Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség esetén a vérképem...

Terhesség esetén a vérképem eredményében tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

A védőnő szerint rendben van, vasat szedjek szerinte.

13 hetes vagyok. Köszönöm!

Itt lenne az eredmény :

[link]



2022. dec. 6. 15:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
És mi a kérdés?
2022. dec. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Kicsit vérszegény vagy, ennyi.
2022. dec. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
25%
Rengeteg vasat szedj. Nekem is ugyanennyi volt, szülés után bent marad a méhlepény egy kis része, vérezgettem, pár óra alatt a henoglobinom leesett 20-ra és az intenzíven kötöttem ki
2022. dec. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Nem szednék vasat a helyedben, van egy csomó. A szérum vas és a ferritin is messze van a kevéstől, viszont valószínűleg a hasznosulással gond lehet. Akár valamilyen vitamin, ásványi anyag hiány miatt. B12 vitamin, jó minőségű C vitamin, és esetleg a GAL laktoferrinje, ha megengedheted magadnak.
2022. dec. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem sem vagy még vérszegény, nekem első trimeszzeres laborban 103 volt a haemoglobin, na nekem írtak fel mindenfélét, mert eléggé transzfúzió határon billegtem. A biztonság kedvéért mehet egy kis vas készítmény C vitaminnal, hogy fel is szívódjon, de ez csak megelőzés. Egyébként, nem rosszból, de ha látta a leletet a védőnő és még tanácsot is adott, akkor mi értelme a kérdésnek?
2022. dec. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%

Vasat mindenképp.. nem tudom miról beszélnek, de 120 az alja inkább 130 kellene haemoglobinból.



Van egy kis bacid is vizeletben ez a vérképen is látszik, de semmi súlyos

2022. dec. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
Nem látos hogy mennyi a vasa? Nem csak vas kell ám a hemoglobinhoz. Kimondottan káros tud lenni az indokolatlan vaspótlás, pláne vaskészítményből, főleg terhesség alatt. Hányadik században vagyunk? Veszélyes a vérszegénység, de ez még nem az. És főleg nem vashiányos vérszegénység.
2022. dec. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
De, ez a vérszegénység tipikus példája. Ostobaságokat ne beszéljünk már
2022. dec. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Valamilyen szinten már több infót adtatok, mint amit eddig kaptam. Ment mindenkinek a pacsi.
2022. dec. 6. 18:04
 10/13 anonim ***** válasza:
73%

Hu, aki nem ért hozzá, minek ír?

1. Terhesség első trimeszterében 110 alatti hemoglobin számít vérszegénységnek.

2. A vérszegénység oka nem kizárólag vashiány lehet.

3. A kérdező vérképében semmi nem utal vashiányra. Normális az mch, mchc, mcv vashiányban ezek alacsonyak lennének. A ferritin mutatja a vasraktárakat, ami nála kifejezetten magas.

2022. dec. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!