Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg hiperaktív lesz a...

Tényleg hiperaktív lesz a gyerekem?

Figyelt kérdés

35 hetes kismama vagyok.

Vérnyomásom tökéletes néha leesik de általában teljesen normál értéket mutat.

Még mindig dolgozom. Alig alszom..

Kávé nélkül fel sem tudnék ébredni és dolgozni.

Van egy nagyon rosszakaró negatív barátnőm. Nemrég szült.

Megijesztett azzal ,hogy hiperaktív lesz a gyerekem vagy kávét iszok.

Ilyenkor szerintem elég érzékenyek vagyunk mindenféle beszólásra úgyhogy persze most is bogarat ültetett a fülembe és nem hagy nyugodni a téma. Igaza lehet?



2022. dec. 22. 10:38
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem ittam egyetlen csepp kávét sem az első gyerekemmel való terhesség alatt, szemben a másodikkal. Tippelj, melyik lett nyugisabb gyerek :D (Igen, a második).
2022. dec. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Én is kávéztam a terhesség alatt, kivéve a rosszullétes időszakot, amikor a víztől is hánytam ez az első trimeszter volt.

Le van írva mindenhol hogy napi két csésze instant vagy egy csésze pörkölt kávét lehet inni mert semmi gondot nem okoz.

Nyilván mindenki jót akar a babájának, de amire az orvosok azt mondják lehet, az nem fog ártani.

2022. dec. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Engedd el a "barátnőd"és élvezd a terhességet!

Nem ettől lesz hiperaktiv ha az lesz egyáltalán!

2022. dec. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
"barátnőm"
2022. dec. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Van egy nagyon rosszakaró negatív barátnőm."


Először is: ő nem a barátnőd, és ha jót akarsz magadnak és a gyerekednek is, villámgyorsan építsd le azt a kapcsolatot. Ha valamitől hiperaktív lehet a gyereked, az nem a kávé, hanem a téged körülvevő mérgező emberek, akik folyamatosan gondoskodnak a benned termelődő stresszhormonok magas szintjéről, és ennek viszont tutira lehetnek káros hatásai a gyerekedre.


Saját tapasztalat, és az én gyerekem tényleg hiperaktív lett, pedig egy korty kávét nem ittam a terhesség alatt.

2022. dec. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz.

Egyébként a hiperaktív gyerekekre pont fordítva hat a koffein amúgy is. :)

2022. dec. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy vagyok, mint az első válaszoló. Első gyereknél max kavarós kávét ittam, másodiknál rendeset. Első hihetetlen energikus, második nyugodt. Semmi köze nincs hozzá.
2022. dec. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első gyerekkel nem ittam kávét, mert azt hittem nem szabad (nem olvastam utána kellőképpen). Hiperaktív, nem kicsit, nagyon. A többivel már kávéztam, hát közel sem olyan aktívak, mint az első gyerkőc. De egyébként ennek semmi köze hozzá, szóval ezen ne parázz. :)
2022. dec. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen már dolgozom rajta hogy le építsem a “barátnőm “ :)

Köszönöm a válaszokat !

2022. dec. 22. 21:54
 10/10 anonim ***** válasza:

En az első gyereknél koffein mentes kávét ittam végig és táppénzre mentem a 7.hettol. Feküdni kellett a terhesség nagy részében, mert megrövidult a méhnyak. A fiam ADHD-s, nem egyszerű eset.


A másodikkal végig dolgoztam, ráadásul egy időben 2 helyen is.(plusz ott volt a "nagy" is aki akkor volt 2-3 éves) Ittam a kávét, keltem éjjel a nagyhoz, mert ő roppant rossz alvó is. A kicsi egyelőre nem lett ADHD-s, a gyanú sem merült fel nála. Jó, még tényleg kicsi és azt sem mondom, hogy egy nyugis alkat, de le lehet kötni a figyelmét, a bátyjával ellentétben. Neki nem lehetett ennyi idősen és már ekkoriban mondogatták, hogy vele valami nem okés.

2022. dec. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!