Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen pontosan a trichomonas...

Milyen pontosan a trichomonas fertőzés és ez mennyire számít gyakori/durva betegségnek?

Figyelt kérdés
Volt már terhesen ilyen valakinek? Csak nemi úton terjed?
2008. dec. 26. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A trichomoniázis a hüvely vagy a húgycső megbetegedésével járó, nemi úton terjedő betegség, melyet a Trichomonas vaginalis nevű ostoros egysejtű okoz.


A kórokozó megfertőzheti mind a nők, mind a férfiak húgy-ivarszerveit, a tünetek azonban főleg nőknél jelentkeznek. A nők 20%-a átesik ilyen jellegű fertőzésen fogamzóképes korában.


Férfiaknál a kórokozó megtelepszik a húgycsőben, a prosztatában és a húgyhólyagban, de csak ritkán okoz tüneteket. Bizonyos területeken a nem-gonococcusos fertőzések akár 5-10%-át is kiteheti ez a megbetegedés. Kimutatása férfiaknál nehezebb, mint nőknél.

Tünetek


Nőknél a betegség általában egy zöldes-sárga habos hüvelyi váladékozással kezdődik. A nők egy részénél a folyás kisfokú is lehet. A külső nemi szervek érzékenyek és fájdalmasak, a nemi aktus is fájdalmas lehet. Súlyosabb esetekben a külső nemi szervek és a környező bőrterületek gyulladttá válnak és az ajkak megduzzadnak. Előfordul a hólyag fertőzésére emlékeztető fájdalmas és gyakori vizelés.


A férfiaknak általában nincsenek panaszaik, viszont partnerüket megfertőzhetik. Bizonyos esetekben azonban előfordul, hogy rövid ideig habos vagy genny-szerű váladék ürül a húgycsőből, a vizelés fájdalmassá és gyakoribbá válik. Ezek a tünetek általában kora reggel jelentkeznek. A húgycső enyhén érzékeny lehet, néha pedig a pénisz nyílásán nedvesség észlelhető. A herék fájdalmával járó mellékhere-gyulladás csak ritkán fordul elő. A prosztata szintén megbetegedhet.

Diagnózis


Nőknél a diagnózis felállítása percek alatt megtörténhet a hüvelyi váladék mikroszkópos vizsgálatával.


Férfiaknál a hímvessző végén megjelenő váladékból kell mintát nyerni, ennek mikroszkópos, illetve laboratóriumi vizsgálata alapján állítható fel a diagnózis.

Kezelés


A nőbetegek 95%-át egyetlen adag gyógyszerrel meg lehet gyógyítani, feltéve ha nemi partnerük is egyidejűleg kezelés alatt áll. Férfiakat általában 7 napig kell kezelni.


A betegség gyógyulása előtt folytatott nemi élet a partner megfertőződéséhez vezethet.



A trichomonas-fertőzöttség befolyásolhatja a terhesség kimenetelét, szerepe lehet a koraszülésben vagy alacsony születési súlyú újszülött világrahozatalában. Amennyiben Ön terhes, ezt a tényt hozza orvosa tudomására. Az orvos másképp kezeli a fertőzött nőbeteget a terhesség első három hónapjában.

2008. dec. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Google-lel már én is rákerestem párszor, de főleg inkább személyes tapasztalatok érdekelnének.

2008. dec. 26. 12:29
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok. Nekem volt én az uszodában kaptam el. Versenyszerüen usztam ez ott "népbetegség". Mióta nem járok nincs.Terhességem és teherbeesésem nem befolyásolta.
2008. dec. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2008. dec. 26. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!