Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség elején csökkenő...

Terhesség elején csökkenő progeszteron szint miatt kell aggódnom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy kis segítségért jöttem... 7+5 hetes vagyok lombikos iker babákkal. Ma voltam laborban a TSH miatt, ha már ott voltam nézettem progeszteront is, ami 430,71 nmol/l lett. Legutóbb 5+4 hetesen nézettem. akkor 483,25 nmol/l volt. Jelenleg napi 2x1 cyclogest és napi 1 Prolutex megy. A csökkenés jelenthet bajt? csak a jövő héten megyek a következő UH-ra.



2023. jan. 12. 06:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem a sztorit, mi történt?


Egyébként sehol sincs, nem véletlenül...

2023. jan. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Ma délután megyek amúgy is a pajzsmirigy miatt endokrinológushoz, elvileg ő is meg tudja mondani hogy baj-e a csökkenés.

Amúgy lombikosként felesleges vagy sem, de ragaszkodom hozzá, hogy legalább 3 hetente majd ránézzenek a babáimra. A mai TB ellátás szégyen, csak negatív tapasztalataim vannak ezzel kapcsolatban… A biztonságuk minden pénzt megér nekem. Észre vettem, sok orvos félválról veszi a lombikosokat is, pedig nem véletlenül nem lehet természetes úton gyerekünk. Úgy vannak vele, ez most nem sikerült, majd lesz másik… Kénytelenek vagyunk sokszor magunknak kérni egy-egy vizsgálatot, pedig az orvos dolga lenne… úgyhogy igen, aggódom, sajnos nem magátol sikerült a terhességem. :( Inkább aggódom, minthogy félválról vegyem.

2023. jan. 12. 13:54
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, válassz egy megbízható orvost, aki végigvezet ezen. A nonstop ultrahangozás ész nélkül pont ugyanolyan szakmaiatlan, mint ilyen progeszteronpótlás mellett rendszeresen progit méregetni. Nem véletlen hogy saját szakállra mérettél, hiszen orvos nincs aki 400-as progi és progipotlas mellett egy problémamentes terhességnél félne a progihianytol.


Értem és megértem, hogy aggódsz, de el kell fogadni, hogy szakmailag a kevesebb néha több. A háromhetente uhnak annyi értelme van, hogy mozizol, ha ez megnyugtat, lelked rajta, akár háromnaponta is lehet. Nincs terápiás konzekvenciája, ezért nem támogatják sehol, ezért nem csinálják. Felesleges pénzszórás lenne a tb kassza részéről. Az orvoslásban szakmai (!!) szempontból akkor csinálnak egy adott vizsgálatot, ha annak értelme van és ha arra van valamilyen adekvát válasz (tehát rossz eredmény esetén pl abortusz vagy bármilyen egyéb beavatkozás). Az agyonultrahangozásnak nincs értelme, mert nem várunk két hetente új infót a gyerekről, ha egyszer alaposan át lett nézve.

2023. jan. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a #13 féle teljeskörű és szakmai válaszokat nem fogják megérteni soha a kérdező és a másik válaszoló féle emberek. Ők csak azt látják, hogy én pénzem, azt csinálok amit akarok.
2023. jan. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
78%
5-ös válaszoló vagyok ismét.Egyetértek azokkal akik nem tartják indokoltnak a 2 heti uh-kat.Mondom ezt én mint szintén lombikos hátam mögött egy missed ab-bal múlt évben.Mentem 2 hetente magánorvoshoz uh-ra aztán mégsem lett szívhang belőle és műteni kellett és kaptam Prolutex-et én is és hüvelyi progi pótlást is aztán mégis műtét lett belőle.Ha később tudom meg hogy ez van akkor sem lett volna semmi.A progeszteron sem egy csodaszer bár én azt hittem addig a pillanatig mivel ha genetikai eredetű a probléma akkor halottnak a csók bár imádják osztogatni és nyilván kell egy lombik kezelésen átesett személynek.13-14 mindenki menjen annyiszor uh-ra ahányszor akar igazatok van mindenesetre én legközelebb biztos nem nézetem 2 hetente mert csak stressz forrás számomra semmi más.Kérdező megértelek és tégy a belátásod szerint.Nyilván más egy ikerterhesség.Sok sikert!Nyugi nem lesz baj!
2023. jan. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Minden rendben van Kérdező?
2023. jan. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Jól vagy(tok) kérdező?
2023. jan. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az érdeklődést jól vagyunk, a 10. hétben járunk, annyi hogy az egyik petezsákban ami 2 cm-esre nőtt nincs embrio, annak a petezsáknak a felszívódására/ürülésére várunk, addig időközönként vérzek amíg ez meg nem történik.

Az orvos azt mondta, normális a progeszteron kismértékű csökkenése, nem jelent gondot.

2023. jan. 29. 02:17
 19/19 anonim ***** válasza:
Örülök!Szép bababárást!Nyugodtabb időszak jön most már.
2023. jan. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!