Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lányok akik még nem szültetek,...

Lányok akik még nem szültetek, titeket is nyaggatnak azzal, hogy szüljetek már egy gyereket?!

Figyelt kérdés

Ez egy kicsit hosszú lesz.


És kérlek ne bántsatok.


Szóval, 29 éves lány vagyok, a férjem 31 éves. Egy-kettő barátunkat leszámítva minden barátunknak van már gyereke, a legjobb barátnőmnek is lassan biztosan lesz, mert felvették a CSOK-ot.


És mindenki nyaggat, az összes barátunk, és családtagunk akárhányszor találkozunk, pl most karácsonykor is, hogy "na és nálatok mikor jön a baba?"


És én nekem ebből elegem van már.


Én annyival leráztam mindenkit, hogy próbálkozunk, majd jön ha szeretne. Igen, ezt mondom már lassan 2 éve. Kár volt ezt mondanom, utólag már nagyon bánom. Azt kellett volna mondanom, hogy még nem akarunk, aztán hátha abbahagyták volna a kérdezősködést. Na mindegy mostmár...


Amit viszont nem tud senki, mert szégyellem elmondani, hogy nekem most év elején méhkaparásom, küretem lesz, mert szeptember óta vérzek. Ergo egyáltalán nincs rendben odalent semmi. Az orvos szerint vagy hormonzavar az oka, amit majd kezelni kell, ergo ettől se lehetek majd terhes, vagy rosszabb esetben rák...


De egyébként meg azt érzem, hogy ha nem lenne körülöttünk mindenkinek babája, akkor engem hidegen hagyna még a dolog, nem érzem magam felkészülve azt hiszem arra, hogy anya legyek. Nem tudom. Nem is tudom mit érzek komolyan mondom.


Csak azt érzem hogy jelenleg félek hogy ha akarnánk se tudna összejönni a baba, mert nincs rendben odalent. Félek hogy "kifutok az időből."


Tehát igazából az lett volna a kérdésem (meg kicsit jól is esett kiírni magamból a dolgot), hogy mit csináljak ezekkel az érzésekkel? Nyomást érzek hogy miért nem szülsz már?


A férjem legjobb haverja meg ilyeneket szólt be, hogy "hát ha az én feleségem nem szült volna nekem gyereket 30 éves koromig megöltem volna."


Hát köszi tényleg. Ezekkel a megjegyzésekkel sokat segítenek...


Anyukám is: "hogy neked mindig van valami bajod". Ő tud a kaparásról.


Úgy érzem hogy csak a férjem ért meg ebben az egészben, ő maximálisan támogat szerencsére. Ő azt mondta hogy figyelj ha nem lesz gyerekünk akkor több marad a pénzünk azt utazgatunk minden felé XD Aranyos volt nagyon.


Más is van így ezzel a szülés dologgal?


Bocsi hogy ilyen hosszú lett, de jól esett kiírni magamból.


És kérlek ne bántsatok :(



2022. dec. 30. 13:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Az egészségügyi problémád nem kell elmondd senkinek, közük 0, pont mint ahhoz, mikor lesz gyereked, ez csak rátok tartozik.

Mi tudatosan gyerekmentesek vagyunk, anyós távolról szokott csak csesztetni ezzel, pedig milliószor el lett mondva, hogy sosem akarunk, de van aki, nem ért a szóból. Barátok szintén tudják, ők sosem kérdezősködnek ilyen téren.

2022. dec. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nyaggattak, de én mindig megmondtam, hogy majd akkor, ha úgy állunk anyagilag.


Nem tudom, mi értelme hazudni. Nem akartok és kész.

2022. dec. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%
Az lemaradt, hogy 30 fölöttiek vagyunk. Kedvenc beszólásom a benne vagyunk már a korban :D
2022. dec. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

#2-es: hát pont ezaz, hogy ez így hogy nem akarunk ez nem igaz.


Úgy érzem hogy akarok, de lehet hogy csak azért mert azt érzem hogy körülöttem mindenkinek van, és tök boldogok, a facen is ez jön a pofámba, én meg itthon sírok...


De ha meg nem lenne nekik, akkor én se gondolnék rá. Ajj nem tudom :( Azt se tudom mit akarok.

2022. dec. 30. 14:07
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Igazából barmi lesz a folytatás, szokd meg, hogs sosem leszel elég jó az ilyen embereknek...


Minket is nyaggattak, mikor lesz gyerek. 25évesen kifutok az időből. 2éve együtt vagyunk, mire várunk. És még sorolhatnám.


Nem a nyomás hatására, lett egy fiunk. Azt hittem leszállnak rólam.


Nem tellt el fél év. Mikor jön a tesó, jo lenne egy lány is...

1nél meg ne álljatok.. 1gyerek nem gyerek...


2.5év különbséggel megszületett a lányunk. Azt hittem ezzel "teljesítettem", majd békén hagynak.


Most. Mikor jön a 3.?! Mi az, hogy nem akartok többet?! 2után nem szabad megállni... legyen 3.,mert úgy éri meg. És a kedvencem, hogy azt nem mi döntjük el, hány gyerek legyen. Ha akar úgyis jönni fog 🤦‍♀️


Anyámtól, barátoktól, mindenkitől hallottam már.



Ne vedd magadra. Ha nem akarnál gyereket, ahhoz sem lenne semmi közük.

Foglalkozz azzal, te rendben legyél. Az a legfontosabb. Az ilyet meg engedd el a füled mellett.

2022. dec. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Fu lehet nem írtam jól.


2 éve próbálkozunk, az azt jelenti hogy nem védekezünk azóta. Mondjuk nem is csináljuk annyira gyakran, heti 1x-2x.


De még nem jött össze a baba. Ezért mondtam azt hogy próbálkozunk, tehát nem hazugság volt. Csak bánom hogy ezt mondtam.

2022. dec. 30. 14:11
 7/20 A kérdező kommentje:
#5-ös: az komoly...
2022. dec. 30. 14:12
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, ha esetleg lesz egyszer gyereketek akkor meg majd mindig a mikor jön a kistesó kérdés következik, 2 gyerekem van és még mindig mindenki megkérdezi hogy na, és tervezünk harmadikat? Mikor jön a kisfiú a kislányok mellé? (Mintha szabadon választott lenne lol) Soha semmi nem lesz jó, nincs vége a mikor lesz még gyerek kérdésnek soha, max majd ha klimaxolsz, akkor meg majd biztos jön az “és nem bántad meg hogy …?” 😅
2022. dec. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
67%

Mi 30 alatt vagyunk párommal, de tudatosan szeretnénk gyereket. Minket is folyamatosan kérdezgettek esküvő után, már megőrültünk. Viszont azóta (kb. 1-1.5 éve) sem sikerült - egyenlőre ismeretlen okból, és már csak annyit mondanak, hogy jön amikor jönnie kell. Meg majd Isten ad gyereket, ha megérdemeljük ilyesmi.


Párom (ő a lány) meg már tiszta ideg emiatt, mert tudatosan szeretnénk, és látja, hogy sok ismerősének "elsőre" sikerül. Aztán sorra derül ki, hogy volt akinek 10 évig nem sikerült, volt akinek beültetésen volt stb.


Az is bántja, hogy a szüleinek, nagyszüleinek állítólag elsőre sikerült. Viszont azért ma már mások a körülmények, sok a stressz a világban, sok a vegyi anyag a levegőben, az ételekben. Nem olyan egyszerű.

2022. dec. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
91%

29 évesen már nem lány vagy, hanem felnőtt nő.


"hát ha az én feleségem nem szült volna nekem gyereket 30 éves koromig megöltem volna."

Erre azt mondtam volna, jobb lenne halottnak lenni minthohy a feleséged legyek.

Ekkora nyomorékot. Érdekes ismerősi körötök van. A barátod is egy gerinctelen férfinak gúnyolt senki. Egy normális férfi nem hagyná hogy így beszéljenek a párjáról.


Talán jobb is hogy nincs gyerek.

2022. dec. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!