Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyeden vagyok a fiammal,állapo...

Gyeden vagyok a fiammal,állapotos vagyok .mehetek a babával táppénzre és kaphatom a 2 ellátást egyszerre?

Figyelt kérdés
Mi ennek a menete?vagy van ilyen egyáltalán?

2023. jan. 2. 16:37
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
94%

Csak úgy tudsz táppénzre menni, ha papíron visszamész dolgozni. És mondjuk amíg az első gyerekkel felgyűlt szabidat töltöd, akkor íratod ki magad táppénzre.

De ezt nem biztos, hogy jó szemmel nézi a munkahely. Ismerősöm eljátszotta, de tudta, hogy nem fog oda visszamenni dolgozni a 2. gyerek után.


Egyébként munka mellett jár a GYED.

2023. jan. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
74%
Van ilyen, úgy hívják, hogy táppénz csalás. Nagy rétegre jellemző sajnos.
2023. jan. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
89%
Mehetsz,kaphatod,de ki fognak rúgni amint visszamész.Ha közben történik valami a mostani terhességgel,a nagyobbra nem kötelező megadni újra az illetmény nélküli szabit,tehát munkába kell állnod a gyed mellett.Ezen kívül ellenőrizhetnek a táppénz alatt,ha nem vagy otthon, akkor az bukta.És hogy még ez se legyen egyszerű,eleve a nőgyógyász javaslatára lehetsz csak veszélyeztetett terhes,ha ő nem ad papírt, akkor az háziorvos eleve nem is fog kiírni.Sokan csinálják,de ez csalás.Ha nem buksz le, akkor jó,ha lebuksz, akkor bünti.Én tudok olyat aki lebukott, mielőtt még valaki rákérdezne.500e büntit fizetett,azonnal visszavették állományba,és másnap ki is rúgták.A második gyerekre már nem kapott csendet,meg gyedet.Szerintem nem érte meg.Szerinte se.
2023. jan. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
75%

Elméletben táppénz csalás... mivel táppenz annak jár, aki dolgozik. Te nem dolgozol, otthon vagy gyeden.


Gyakorlatban sokan csinálják, de én rosszul vagyok az ilyenektől.


(Én is megtehettem volna, 2 év van köztük. De nem tettem)

2023. jan. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
40%

"Ezen kívül ellenőrizhetnek a táppénz alatt,ha nem vagy otthon, akkor az bukta."


Azért ez nem így van. A munkahelynek nincs joga ellenőrizni, plusz a 9-es kódú táppénznél sem kell nonstop otthon lenni.

Ha táppénzcsalást gyanítanak, a háziorvos felettes szervénél indíthatnak vizsgálatot, megadott illeték befizetése mellett. Ahol az ellenőrző főorvos egy terhes nőnél eleve nem vizsgálódna tovább. Ennyi.


Szóval lehet nem egyetérteni a kérdezővel, de valótlansággal nem kell riogatni.


(Az már más kérdés, ha a második után visszamegy, nagy eséllyel megválnak tőle.)

2023. jan. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Értem.egyébként a védőnő ajánlotta :D

Akkor ha jol értrlemezem van ilyen,miért csalás ha hivatalosan kell ezt elintézni?

2023. jan. 2. 18:35
 7/28 anonim ***** válasza:
88%
Ez egy kiskapu. Amit előbb-utóbb a visszaélések miatt meg fognak szüntetni (remélem).
2023. jan. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
40%
Én kaptam egyszerre mindkettőt, nem is tudtam, hogy nem lehetséges. Veszélyeztetett terhes voltam, háziorvos azonnal kiírt, pedig tudta hogy GYED-en vagyok. A munkáltató is tudott róla, minden hónapban vittem be a táppénzes papírt. Szóval még ők sem mondták, hogy ez így nem lehetséges. Így utólag megdöbbenve olvasom a válaszokat.
2023. jan. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
76%
Táppénz csalás - sokan csinálják, de szerintem nem éri meg ezzel égetni magad a munkahelyeden.
2023. jan. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
91%

"miért csalás ha hivatalosan kell ezt elintézni?"


Mert az ügyintézést úgy kezded, hogy bejelented a munkáltatónak, hogy visszamész dolgozni. De te nem akarsz visszamenni dolgozni, otthon akarsz lenni a gyerekeddel. Ha a munkáltatód belemegy, akkor csináld. Sokan csinálják, mint ahogy sokan dolgoznak minimálbérre bejelentve, a többit borítékba. Kinek mi fér bele.

2023. jan. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!