Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi toxémia és növekedé...

Terhességi toxémia és növekedési rendellenesség? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap volt a 12 hetes genetikai UH, valamint kértünk terhességi toxémia szűrést is.

A lenti képeken vannak az eredményeim.


A toxémiára magas rizikó besorolást kaptam és gyógyszert (AcizalEP 75 mg napi 2) kell szednem.


Valamint említette a doki, hogy van egy kis növekedési rendellenesség, illetve erre utal az FGR kockázat is. Viszont ő méret alapján azt mondta, hogy 12 hét 3 napos vagyok, a súlya pedig 11 hét 5 napnak felel meg. Menstruáció alapján pedig 11 hét 6 napos vagyok, illetve inszemináció volt, úgyhogy elég irányított volt a ciklus.


Eléggé aggódom most ezek miatt. 😞 Van valakinek bármelyikkel kapcsolatban tapasztalata?


Előre is köszönöm a segítséget! 🥺



[link]

[link]

[link]



máj. 23. 18:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Toxémia a 20.héttől alakul ki, ha kialakul. Onnan van csak növekedés elmaradás. A növekedés elmaradás maximum 2 hét elmaradástól számít lényegesen, onnan nézik igazán fokozottabban.
máj. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezen a papíron semmi kóros nem látszik. A súlyt meg csak becsülni tudják a méretekből, szóval nem kell ezen parázni. Egyébként meg, ahogy láttam, te se vagy túl magas, szóval nem kell meglepődni, ha később is lesz méretbeli elmaradás ". Genetika.
máj. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem jelent semmit. Te is alacsony vagy, így úgy néz ki, hogy a gyerek is az lesz. Férjem kisfia 8 éves és egy magas a 4 éves lányunkkal. Az anyukája is ekörüli magas mint te.
máj. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Aranyosak vagytok. 🥹

A toxémiára ez egy előzetes kimutatás, hogy mennyire vagyok rá hajlamos. Vettek hozzá vért, az UH-n néztek külön valamit és egy hosszú tesztet kellett kitölteni. Aztán így jött ki a magas kockázatú besorolás.

Akkor bízom benne, hogy ez a súlybeli eltérés tényleg nem jelent gondot.

máj. 23. 18:28
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Első terhességem toxémiás volt.

A lányom IUGR-ként született.

20.héttől fokozatosan növekedett a lemaradása, tehát nem hirtelen alakult ki , vagy csak későn derült ki a toxémia.

37.hétre született, több mint 1 hónapos elmaradással.



1# voltam.

máj. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igen, a doki is ezt mondta, hogy 20. hét után alakul ki, nálam most az derült ki, hogy erős hajlam van rá.

És minden rendben a babáddal? Remélem igen! 🥰

máj. 23. 19:01
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Megjárta a PIC osztályt. 1 évig jártunk a fejlődés neurológiára.

9 éves, sni-s adhd-s.

máj. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Sajnálom. :(
máj. 23. 19:33
 9/15 anonim ***** válasza:
28%

12 hetesen nem létezik semmilyen elmaradás. CRL alapján a terhességi kor +-5 nap bizonytalansági faktorral határozható meg.

Menzesz alapján 11+5, eszerint 12+3, mégis mi a probléma?

Egy kicsit röhejes, hogy a terhesek minden áron problémát akarnak gyártani ott is, ahol nincs.

máj. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nálam is magas rizikót hozott ki a teszt, aszpirint szedtem a 29.heten hagytam abba, rá két hétre már kórházban voltam toxemiával. Szintén IUGR, koraszülés a 35.heten, egy hónap PIC, mi is járunk a Neurora. ADHD gyanú.

Lemaradni le tud önmagában egy magas vérnyomástol is, ha valakinek alapból van még tovább fokozódik a toxemia esélye.

máj. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!