Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tarkóredő èrtèk?

Tarkóredő èrtèk?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Màr legutolsó gondolatkènt szeretnèm itt megkèrdezni ezt a dolgot.

12 hetes a kistesó a hasamban, ma voltam ezen a 12 hetes ultrahang vizsgàlaton, hàla istennek mindene megvan, orra is szèp, szíve is szèp èlènk. Gerince is rendben.

A tarkóredőre mondta azt az orvos, hogy "kisebbnek gondolta" mert 1,2 mm.

Nem is èrtem èn ezt, hiszen 3mm alatt kell lennie nem? Elsô gyermeknèl ennyi hetesen 1,7 mm volt ès azt mondtàk tökèletes....

Most meg kombi tesztre lettem küldve....van egy olyan sejtèsem, hogy ez csak arra megy ki hogy legyen aki megcsinàltatja. Mert azt mondta neki ezt ki kell adnia de nincs itt semmi baj.

De most meg ideges vagyok, hogy akkor mièrt jegyezte meg? Volt màr valaki így?kell aggódjak?



2022. dec. 28. 18:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A babámnak is ennyi volt 13+5 naposan. Azt mondták tökéletes.
2022. dec. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
20%

A tarkóredő (nuchal translucency) a magzat nyaki régiójában lévő átátlátszó réteg mérete, amely az ultrahang segítségével mérhető. A tarkóredő mérete a terhesség korai szakaszában nagymértékben változik, így a mért érték csak relatív értéket hordoz. Általában a 12. terhességi héten a tarkóredő mérete 2,5 milliméternél nagyobb lehet. Ha a tarkóredő mérete ennél kisebb, az nem feltétlenül jelent problémát, de további vizsgálatokat igényelhet, hogy kizárják a lehetséges kockázatokat.


Az orvos által említett kombi teszt egy vérvizsgálat, amely segíthet a magzati Down-szindróma és más genetikai rendellenességek kimutatásában. A kombi teszt nem kötelező, így ha nem szeretnéd megcsináltatni, nyugodtan mondhatsz nemet rá. Ha mégis úgy döntesz, hogy megcsináltatod, akkor az eredmények alapján több információval rendelkezhetsz a magzat fejlődéséről és az esetleges kockázatokról.


Összességében nem kell aggódnod, ha a tarkóredő mérete kisebb, mint amit az orvos elvárt volna. A további vizsgálatok csupán annak érdekében vannak, hogy a lehető legtöbb információ álljon rendelkezésre a terhesség alakulásáról és a magzat fejlődéséről, és hogy biztonságosan meg tudjátok tervezni a születendő gyermeked fogadását. Ha bármilyen kérdésed van, nyugodtan fordulhatsz az orvosodhoz vagy a szülésznődhöz, hogy tisztázzátok a kérdéseidet.


Üdvözlettel: J.Krisztián

2022. dec. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem 1,8-at mértek, azt mondták rendben van. 12+4 voltam akkor. Most amúgy várok a prena teszt eredményére, amit mindenképp meg akartam csináltatni.
2022. dec. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
9%

Azt azért hozzátenném, hogy az orvosok %-ot kapnak a prena és a nifty tesztekből. Sajnos sokszor nem lenne indokolt.

Nyilván aki anyukaként így dönt, teljesen rendben van, de van a környezetemben olyan aki emiatt hitelt vett fel. :( amit sajnos meg mindig nyög pedig a baba 2 éves.

2022. dec. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Bocs, de milyen összegű hitelt kellett felvennie egy sz.ros nipt tesztre, amit közel 3 éve "nyög"?
2022. dec. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
A kombinált teszt olyan elavult már. Pont semmit nem jelent az eredménye.
2022. dec. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%

Bocsánat de számomra hihetetlen mikor valaki egy kombi teszten fenn akad. Sose jártam államiba de gondolom az ingyen van. Számomra a gyerek biztonsága ,élete,egészsége mindennél fontosabb.

Értem ,hogy ideges vagy de ha meg nem szól a doki és te nem mész utána akkor ha beteg a magzat az orvos üti meg a bokáját!

Ha anyagilag nem fér bele egy kombi teszt akkor kár gyereket vállalni az egészséges és a beteg gyerek is sokkal többe kerül.

Én megcsináltattam a prenát és magánban az egyik legjobb uh-os orvosnál az ultrahangot, de így tudtam megnyugodni ,hogy legalább ezek a betegségei tuti nincsenek!

2022. dec. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

7/7. Èn nem akadok fenn a teszt miatt, befizettem ès megyek a vèrvètelre. Ennyi. Inkàbb mint hogy idegeskedjek.

Csak nem teljesen èrtem hogy egy jó èrtèket mièrt kritizàlt

2022. dec. 28. 19:46
 9/12 anonim ***** válasza:
53%
Hát ha szerinted jó akkor nem kell tovább menni!valószínű te is ebből diplomáztál és napi szinten látsz/csinálsz legalább 5-8 genetikai ultrahangot!
2022. dec. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%

A kombinált teszt kb szart se ér. Egy arányszámot ad.


Unokatesómnak 1:1500hoz volt az eredménye. Down-os gyermeke született.

Nekem kijött az első gyereknél 1:10hez. Makk egészséges.


Ha ennyire aggódsz, akkor inkább nyúlj bele a pénztárcádba egy komolyabb vizsgálatért. Nálunk a városba ezt a vizsgalatot már nem is ajánlják.

2022. dec. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!