Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mièrt nyaggatnak folyton ezzel?

Mièrt nyaggatnak folyton ezzel?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok fèrjem 30. Kislányunk 2 es félévesen kezdte ősszel az ovit.szobatiszta, szèpen beszél.másokat kerdezgetnek mikor lesz már gyerek, de szüleim, ferjem szülei, rokonok,mindenki meglepődött hogy mi miert várunk már gyereket, pedig már 5 éve együtt voltunk, külön èltünk, kocsit vettunk.anyósom kérdezte abortuszra megyek-e,a kislanyunk születèsètől kerdezget mikor megyek már vissza dolgozni..az oviban mondta az óvónő amig nem dolgozom hozzam haza délben.nekem igy megfelel, ugyis kistesót tervezünk, de nem akar sikerülni.ugy tervezzük hogy probálkozunk es én itthon maradnék ha ugyis baba lesz majd,de már ott is kèrdezgetnek óvónők,anyukák, hogy mikor megyek dolgozni. Nem szeretnék beszélni a gondokról.. de elegem van hogy a kislányunkat is alig látták, a testvèreinket sem érdekli,pedig én gyakrsn látogattam őket.egész életemben csak azt lesik mikor dolgozok.igy is egy olyan régimódi életre vágyom ahol 3- 4 gyereket nevel otthon az anya, imádnék főzni, mosni rájuk, de sajnos ez álom marad.régen a nőket nem piszkálták, hogy gyereket is neveljen dolgozzon is, háztartás minden.van akit ugyanezért piszkálnak folyton?
2019. jan. 17. 06:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
Nézd ha nektek anyagilag belefér akkor ne dolgozz,gyarapítsd kis hazánk egyre fogyó népességét. Bár azt nem értem ha otthon vagy miért küldted oviba ilyen korán szegény kislányt,ha állitásod szerint úgy oda meg vissza vagy a gyerekekért.
2019. jan. 17. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Eddig végig dolgoztam és szerettem,ezzel nincs gond, csak hogy nem szeretnék róla másoknak beszélni hogy sikertelenül probálkozunk( bár még nem olyan régóta) már kezdenie kellett az ovit mert télen töltötte a 3- mat.de délben hozom ha tesó is lesz. Mibe szeretnél még belekötni? Csak unom hogy másoknak várják mikor lesz gyerek, tölem meg hogy minek lett még, mikor dolgozok már , már fél eves koratol.csak kivancsi voltam más is ilyen helyzetben van- e?
2019. jan. 17. 06:53
 3/22 anonim ***** válasza:
51%

"már kezdenie kellett az ovit mert télen töltötte a 3- mat"


Bullshit.

Pont hogy nem kellett volna kezdenie, mert ha nem töltötte aug 31-ig a 3-mat, akkor nem óvodaköteles egy gyerek a következő szeptemberig.

Ha otthon tartottad volna, senki nem piszkálna, hogy miért mereszted otthon a hátsód.

Ha valaki idő előtt beadja a gyereket, még jó hogy elvárják, hogy dolgozzon.

2019. jan. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
76%

Hogy a kérdésedre is kapj választ, azért nyaggatnak, mert az emberek szeretik beleütni más életébe az orrukat. Addig se kell a sajat dolgukkal foglalkozni. Még meg se szültem a nagyot, de már kérdezték, hogy tervezünk kistesót, meg ugye 3 évig maradok itthon vele? Persze itthon maradtam, majd dolgozni kezdtem, akkor jöttek a kerdések, meg a kijelentések, h kell a kistesó.

A fiam óvónénije volt egyedüp megértő, mikor kérdezett, én meg mondtam, szeretnénk, de nem jön. Mi 2 éve vártuk a kistesót, napokon belűl érkezik, de már nyaggatnak, h 2 fiú után kell 1 lány. Nem vállalunk több babát, mert sajnos nagyon megvisel ez a terhesség. Ja és már kapom a fejmosást, mert 2 évesen bölcsibe adjuk a picit...

Ne foglalkozz az ilyen megjegyzésekkel, csak éljétek az életeteket, a kistesó meg majd jön, mikor nem is várjátok.

2019. jan. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
70%

Szerencsére nem voltak ilyen prosztó, bunkó emberek sem a rokonságunkban, sem a környezetünkben. Feleségem rendkívül érzékeny az ilyesmire, biztosan rettenetesen kiakadt volna, ha ilyeneket kérdezgetnek tőle.

Azt, hogy hány gyereket vállaltok, hogy dolgozol-e, vagy egy életen át otthon maradsz, egyvalakivel kell megbeszélned: a férjeddel. Ha ővele megvan a közös (de nem ráerőltetett!) megegyezés erről, akkor másnak ehhez semmi köze.

Abban igaza van #2-esnek, hogy a gyereked csak idén szeptembertől (tehát 3 és fél éves korától) lenne óvodaköteles. De az is tény, hogy 3 éves kor felett köteles az óvoda fölvenni. És 3 éves kor felett senkinek semmi köze ahhoz, hogy dolgozol vagy sem. Ha az óvónőknek ez bökte a csőrét, akkor nem kellett volna két és fél évesen fölvenniük a gyereket. De 3 éves kor felett semmit se mondhatnak. Olyan elvárást sem támaszthatnak, hogy délben vidd haza. Én a helyedben hazavinném, de senki nem kötelezhet rá téged. Nyugodtan kérdezd meg az óvónőt, hogy milyen jogszabály írja ezt elő. Csak hebegni-habogni fog, figyeld meg!

Az minősíthetetlen, hogy terhességed idején anyósod megkérdezte, nem akarod-e megöletni kölcsönös szerelemből fogant unokáját (szándékosan fogalmaztam sarkosan). Én a férjed helyében úgy raktam volna helyre, hogy zengett volna a ház. És nagyon kaparnia kellett volna utána, hogy egyáltalán láthassa az unokáját (ha egyáltalán kíváncsi rá). Ahhoz megint az égvilágon semmi köze, hogy te mikor mész vissza dolgozni. Ehhez egyedül a férjednek van köze.

A többi anyukának (gondolom óvodástársak anyukáiról van szó) pláne nem értem, mi közük van hozzá, egyáltalán hogyan mernek rákérdezni, hogy mikor mész dolgozni. Én vagy gorombán helyre raknám őket, vagy direkt húznám őket olyasféle szöveggel, hogy "az én férjem annyit keres, hogy így se bírjuk elkölteni"; hadd egye őket a sárga irigység!

2019. jan. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk nem nagyon szólt bele senki, inkább azt nézte 1-2 rokon rossz szemmel, hogy 2,5 évesen ment bölcsibe a fiam, mert mentem vissza dolgozni. Miért nem maradtam otthon vele.


Nálatok az lehet az ok, hogy nem oviköteles a gyereked, csak idén szeptembertől. Te mégis beadtad. És ennek ellenére nem mentél dolgozni.

De nem is értem, a babatervezés kizárja a munkát?


Ha meg a férjed jól keres, és egyáltalán nem akarsz dolgozni, akkor meg vállald fel, és mondd meg mindenkinek, hogy azért nem dolgozol, mert nagy családot terveztek, és te otthon leszel a gyerekekkel.


Lehet, hogy a sok stressz is hátráltatja a teherbeesést.

2019. jan. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
98%

"De az is tény, hogy 3 éves kor felett köteles az óvoda fölvenni."


Ez nem igaz. Az óvoda akkor köteles felvenni, amikor óvodaköteles a gyerek. Tehát aki pl januárban tölti a 3-at, azt csak szeptembertől köteles felvenni az ovi. Előbb nem. Helyhiányra hivatkozva elutasíthatja a felvételét korábban.

2019. jan. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
73%
Senkinek semmi köze hozzá, se ahhoz hogy te dolgozol e, vagy otthon mereszted, se ahhoz hogy tervezitek a tesót. Nem kell kedvesnek lenni, ha ilyesmiről kérdeznek, légy határozott, ne magyarázkodj, egy egy rövid határozott választ "azért mert" "csak" "mert így döntöttünk". Nem tartozol senkinek magyarázattal, talán észre veszik magukat.
2019. jan. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
64%
A magyarok irigyek arra, aki otthon van. Mindegy hogy gyerek nélkül vagy gyerekkel. Engedd el a füled mellett.
2019. jan. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Tölem szülés előtt kérdezték már. Mondtam nekik, hogy majd mi eldöntjük meddig leszek otthon a gyerekkel.
2019. jan. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!