Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vannak olyan szülés előtti,...

Vannak olyan szülés előtti, terhesség alatti alkalmak, amikor “kötelezően” ajándékot kell adni a kismamának a leendő apuka részéről?

Figyelt kérdés

Együtt vagyunk, egy pár vagyunk és ezekkel a hagyományokkal nagyon nem vagyok tisztában.

Segítsetek :)

A babaholmikat ne soroljuk ide


2022. jan. 17. 14:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kötelezően sosem kell ajándékot adni.
2022. jan. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs :D Én nem kaptam semmit a férjemtől, és eszembe se jutott őszintén szólva. Csinálj házimunkát, főzz, vedd ki a részed a csecsmőgondozásból, biztosíts neki időt saját magára, ezekkel segítesz a legtöbbet.
2022. jan. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kismama vagyok, és tényleg az a legjobb, hogy átvállalt házimunkát. Eddig is rendet rakott, takarított, mindig ketten végeztük ezeket, de pl most a mosást, teregetést is ő csinálja. Nem kértem, magától kezdte. Ajándékokat nem szokott úgy konkrétan venni, csak ilyen kis apró figyelmesség, hogy hoz egyet a kedvenc csokimból, vagy egy sütit. Nekem ezek mindig nagyon jól esnek.
2022. jan. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Én terhes voltam még amikor anyák napján a férjem meglepett egy csokor virággal. Tök jól esett. Ez sem kötelező, de szerintem szép gesztus volt. De ilyen nincs, hogy illik adni valamit szerintem.
2022. jan. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyák napján kaptam én is, igen.

Egyébként a legszebb ajándék az volt, amikor bemondott egy olyat, hogy étterembe megyünk, ne főzz :D

2022. jan. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

Szülési ajándék lehet esetleg egy szép ékszer, de amúgy kötelező vagy erősen ajánlott ajándékozó esemény nincs :)

A babaváró bulira szoktak a barátnők ajándékot vinni, de ezen kívül nincs ajándékozós hagyomány.

Amit írnak a többiek, hogy anyák napjára egy csokor virág, ha még terhes lesz, nagyon megható lehet :)


Egyébként a legnagyobb kincs ilyenkor tényleg a takarítás és az ebéd intézése :D

2022. jan. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%
Nincs
2022. jan. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Terhességtől függetlenül se kapok soha semmit, nem egy ajándékozós típus a férjem. 😄 Nekem is többet jelent, hogy elmosogat esténként vagy hogy elviszi hétvégén a gyerekeket a játszótérre vagy nagyobb sétára, hogy tovább alhassak. Ha nektek fontos ez, akkor biztos fogsz kapni valamit, mi feleslegesnek éreztük volna.
2022. jan. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy érzed szeretnéd meglepni, egy csokor virággal nem tudsz mellé lőni soha pl. A figyelmességnek minden nő őrül bármikor.

Külföldön (talán Amerikában, de lehet máshol is van ilyen) szoktak szülésre valami ajándékot adni az apukák, de itthon még nem nagyon találkoztam ilyennel.

2022. jan. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
🙈🤦🤣
2022. jan. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!