Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Állapítottak meg valakinek...

Állapítottak meg valakinek terhessége idején HPV vírust? Mi történt utána?

Figyelt kérdés
5 hetes terhes vagyok, és a rákszűrésem eredményébe ott volt a HPV vírus is, de a citologiám nem volt rossz, és nem is kértek új vizsgálatot, mert terhességnél más adatok jönnek ki. decemberben kell visszamennem, de az orvos azt mondta ez egyáltalán nem jelent veszélyt se rám sem a picire. én mégis aggódok.
2010. okt. 1. 23:03
 1/4 anonim ***** válasza:
nekem csak hpv-gyanú volt,ez volt áprilisban,októberben kellett visszamennem,teljesen negatív volt a leletem.most meg jövőhónapban kiderül visszatért-e.
2010. okt. 2. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 7 hetesen volt rákszűrésem, akkor mutatták ki a HPV-t, nekem is azt mondta dokim, hogy ez nem jelent gondot sem a terhességre nézve, sem a babára nézve. Később nézte még egyszer, akkor már nem volt kimutatható. A szülés után a 6 hetes kontrollon is minden rendben volt.( Kopp-kopp). Szóval ne aggódj, tényleg úgy van, ahogy a dokid mondta. Minden jót, jó egészséget és boldog babavárást!
2010. okt. 2. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is azt mondták, nem okoz semmi bajt.

Igaz neten kérdeztem egy dokit.


P2 negatív citológiával akkor nem is lehetek az, ugye?

Mert azt kimutatta volna?


18 h km

2010. okt. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A HPV sajnos megmarad örökre a szervezetben. De elméletileg, ha éppen nem aktív, akkor nem is mutatja ki a vizsgálat, hogy van. Viszont, ha aktív is, nem lehet sok mindent tenni ellene, nem is írnak rá semmilyen kezelést, itthon legalább is ritkán. Főleg terhesen biztos, hogy nem. Attól függ melyik csoportba tartozik a típus, amit találtak, ha magas kockázatú, akkor gyakrabban kell rákszűrést végezni, mint másnál. Ha valaki nem terhes és profi az orvos, akkor kiírhat interferon kezelést, ami igaz, nem olcsó, de nagyon hatásos.
2010. okt. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!