Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 es alatt apuka is vagy nem?

30 es alatt apuka is vagy nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Olyan kérdésem lenne hogy ugye bejön ez a 30 év alatti szja mentesseg csak a nőkre vonatkozik marmint az anyukákra? Vagy a férj is kap valamit?


2023. jan. 1. 17:15
 1/10 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Anyák. De csak akik ezután szülnek.
2023. jan. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Nem, mert az kiadás lenne állambácsinak, így hogy csak a nők kapják meg elmondhatja, hogy ő mindent megtett az ügy érdekében, de ezek a csúnya tanult nők nem akarnak szaporodni.

Gondolj bele, egy 25 éves nő, aki egyetemről kikerült és gyorsan szül szerinted mennyi szja-t igényelhet vissza? Egy nagybevásárlásnyi összeg akkor is ha gyed maxa van.

Aki 18 éves kora óta dolgozik, babát szeretne, van már pár év munkatapasztalata és korán megy vissza dolgozni annak jó lehet és éljen vele. De komolyan, hány ilyen nőt ismersz?

2023. jan. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 babyboom567 ***** válasza:
100%

Benne van a határozatban, hogy " NŐK", akkor szerintem az apák kapnak?

"2023 január 1-jétől szja-mentességet kapnak azok a 30 év alatti nők, akik gyermeket vállalnak"

2023. jan. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Andizsuzsi ***** válasza:
71%

"De komolyan, hány ilyen nőt ismersz?"


2019-ben (ennél frissebb adatot nem találtam) 28,3 évesek voltak a magyar nők első gyermekük születésekor átlagosan. Nem kell az államnak nagy kiadással számolnia. Ez a tipikusan adtam is meg nem is esete.

2023. jan. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#4


Tetszik a válaszod de kiegészíteném.


"Hazánkban 2022 harmadik negyedévében 280 ezer 25-29 éves nőt tartott nyilván a statisztika. Közülük jelenleg 215 ezer dolgozik, 2020-ban 25,5 ezer érintettnek született gyermeke. Közülük 18,2 ezren dolgoztak a szülést megelőzően."

2023. jan. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 babyboom567 ***** válasza:
81%

Ez mucsajröcsögén ,a 24,5 éves 2 gyerekes , Kalányos Eszmeraldafiónaszintiának,tuti jó lesz,dolgozik 1 évet valami gyárban és a következő,5 évben szül még 3 gyereket.Kap csedet,gyedet(folyamatosan),adóvisszatérítést,potyogtatja a gyerekeket.

Majd azért én megnéznék egy statisztikát,hogy a munkahelyek, mennyire nagyon fognak kapkodni a 25-30 éves korosztály után.

2023. jan. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

#5

Itt az a kérdés, hogy és közülük hányan lesznek 30 év alattiak, amikor szülés után visszamennek dolgozni.

2023. jan. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
@6, mondjuk az szja visszatérítést arra a fizura pont nem tudja igénybe venni, max 1 gyereknél, de amúgy igazad van.
2023. jan. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 babyboom567 ***** válasza:
100%

7-es válaszoló.

Akik munkahelyről mentek el szülni,a gyedből sem fognak neki szja-t vonni.

2023. jan. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Azokat segíti, akik gyereket szeretnének, de anyagi okok miatt megfontolják. + akik nem tudnak pl egyetem után közvetlenül vállalni, ezért tolja ki 25-ről 30 évre a korhatárt.

A pofátlanságotok határtalan. Ne akarjátok vissza a tolvaj baloldalt, mert képesek megadóztatni, ha valaki családot mer alapítani. Nem a levegőbe beszélek.

2023. jan. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!