Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyeden vagyok a fiammal,állapo...

Gyeden vagyok a fiammal,állapotos vagyok .mehetek a babával táppénzre és kaphatom a 2 ellátást egyszerre?

Figyelt kérdés
Mi ennek a menete?vagy van ilyen egyáltalán?

2023. jan. 2. 16:37
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Őőö,én nem tudom mi az az ősanya,de látod, nem nekik nem tetszik, hanem a munkáltatódnak,ami jogos is.Még ha tényleg visszamegy az ember dolgozni,egy darabig akkor is ég a bőr a képén a normálisabbnak,mert a pici gyerekek sűrűn betegek.Örül az ember lánya,ha ezért nem b@sszák ki mint a macskát sz@rni,nemmég kamuzni, aztán odapiszkítani ahonnan eszünk.
2023. jan. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
36%

"Kíváncsi lennék, hogy mennyivel csökkene a veszélyeztetett terhességek száma, ha a nőgyógyásznak tényleg meg kellene indokolnia, hogy miért veszélyezteti anyukát/babát a munkavégzés"


Nem feltétlenül a munkakör veszélyezteti, hanem alapvetően olyan állapotban lehet a kismama, hogy semmilyen munkát nem tud ellátni.

Pl. én telefonos diszpécser vagyok, és nem azért vagyok terhesség elejétől fogva táppénzen, mert a munkakörömet ne lehetne egy terhes nőnek elvégezni. Voltak, akik 7.-8. hónapig dolgoztak benne. Hanem nekem olyan szövődményes a terhességem, hogy mindig volt valami, az elejétől fogva, ami akadályozott volna benne.

Illetve nálam eleve a lombik terhesség miatt fel sem merült volna a háziorvosomban, hogy ne írjon ki. Már punkció előtt táppénzen voltam.

2023. jan. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem erről van szó 22.Inkább arról,amikor teljesen egészséges,normál terhesség esetén is kérés nélkül írja a doki a javaslatot,vagy kérdezi,hogy kéred-e.Nekem mindháromszor így volt,hogy adta a papírt,pedig kutya bajom sem volt,36.hétig dolgoztam is velük.A másidik gyerekkel voltam egyszer 2 hetet itthon a hányinger miatt a 8.-10.hét között,de arra meg a háziorvos felvett simán javaslat nélkül.A másik kettővel még hányingerem sem volt,mégis kaphattam volna papírt.Nem kértem,tudtam dolgozni,és legalább nem táppénzből éltem.
2023. jan. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Egyébként nekem olyan munkahelyem van ahol 10-30kg okat kell emelni nincs fűtés állandóan hidegvan -18fokos fagyasztóba kell sokszor lenni.

12-14órat dolgozni heti 6 nap :)

Egyébként cukros voltam és trombózis hajlamkm ban ami.miatt szurnj kell magam.

Ez már elég veszélytetettség lenne sztem :)

2023. jan. 3. 19:01
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

#23: Valami ilyesmi. Az első gyereknél a korábbi vetélésemre hivatkozva egyből magas kockázatúnak minősítette az orvos a terhességemet. Azt mondta, amikor elkezdtem aggódni, hogy nehogy eltiltson a munkámtól :), hogy nem sokon változtat a besorolás, az én szempontomból ez annyit jelent, hogy a felelős személynek orvosnak kell lennie, nem lehet bába. Azt az egyik munkatársam tette hozzá, hogy veszélyeztetett terhességnél kevésbé akadékoskodnak, ha hamarabb elmegy az anyuka táppénzre. Szerencsére problémamentes terhesség után, időre született a baba, az utolsó 3 hétre mentem csak táppénzre, akkor is munkaszervezési okokból, viszont az utolsó 4 hét az már a munkáltatónak nem fáj, más kóddal megy és nem is neki kell állnia a harmadát.

Azt nem tudom, hogy a munkáltatót mennyire hatja meg a magas kockázatú besorolás, ha arról van szó, hogy mennyire kímélje a terhes nőt. Nálunk szerencsére egyből próbálták úgy szervezni a munkafolyamatokat, hogy a veszélyesebb dolgokat lehetőleg más csinálja. Erre elvileg a törvény is kötelezi őket.

2023. jan. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Munkahely válogatja, én rákérdeztem a hr-nél. Mondták, hogy ”persze, így szokták csinálni". 12.hetet betöltöttem utána mentem táppénzre megint.
2023. jan. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Na ez is érdekes :)
2023. jan. 4. 12:33
 28/28 anonim ***** válasza:
75%
A munkáltatónak kell megoldani,hogy más,könnyített munkakörbe kerülj,ha nem tudja, akkor felment a munkavégzés alól,és távolléti díjat kapsz.De nem táppénzre kell menni,vagy neki táppénzre küldeni kérdező.A táppénz nem erre van kitalálva.Más dolog,hogy sokan erre használják.Valójában az,hogy nem megy a kismama -18 fokban,meg nem emelhet 30 kilót,az egy alap dolog,nem veszélyeztetett terhesség.Veszélyeztetettt az,aki vérzik,nyílik a méhszája,feküdnie kell, extrém vérszegény és esetleg még vért is kell kapnia,stb.Az,hogy a munkáltató lesz@rja,hogy át kéne helyezni,az nem veszélyeztetett terhesség.Az meg pláne nem,hogy gyeden vagyok,én vagyok otthon a kicsivel,de ha állományba vetetem magam kapok plusz 100ezret.Na mindegy!Van rá lehetőség,csak kérdés megéri-e.
2023. jan. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!