Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz, hogy a szülés után is...

Igaz, hogy a szülés után is kell szedni a magnézium tablettát, mert a szoptatás alatt is lehetnek méhösszehúzódások és ettől elmegy a tej?

Figyelt kérdés
2008. jan. 4. 10:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szülés után természetes,hogy a méh szépen visszaáll,összehúzódik eredeti méretére.Amikor megszületik a baba ezért is adják az infúziót,mely segíti a méhösszehúzódást.Persze görcsös fájdalmak még lehetnek,de én Nospával tompítottam rajtuk.A lényeg ha a terhesség alatt ajánlott vitamint szedted,ne hagyd abba amég szoptatsz.Ha nem válasssz egyet pl.Elevit.Léteznek tejfakasztó teák,amik fokozzák a tejtermelődést.Kérd ki a védőnőd vagy orvosod tanácsát.Én nem hiszem,hogy ez az állítás igaz lenne amit hallottál.
2008. jan. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A szoptatás alatt azért érdemes vitamint és ásványi anyagokat (akár magnéziumot is, de kinek mit) szedni, mert a szervezetedet a tejcsi termelése eléggé megterheli. A szoptatás az elején méhösszehúzódásokat vált ki, de ez a tejre semmilyen hatással nincs, (pont a szoptatás váltja ki őket) ezek az összehúzódások hasznosak, még akkor is, ha komolyan fájnak, mert ezek segítségével áll vissza a méh eredeti mérete. Ha nagyon muszáj, a fájdalmat lehet csillapítani (nem bármivel, mert minden gyógyszer átmegy a tejbe!), de az összehúzódást meggátolni nem lehet és nem is szabad!
2008. jan. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A szoptatás elején vannak méhösszehúzodások,ameddig a méhed az eredeti nagyságára vissza nem áll.

Ettől a tej nem fog elmenni!

Én a fiamat császárral szültem és utána pár napon keresztül méhösszehúzódást segító injekciót kaptam. Így aztán, ha szopizott, hát volt bőven méhösszehúzodásom...

2008. jan. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!