Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyeden vagyok a fiammal,állapo...

Gyeden vagyok a fiammal,állapotos vagyok .mehetek a babával táppénzre és kaphatom a 2 ellátást egyszerre?

Figyelt kérdés
Mi ennek a menete?vagy van ilyen egyáltalán?

2023. jan. 2. 16:37
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
81%
Mert te már tudod,hogy nem akarsz dolgozni,mégis hivatalosan azt írod le,hogy igen.Közben meg hiába számítanak rád.Plusz a veszélyeztetett terhességek 90%-a kamu.
2023. jan. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez akkor kicseszés, ha felvettek valakit a helyedre.

Nálunk az volt a szitu, hogy anyuka bejelentette, hogy megszűntetné a fizetés nélküli szabit, jönne vissza dolgozni. Tök jó, örülünk neki.

Azon a napon felmondtak a helyettesítő kollégának, 30 nap felmondási idő (egy percre se legyen üres a pozíció). Helyettesítő kolléga nagyon gyorsan elhelyezkedett, pénteken kilépett, hétfőn kezdett máshol.

Hétfőn anyuka bejött, közölte a terhességét és hazament. Elég kellemetlen helyzetet teremtett ezzel.

2023. jan. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Már tudják a terhességet 22.hkm
2023. jan. 2. 21:14
 14/28 anonim ***** válasza:
30%
Le lehet nyugodtan pontozni, de nem tudom ez másnak miért fáj. Ebben az országban igenis ki kell ilyet használni, szarok rá mit gondol a gyakori népe. Én is pénzből élek, és baromira nem mindegy ,hogy havi 26e forintból vagy havi 200ból kell költenem. Mivel ez egy törvényes kiskapu, egyáltalán nem táppénzcsalás. Ha az lenne már rég megszűntették volna.
2023. jan. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
De táppénz csalás. És nem kell otthon vakarászni még GYES-en is, aztán nem 26 ezer forintból kell megélni. Vissza lehet menni dolgozni ha lejárt a GYED.
2023. jan. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsi lennék, hogy mennyivel csökkene a veszélyeztetett terhességek száma, ha a nőgyógyásznak tényleg meg kellene indokolnia, hogy miért veszélyezteti anyukát/babát a munkavégzés.
2023. jan. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha van jelenleg is fennálló munkaviszonyod, szóval nem határozott idejű szerződésed van, akkor jelzed a munkáltatónak, hogy visszamennél dolgozni, majd kiíratod magadat a háziorvossal táppénzre. Előttem már leírták, hogy ezzel gyakran élnek, de nem túl etikus. A munkáltatónál szerintem korrektebb nem hivatalosan már a "visszamenetel" előtt jelezni, hogy nem dolgoznál, hogy legalább ezzel tudjon számolni, ne rúgja ki a téged helyettesítő munkatársat. Na meg főleg egy kisebb cégnél ki kell találni, hogy gazdálkodják ki a te táppénzed harmadát.
2023. jan. 3. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Akkor van erre leherőség csak az ősanyáknak.nem tetszik meg nem etikus a munkáltatóval.

Tehát átkellene "verni" a munkáltatót mintha mennék vissza dolgozni,de mégsem

2023. jan. 3. 08:57
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Az én csapatomban épp pár hete csinálta ezt egy csaj. Multi, már rég megoldottam a pótlását és itt nem rakjuk ki a helyettesítőt, ha bevált, max keresünk neki másik csapatot - de attól még méltatlan volt az egész és már semmi kedvünk visszavenni a csajt, ha vissza akarna jönni a második baba után. Mármint kötelesek vagyunk fenntartani a státuszát, de a kapcsolat megromlott.
2023. jan. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Értem Köszi a válaszokat!eszem ágában sincs ezt csinálni csak hallottam és kiváncsi voltam hogy igaz e :D Mert hülyeségnek tartottam.
2023. jan. 3. 12:05
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!