Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gondot okozhat, ha az első...

Gondot okozhat, ha az első trimeszterben nem szedek végig terhes vitamint?

Figyelt kérdés

Elevitet szedtem kb a hetedik hétig, amitől elég sokat hánytam. Amikor elfogyott kb másfél hétig nem szedtem semmit, akkor nem is voltam rosszul egyszer sem, aztán a nőgyógyászom Femibiont írt fel, azt mondta, hogy arra kevesebben panaszkodnak, hogy rosszullétet okozna. Viszont nálam az is. Nem rögtön aznap ahogy beveszem, hanem csak másnap. Úgyhogy nem is szedtem minden nap, mostmár szinte egy hete egyet sem vettem be. Külön folsavat szedek rendszeresen, viszont tudom, hogy a többi vitaminra is szükségem lenne, mert nem túl jó az étvágyam, keveset eszek és nem elég változatosan. Viszont ha beveszem a Femibiont, akkor másnap egész nap rosszul vagyok, többször is hányok, leginkább epét, mert az első hányáskor kiürül a gyomrom és sem enni sem inni nem tudok utána és minden hányás olyan megterhelő és annyira erőlködik a szervezetem, hogy teljesen kész vagyok utána.

10 hetes, 3 napos vagyok jelenleg, bajt okozhat, ha nem szedek semilyen vitamint az első trimeszter fennmaradó részében?

(Később a második trimeszterben már nem tervezek szedni egyáltalán kifejezetten terhes vitamint, csak C,D vitamint, magnéziumot és esetleg vasat,ha indokolt lesz).



2022. nov. 29. 01:56
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem, egyáltalán nem szükséges vitaminokat szedni, a babának mindegy, ő megkapja, amire szüksége van.
2022. nov. 29. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem okoz gondot. Az jó, hogy a folsavat szeded. Én végig hánytam a terhességem. Próbálkoztam a vitaminnal, de nem maradt meg bennem. Különösen az első trimeszterben. Én fogytam is, de szerencsére minden rendben volt a babával.
2022. nov. 29. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Én semmit nem szedtem az első trimeszter alatt a magnéziumon kívül, de azt amúgy is szedtem a sport miatt.

A második trimeszterben vettem egy nagy doboz Femibion2-t, az meg már rég elfogyott.

2022. nov. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Egyáltalán nem szükséges és pont ez miatt fel sem írja az orvos, hisz ezek recept nélkül kaphatóak, max javasolhatja.
2022. nov. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Ha egyáltalán nem szeded sincs semmi
2022. nov. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Az első trimeszterben én is rosszul voltam, az alatt semmit nem szedtem, volt hogy a víz se maradt meg bennem.

Ne aggódj majd akkor szeded ha be tudod szedni.

2022. nov. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
Én az 5. hétig tudtak szedni bármit is, utána a 17. hétig bármilyen tablettától, még az orvos által felírt hányáscsillapítótól is azonnal hánytam. De egészséges, és így is jó nagy baba lett.
2022. nov. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%

Nem hinném, hogy baj lenne, annyi valószínűleg van a szervezetedben, amennyi a babának kell, te meg kibírod :)

A vérvételen gondolom látszik, ha valami hiányzik (pl. vas), úgyis szól majd az orvos, ha valamit muszáj pótolni.

Én pl. végig szedtem (Gravida Optima), semmi bajom nem volt tőle, egészségesen és változatosan is próbáltam táplálkozni, de hiába szedtem azon felül is vasat, az végig alacsony volt.

2022. nov. 30. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat mindenkinek! ❤️
2022. nov. 30. 06:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!