Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes uh-n ez nem probléma?

12 hetes uh-n ez nem probléma?

Figyelt kérdés
A mért adatok az orvos szerint jók, viszont az arányok (FL/AC, FL/BPD, FL/HC) a referencia tartomány alatt vannak. Valószínűleg rövidebb a combcsont egy kicsit, úgy emlékszem ez az előző babámnál is így volt. Nem mondták, hogy probléma lenne, de azért meglepődtem. Kell ezzel foglalkozni? Kombinált tesztet is csináltattunk, annak még nincs meg az eredménye.

2023. jan. 13. 06:33
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

A kombinált teszt csak becslés, semmilyen diagnosztikai jelentősége nincsen, remélem hamarosan elfelejtik itt is, mint az AFP-t.


Ha szeretnéd tudni biztosan, akkor vérből végzett genetikai vagy valamelyik invazív beavatkozás nyugtathat meg. A kombinált tesztből kiderülni nem fog.

2023. jan. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de nem ez volt a kérdésem.
2023. jan. 13. 07:06
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg csak ilyen a genetikátok.

Nekem hosszú combjaim vannak, párom egy magas velem (184 cmsek vagyunk) de neki olyan kis tömzsi, rövid lábai vannak, hogy hihetetlen :D

A kisfiunk a combocskáit valószínűleg az apjától örökölte, mert mindig kicsit kisebb, mint amekkorának kéne lennie.

Minden más mérete rendben van, nem jelezte egyik orvos sem, hogy baj lenne.

De majd meglátjuk pár hét múlva :)

2023. jan. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1: azért én tudok gyerekről, aki rossz kombiteszt és full negatív nipt után kromoszóma rendellenességgel született. A nipt és egyéb tesztek sem néznek mindent,l (tulajdonképpen elenyésző számú dolgot), azonban egy rossz kombiteszt előrevetíthet nem specifikusan genetikai rendellenességet. Összességében egy - jelenleg - olcsó alternatíva tájékozódásra. Lehet hogy pár év múlva leváltja teljesen a nipt, még húsz év múlva a WES, de jelenleg ez az olcsó és elérhető alternatíva.


Azonban mint minden téren, vannak kilógó esetek. Van olyan ismerős is, ahol háromból három gyerek volt kiszűrve komniteszttel, mindhárom teljesen egészséges. A harmadiknál már nem is aggódtak az amniocentézis előtt.

2023. jan. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, tudok olvasni és szöveget értelmezni, de az eltérés millió esetben lehet normális, genetikai adottság .

De pár esetben meg nem. És a kombinált teszt nem alkalmas arra, hogy megnyugtasson. Ezért írtam.

2023. jan. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyik teszt sem alkalmas arra, hogy 8000 kromoszóma rendellenesség lehetőséget kizárja. Egyik sem.
2023. jan. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!