Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire kell aggódnom?

Mennyire kell aggódnom?

Figyelt kérdés
Ma vagyok 18 hetes 5 napos és körülbelül a 14 hétben kezdtem el érezni a baba mozgását, először csak enyhén majd napok múlva volt úgy hogy 2-3 napig is aktív volt és utána pár napig semmi aztán megint legalább vagy 2 napig aktív volt. Viszont mostanában nem nagyon aktív, december elsején és másodikán aktív volt de utána 5-6 napig semmi, végül a hatodik napon kb 10 percig éreztem itt-ott ahogy mocorog, rá 2 napra mocorgott egész nap de most már december 10-től egyáltalán nem mocorog, ami azt jelenti hogy 1 hete 1 napja nem érzem őt. Anyukám szerint ez normális, még ő pici ahhoz hogy mindig érezzem ahogy mozog, ő attól mozog, úszkál a magzatvízben és javarészt csak alszik. Kedden megyek ultrahangra, október 27 óta nem voltam szóval már nagyon kíváncsi vagyok mi lesz de azért aggódom eléggé hogy miért nem érzem őt már 1 hete. Valaki? :( már nagyon kivagyok emiatt, persze első terhesség úgyhogy ezért is vagyok ennyire paramami.

2022. dec. 18. 12:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnak van igaza.
2022. dec. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
14 hetesen érezted? Az meredek...
2022. dec. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%

Miért, én is éreztem 14 hetesen, mondjuk én már a másodikat, de nem lehetetlen.

Tényleg nem kell még minden nap érezned, ez a "paramami" dolog meg ilyen gerjesztett hülyeség, tetszik nektek ez a kifejezés, meg hogy most már ti is fontoskodhattok terhesen. Nem kell. Józan észre van csak szükség, nem a neten olvasott butaságokra. Anyukádra hallgass, tényleg neki van igaza.

2022. dec. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

23 hetes vagyok es csak azota kezdtem el erezni naponta egyszer-ketszer, amiota betoltottem a 23. hetet.

Eddig ugy 3-4 naponta volt valami, de eloszor is csak a 20. heten ereztem.


18 hetesen ez a bebi meg nagyon picike, mozog o, csak meg eltunik a nagy terben. Egyebkent a 24. hettol “elvaras”, hogy napi egyszer! erezd a magzatmozgast.

Addig nem kell aggodni.

2022. dec. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, megnyugodtam azért valamennyire. Csak azért is aggódom ennyire mert elvileg az édesre reagálni szoktak hamar, viszont ez alatt a pár nap alatt ettem azért párszor és arra sem reagált
2022. dec. 18. 13:39
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem, regalt. Csak te nem erzeted.

Turelem kerdezo :)

2022. dec. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves vagy :)
2022. dec. 18. 13:52
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a többiek is írják, normális! Én a 23.hètben vagyok, de nekem is van olyan nap, amikor aktívabb, van amikor kevésbé. Biztosan mozog egyébként, csak lehet, hogy pont úgy kalimpál, hogy abból te semmit nem érzel, sok még a hely neki 😊 Nekem a 17.hétben volt amikor az ultrahangon rúgott egy jó nagyot, kérdezte is a doktor, hogy éreztem-e, de én nem éreztem belőle semmit 😊
2022. dec. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én először kb 19 héten éreztem, de úgy igazán 21 hetesen, azóta rendszeresen mozog megszokott időbe, viszont van hogy néha kevesebbet, függ ez attól is hogy hogy fekszik ilyenkor könnyen forog még és lehet úgy fekszik, hogy nem érzed úgy a mozgást, illetve milyen kedve van az embernek, milyen az időjárás, milyen a kedved, fáradt vagy vagy sem (nálam így van)

Egyébként nekem van szivhang Figyelő, (8000dt ért vettem használtan.) én direkt ezért vettem mivel későn éreztem a mozgást és ha ilyen helyzet van, hogy esetleg nem érzem akkor ránézek és megnyugszom.:)

25 hkm

2022. dec. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9-es

Hát én azt hallottam arról hogy nem túl jó használni, veszélyes is lehet akár, szóval nem tudom mi igaz

2022. dec. 18. 23:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!