Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak, hova menjek?...

Mit csináljak, hova menjek? (Védőnő, terhesgondozás, nőgyógyász)

Figyelt kérdés
Tegnap voltam Nőgyógyásznál vizsgálaton, a 8 hetes UH.-on.Megadtam a bejelentett címemet, ami az anyukámékhoz szól, akik vidéken laknak.Férjemmel Pesten élünk már 3 éve albérletben. Az albérletet sehol nem engedik tartózkodási helyként bejelenteni.Az orvosom jól leszídott és azt mondta, hogy be kell jelenteni az albérletet, hogy el tudjam kezdeni a terhesgondozást, és persze ha megszületik a baba, akkor is majd szükség lesz a védőnőre. Mivel veszélyeztetett terhes vagyok, ezért még a táppénzes papíromat sem adta oda. Mondta, hogy vissza kell költözni a szüleimhez vidékre, mert oda vagyok bejelentve, senki nem fog velem foglalkozni ilyen esetben.De így a férjemnek fel kell mondania az állását itt Pesten. Sehova nem tudok bejelentkezni,és van 2 hetem, hogy nőgyógyászt és védőnőt keressek, vagy tényleg vissza kell költözni vidékre, ahol a bejelentett lakcímem van.
2010. okt. 3. 08:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A főbérlővel beszéld meg,hogy be szeretnél jelentkezni,mert babát vársz.Ideiglenes hely is úgyanúgy számít.Nekem is így van,és semmi gond vele.
2010. okt. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Baromság. Bemondott lakcímalapján ellát a védőnő. Teljesen mindegy, hová vagy bejelentkezve, ott kell jelentkezned védőnőnél, ahol életvitelszerűen laksz.

Amúgy meg keress másik nőgyógyászt... ahol laksz, bemész az sztk-ba és jelentkezel egy másik orvoshoz. Megmondod, hogy ott laksz és kész.

Nem kell viszaköltöznötök!!!

2010. okt. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
jesszus ez az orvos egy idióta!!! Dehogy kell visszaköltöznöd, megadod tartózkodási helynek a pesti albérletedet és kész! Így csináltam végig az egész terhességemet Pesten, sőt szolnoki állandó lakcímmel szültem a Szent Imrében, igaz a kórház mögötti utcában laktam! Már nem azért, de az orvos nem hatóság, nem vagy neki köteles a lakcímkártyádat bemutatni, mondd be a címedet és kész! Nehogy egy idióta doki miatt borítsd már fel az életedet!
2010. okt. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Épp ezért van tartózkodási hely(albérlet akár),meg lakcím!

Simán el kell lásson a pesti védőnő..

2010. okt. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem igaz. Dokit cserélj, ne várost. :)


Nekünk szintén vidéki a bejelentett lakcímünk, sehol senki nem kérdezte (ill. egyszer tévedtem egy beutalóért sztk-ba, ott alig sikerült, mert a helyi labortól csak ő kérhetett vírusnézős vérvételt), hogy miért nem a pesti a bejelentett, mi is albérletben lakunk, és ideiglenesre sincs bejelentve.


Az sztk-ba betelefonálsz, amelyik a kerületedben van, megkérdezed, hogy melyik védőnői szolgálathoz fordulj gondozásba vételre terhesen, megadják feltehetően a tel.számot, felhívod, és utca alapján megmondják, kihez tartozol, tőle fogsz időpontot kapni, mész hozzá, és kész. :)


Ne sztk-ba, hanem kórházba járj terhesgondozásra, SOTÉ-n pl. sosem kérdezték, miért nem vidékre megyek, ne már... :)


Szóval, ne hagyd magad, ha gondolod, írj privit, ha kell még segítség!


18 hetes km

2010. okt. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, lemaradt...ahol dolgozol, ott is el kell, hogy lássanak, ha már az a hülle doki annyira formában van, ezt is tudhatná.
2010. okt. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Az itteni SZTK. orvos mondta ezt nekem. Meg hogy mindenkit elutasítaniak aki nem Érdi.Ez sajnos ugyan így van a környékbeli városok SZTK -iban is. Ezen kívől van szintén két SZTK-s doki, de nem voltam megelégedve velük. Itt Érden nem fognak segíteni.
2010. okt. 3. 13:03
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ismerősöd, vagy barátod, Érden, akihez be tudsz jelentkezni ideiglenes lakcímre? Az alapján már el kell látnia az SZTK-s orvosoknak. A táppénzes papírt, sajnos, valóban a háziorvosod jogosult kiadni, a nőgyógyász véleménye alapján. De, ha van ideiglenes lakcímed, akkor az adott háziorvoshoz is bejelentkezhetsz.

Vissza költöznöd nem kell, hisz a védőnőhöz eleinte csak havonta kell járni, és ha szerencséd van vele is megtudod beszélni ezt a problémát. A szülés utáni dolgokkal foglalkozni még ráérsz.

Nőgyógyászt/szülész abban a városban választhatsz, ahol csak akarsz. Nincs megszabva, hogy hol KELL szülnöd. Én Paks mellett lakom, falunk, de Pécsen fogok szülni, és egy pécsi dokihoz járok terhesgondozásra.

2010. okt. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Az ügy megoldódott. Felhivtam az Érdi védőnőt és azt mondta semmi baj járhatok hozzájuk. Visszamegyek a régi orvosomhoz, igaz irtó messze van, de legalább ő normális.
2010. okt. 4. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!