Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akiknek már volt méhen kívüli...

Akiknek már volt méhen kívüli terhessége! Ez az lehet?

Figyelt kérdés

Párommal több hónapja próbálkozunk babával, két hónapja nem jött meg. Az első elmaradt menstruációnál vettem tesztet - elég vacakot - ami negatív lett. Azonban továbbra sem jött meg, és elkezdődött a hányinger, mellfeszülés.


A második elmaradt menstruációm idején elkezdtem barnázni. Nem vér, hanem barna váladék, és már egy hete folyamatosan tart. A hasam nem nagyon fáj, de időnként azért fájdogál (főleg az egyik oldalon), és a hányingerem sem múlt el, a cicim is feszül. Sokszor fázom, nem érzem jól magam. Már volt egy problémamentes terhességem, a fiam három és fél éves, vele sosem barnáztam, bár a fáradtság vele is megvolt.


Sajnos le van járva a TB-m, és még nem tudtam megcsináltatni, most intézem. Tudom, hogy dokihoz kellene mennem, félek egy kicsit. Meg tudtok nyugtatni, vagy reális az esélyem arra, hogy baj lehet?


2011. okt. 18. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Azóta nem csináltál másik tesztet?
2011. okt. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Orvoshoz akkor is mehetsz a tb-d nincs elintézve, szólnak hogy nincs biztosításod, mond azt hogy épp folyamatban van, most intézed. Én is így csináltam anno. A méhen kívülit úgy tudom csak orvos tudja megállapítani. Menj orvoshoz sztk-ba vagy magánhoz, de ne húzd sokáig. Írd meg mi volt.
2011. okt. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nekem volt méhen kívülim, de nem barnáztam, de a cicim ugyanúgy feszült. csak 1 tesztet csináltál? merthogy kéne még egyet, mert ennél is pozitív lenne. Nekem anno nagyon feszülő érzésem volt a hasamban, ahhoz tudnám hasonlítani, mintha nagyon kellett volna pukizni. de ez annyira feszült, hogy már bármilyen mozdulatnál fájt, már felülésnél is. mint utóbb kiderült, nekem repedt a petevezetékem, így "csak" szivárgott a vér, ezért tartott másfél napig, míg elviselhetetlenné vált, és kórházba mentem. de akinek szakad odabent, annak hirtelen vérzése van, ami szédüléssel, majd ájulással jár.

Mindenesetre vegyél még egy tesztet, ha pozitív, menj dokihoz egy UHra, hogy ezt kizárhassák, és semmiféleképp NE beszéld be magadnak a rosszat, mert csak bevonzod.

Sok sikert a sikeres terhességhez!

2011. okt. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 sumergo ***** válasza:
Tesztelj újra, mert ha méhenkívüli, akkor pozitív lesz (persze barnázhatsz normális terhesség mellett is). Ha más a gond, akkor nem. Azért mindenképp az orvos lenne a legjobb megoldás. Maszek nődokihoz nem kell érvényes TAJ szám, igaz pénzbe kerül. Ha pedig tényleg méhenkívülid van, azzal nem szabad játszani!!! Nekem egyébként a derekam fájt tőle a legjobban.
2011. okt. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Most voltam a dokinál - tényleg nem volt gond a lejárt TB-kártya - megvizsgált, és 12 hetes vagyok (!!!) abszolút méhen belül. :)


Nagyon boldog vagyok, köszönöm a válaszokat! :)

2011. okt. 19. 10:47
 6/9 anonim ***** válasza:

Gratulálok!!

első

2011. okt. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 sumergo ***** válasza:
Szívből gratulálok!
2011. okt. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
jaj, de jó, gratulálok! Vigyázz magatokra, és ezután csak a pozitív gondolatokra koncentrálj!
2011. okt. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok, gratulálok, amikor én teherbe estem, elmentem elintézni a tb-t, kitöltöttem egy csomó papírt. Adtak egy halom csekket,ezeken tudom befizetni az elmaradt tb-ket, kérdeztem,mi van ha nem tudom mindet befizetni? Mondták,hogy jön a végrehajtó egy idő után, de néha néha adja fel egyet, akkor nem zaklatnak. Eddig bevált. Sok boldogságot a kis Csodához!

2 hónapos KisHerceg anyukája

2011. okt. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!