elhagyott,és azt mondta neveljem fel egyedül nélküle,néha egy hónapba 1x megnézi hogy hogy néz ki a gyerek,de nevére nem veszi.és most tartok a 36ik hétnél és együtt vagyunk és azt mondta,hogy mellettem marad,és nem hagy el késöbb majd elvesz,de a nevére változatlan nem veszi,azt mondta házasság után fog a nevére kerülni.szerintem ne aggodj.adj neki időt. nehéz egy férfinak felfognia hogy apa lesz,azt hogy terhes vagy s már elvetetni sem lehet,azt hogy "elkell" vennie(ne értsd félre igy gondolja),azt hogy felelősséggel tartozik nemcsak a saját életére kell vigyáznia de már másik életért is felelnie kell.ha ezt felfogta akkor vissza megy ha van benne egy kis jo érzés és tényleg szeret téged.hagyd most békén. ne irj neki, ne hivd,hagyd hogy hiányozz neki(nagyon nehéz),de ha érzi hogy hiányzol neki akkor könnyebben visszakapod,mintha visszasirnád magad.légy erős.türelem meghozza a gyümölcsét.
2008. jan. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%
Hát ugye inkább védekezni kellett volna. Az hogy a fiú nem igazán akar apa lenni, szerintem a korából is fakad. Meg eleve vannak felelőtlen pasik. Mondjuk azt, hogy nem vetetted el a babát, teljesen megértem. Aki az első babáját elveteti, sokszor nem kap második esélyt. HA jó szüleid vannak, ők segíthetnek a babád felnevelésében. Te tudod milyenek a körülményeid, pl. van e végzettséged amivel a GYES után el tudsz helyezkedni? A babára jár majd neked családi pótlék. És igen a fiúnak vállalni kell a tetteiért a felelősséget, vagyis jár neked a gyerektartás tőle. Bár ha úgy van ahogy gondolom, és a srác is az iskolapadot koptatja még, nem számíthatsz nagy pénzre. Ha a fiú végképp nem vállalja a babát és neked sincs semmi segítséged, akkor talán az örökbeadás lehet az utolsó megoldás neked. Sajnálom hogy fiatalon kerültél ebbe a helyzetbe.
2008. jan. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
43%
13 hetesen mondtad el neki?
2008. jan. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

mindenesetre nagy felelőtlenség amit tettél, de itt most nem a letoláson van a hangsúly...

akkor kell gondolkodni mikor 2 ember összebújik, hogy abból esetleg egy baba születik, ha nem védekeznek..

de vannak sajnos olyan férfiak is akik együtt tervezik a gyermeket, és amikor még meg sem születik lelép..

ne rágódj rajta, mert ez a babádnak is ártalmas és esetleg a sok stressztől még elvetélhetsz...

mit tegyél? mit ne tegyél inkább amit irtam....

legyél türelmes, majd az idő megoldja, az erőszak úgy sem segit és ha vissza is menne, csak kötelességből, az meg kinek jó?

2008. jan. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!